İçerik mi üslup mu önemli sizce?

Hangisine daha fazla takılırsınız? Birinin size demek istediğini duymaya mı çalışırsınız? Yoksa nasıl söylediğine takılır işinize yarar bir şey olsa dahi dinleyemez misiniz? Örneğin karşınızda sert tavırlı biri var ama sizin faydanıza konuşuyor, anlatıyor, hareket ediyor sert tavrını tolere edebilir misiniz? Yoksa konuşurken yumuşacık olsun, beni pamuklara sarsın da yararı olsun olmasın farketmez mi dersiniz?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun süredir tanıyorsan yani uskubuna alışkınsan o zaman ne dediği ile daha rahat ilgilenebiliyorsun. Yeni tanışmışşam doğrusu ilk etap da uslup ön planda oluyor. Tavır kaba ise ne dediği beni ilgilendirmiyor.

Lakin üslubu sert bulup da seni dinleyen bayanlar daha ilgimi çekiyor. Bir ana şevkati, bir anlayış, bir kendini güvende hissetme, bir yuva, bir sıcaklık, bir korunma güdüsü...

Oy oy oy ben akıllı kadınları seviyorum. :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Üslup her zaman içeriğin önünde gelmiştir.Dikkat et insan üslupu iyi olup içerik olarak boş konuşsa bile kendini dinleyen çok olur, tam tersinde ise seni dinleyen birini bulamazsın.

Cem yılmaz neden bu kadar başarılı, günlük konuşmada ki kelimeleri kullanıyor, herhangi bir insan gibi konuşuyor ama niye ona bu kadar gülüyoruz, niye aynı olayı biz anlattığımız zaman insanlar bize gülmüyor çünkü üslup burada tam anlamıyla farkını koyuyor.

İçerik tabi ki önemlidir fakat insanların önceliği üsluptur, ambalajdır, dış görünüştür.Daha sonra durumun,olayın, insanın..vs. içeriğine yoğunlaşır.

0|0
    0|0
  • ben bir kız acısından bakarak ve örnek vererek söylemek istiyorum mesela kıza bir erkek sevdigini söylerken utanır sıkılır söyleyemez dili dolanır bu usluptür fakat kız söylemek istedigi şeyi anlar bu durumda sence kız halinemi bakar yoksa söyledigi yada söylemeye calıştıgı şeyemi tabiki söylemeye calıştıgı seye bakar ve ona göre bir cevap verir sonuc olarak ya kabul eder ya etmez ama önemli olan hal hareket tavır uslüp degil söylenenlerdir..

1|0
    0|0
  • Sinirli bir şekilde ve çok yüksek sesli konuşması onu dinlememi engeller ve beni sinirlendirir.Önce üsluba bakarım sonra içeriğe bakarım, sonuçta ben sinirli bir yapıya ve her an patlayabilir ruh haline sahibim.Bunun dışında sert tavırlı biriyse veya düzgün bir sertlikle konuşuyorsa sorun olmaz.Zaten bende öyleyim, onu anlarım sorun olmaz.

1|0
    0|0
  • Net olsun, kişisek alana fazla müdahale etmeden anlaşılır olsun. Sert tavırlı olması, riyakar olmasından iyidir. Yılandilli insanlar mantar gibi türüyor zaten

0|0
    0|0
  • Üslup daha önemli.

0|0
    0|0
  • Sırf şirinlik olsun diye içi boş konuşanları kaale almıyorum. Ama yüzüm, o esnada tebessüm ediyor tabi..

Gerçekten samimi ve temiz kalpli karakterler, çok içli küfrederler mesela.

1|0
    1|1
  • Hanımlarda nasıl oluyor bilmiyorum da bir erkek erkek öbür erkeğe vurarak dahi birşeyler anlatabilir. Kavga demiyorum bakın tek kişinin vurması. Omuza vurmak da değil, basbaya bildiğin sağlam kroşe. Böyle de barbarız ama makaleyle anlatamayacağın şeyleri böyle anlatabilirsin.

0|0
    0|0
  • İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilir onlara ne yaptığınızı da unutabilir fakat kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar..

Uslüp çok önemli çok.

0|1
    0|0
    • Ama bir şey hissedebilmek için icerigi duymak gerekmiyor mu önce? Ya icerikte sorun yoksa? Bir insan sert anlatıyor diye kapıdan mı dönülür? İçeriye girilmez icerige bakılmaz mı?

• elinde sopayla iyiliğe davet edilmez :) herşeyden önce uslup gelir aynı kelimelerler farkı üslubu kullanarak daha güzel daha etkileyici hale getirilebilir.herşeyi geçtim bazen susmak bile birçok şey anlatır.Hangi kelimeleri seçtiğin o kadar da önemli değil bence.Bir söz var "aynı dili konuşanlar değil aynı duygu paylaşanlar anlaşır" diye.

• Oyle degil anlatmaya çalıştığım ornek ama, bosver anlatamayacağım:(

• İletişimin yaklaşık %60 'ının beden diliyle olduğunu düşünürsek; üslubun daha önemli olduğu ortaya çıkar.

0|0
    0|0
  • Üslup rahatsız edici-ilgi çekmeyecek şekilde olduğunda kendimi verip dinlemeyeceğimden içerik de önemini yitirir.

0|0
    0|0
  • her ikiside önemlidir...

0|0
    0|0
  • free hatlar önemli benim için

0|0
    0|0
  • içeriğe bakarım ne dediği daha önemli

0|0
    0|0
  • duzenine konusurken ki hal ve hareketlerine bakarım gözlerine de baktıgımda yeterli olur :)

0|0
    0|0
  • Genellikle tavrını yönetirim.

0|0
    0|0
  • beni herkesin dediği ilgilendirmiyo.beni en başta ailem ve sevdiğimin dedikleri iilgilendiriyor en çok bunların ne demek istediği ilgilendirir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• anlayabilecegim sekilde konussun yeterlidir. bir de mümkünse bagirarak yüksek tonda konusmasin, yüksek ses sinirimi bozuyor.

1|0
    0|0
  • içerikten kopmamaya çalışırım ama tolerasyon katsayısının sınırlarından çıkılıyor mu diye dikkat ederim

0|0
    0|0
  • tavır daha onemli cunku ıyı nıyetle soylemıyosa yararlı olan şeyin altında bir pislik vardur mutlaka ama niyeti iise tavrı da ii olur zaten

0|0
    0|0
  • Sert ve üslup kötüyse dinlemem

Özellikle erkeklerin bu tavrını sevmem hızla uzaklaş

Der içinden bir ses

0|0
    0|0
  • İçeriği uslubünce anlatan en iyisi ..

0|0
    0|0
  • içeriğe daha cok takılırım

0|0