Bilgisayarcı arkadaslar bir yardımcı olurmusunuz

arkadaşlar notobook uma sogutucu yapmayı düşünüyorum fakat aklıma bir sorun takıldı montojını falan yaparım elektrık devresınıde bütün fanların gücünü bir usb kabloda birleştirmeyi düşünüyorum bir usb kablosunda 6 adet 8cmlik sogutucu fan 4adet 12cm lik sogutucu fan gücünü kaldırırmı acaba yanı hepsını 1 usb kablosuna baglatsam usbyı takınca tüm fanlar tüm güçte çalışırmı şöyle bir taslak var elimdede amatör bişe bir göz atarsanız anlarsınız beni link

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Gücü ups' den almanız lazım. Usb 5v ya da 12v arasında güç sağlayabilir. Sizin fanlarda kullandığınız motorlar da önemli fakat ne kadar düşük voltajda olsa kaldıracağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • USB gerilimi fix 5V değil mi?

• power supley mı ups ?

• Power supply.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kesinlikle o kadar fanı çalıştıramaz bir usb 5 volt verebilir,şuan tam hatırlamıyorum ama 12 cm bir fan 3 volta yakın bir akım çekiyordu yani basit bir hesapla ancak 12 cm bir fan ve yanına 4 cmlik 1 er volt çeken fan takabilirsin.

0|0
    0|0
    • 8 cmlık fanlar 12 volt 0,10ma istiyor :)) power bağlantılı zaten usblı degıl

• Uzun bir günden sonra beynim uyuştuğu için fena karıştırmış olabilirim.

• usb çoklayıcı ile kurtaramazmıyız bu işi 12 likleri 2şer 8likleri 3er 3er usbye baglasak ? olmazmı ?

• git al anasını satayım bunla mı uğraşıcam parasını ben vereyim

0|0
    0|0
    • kardeş almakla alakalı değil böle şeyleri abartmayı severım ben piyasada bu kadar fan taşıyan sogutucu var mı?yok ben yapacam ve orjınal bişe olacak :) notebooktada ısınma sorunum yok oysaki :)

Yükleniyor...