Kızlar, böyle bir ayrılık mektubu alsanız?

Gizli Üye
bir hiç uğruna hiç olduk biz de...

madem kararına saygı duymamı istiyorsun, peki tamam çekiliyorum hayatından. artık hiç bir suretle hayatında olmayacağım.

senden isteyeceğim şeye gelince:

İlişkimizi bitirme sebebin malum, benim verdiğim sözleri tutmak ve hayatımızı idame ettirmek için gerekli olan parayı kazanmak konusunda yeterince sorumluluk sahibi olmamam.

Ayrılık sebebimiz başka bir şey olsaydı, mesela sana ihanet etmiş olduğum için ya da başka şeyler yüzünden beni terk etmiş olsaydın, senden bunu asla istemezdim. ama madem sebep benim maddi anlamda verdiğim sözleri tutmamış olmam ( ki doğrusu tut-a-mamış olmam ), o zaman yoktan var edip, dişimle tırnağımla, alnımdan düşen her damla terde seni düşünerek kazanıp sana gönderdiğim paraların maddi değerinden ziyade manevi değeri ve kıymeti çok daha fazla artıyor.

Senden istediğim şey bu paraları geri ödemen değil merak etme.

ilişkimiz artık tamamıyla bittiğine göre sana mutluluklar dilemekten başka yapılacak bir şey yok. Ama hayatına girmesi kuvvetle muhtemel olan müstakbel yeni sevgilinle mutluluğun tadını çıkartırken, senin üzerinde, maddi yetersizliği yüzünden terk ettiğin adamın, dişiyle tırnağıyla kazanıp sana gönderdiği paralarla aldığın giysi ya da takıların olması insanın yüreğini sızlatan bir durum.

Ama ben artık seninle ilgili konularda yürek sızısı hissetmiyorum.

Bunu senden, alnımdan senin için akan terin yaktığı gözümün sızısına karşılık istiyorum.

Bu nedenle senden bana saygı göstermeni, ve benim gönderdiğim paralarla aldığın giysi ya da takı gibi şeyleri kullanmamanı istiyorum. pantolon, gömlek, bluz, etek, elbise, tayt, çamaşır, ayakkabı, çanta vs. her ne varsa.

ve hatta bunları kullanmadığından emin olmak istediğim için aldığın ne kadar eşya varsa hepsini bir koli yapıp karşı ödemeli olarak herhangi bir kargo şirketiyle bana göndermeni istiyorum.

bu giysilerin tamamının ihtiyaç sahibi olan muhtaç insanlara dağıtılacağını bilmeni isterim. ikimizin de sevap kazanacağı hayırlı bir iş olacak aynı zamanda.

Yanlış anlama sakın, birlikte yediğimiz içtiğimiz ya da bensiz yiyip içtiğin her şey son zerresine kadar helali hoş olsun. ben senin aldığın çakmakla bir başka kızın sigarasını yakmam. başkasıyla girdiğim evin anahtarlarını senin aldığın anahtarlığa takmam. senin aldığın eşofmanla bir başka kadının koynuna giremem. bu da öyle bir şey.

Hoşçakal...
Kızlar, böyle bir ayrılık mektubu alsanız?