İngiltere'de eşcinsel evlilik artık yasal.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İngiltere ve Galler’de eşcinsel evliliğin resmi olarak kabul edilmesini öngören yasa tasarısı onaylandı.İngiliz Parlamentosu’nun alt kanadı Avam Kamarası’nın Sözcüsü John Bercow,milletvekillerinin önceki gün üzerinde anlaştığı eşcinsel evliliğin resmileşmesiyle ilgili yasa tasarısının Kraliçe 2. Elizabeth tarafından onaylandığını açıkladı.

Açıkçası ben bir eşcinsel olarak bu haberden dolayı çok mutluyum :) Türkiye için bu evlilik konusu,nereden baksak bir 25 yıl içinde gündeme gelmez ama bu haberler beni çok mutlu ediyor. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eşcinsel evliliklerini onaylıyor musunuz?

• Evet,eşcinsel evliliklerini onaylıyorum.
    61% (11)47% (8)54% (19)Oy Ver
  • Hayır,eşcinsel evlililklerini onaylamıyorum.
    39% (7)53% (9)46% (16)Oy Ver
  • Kararsızım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|13

En İyi Kız Görüşü

• Onayliyorum. En temel hakkiniz bu sizin. Ve bir de evlat edinmenin cocuklar uzerinde psikolojik etkisi olup olmadigi arastirilmisti ve zarari olmadigi ortaya cikmisti yanilmiyorsam ki ailede onemli olan sevgiyken cinsiyete bakmak anlamsizdir. Turkiye'de hala nefret cinayetleri islenirken dur denilmezken baya zor oyle bir olayin gerceklesmesi.

1|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 21

• Eş cinsel evlilik derken yanlış anlamıyorsam bir kadın ile kadının,bir erkek ile erkeğin evliliğinden bahsediliyor.Ben her türlü eşcinsel evliliğe karşıyım çünkü evlat ediniyorlar ve o çocukların yaşama şekli,psikolojileri tamamen doğaya aykırı ilerliyor.Suçsuz,masum bir insanın hayatı karartılıyor.

5|2
    2|1
  • Herkesin kendi tercihi buna saygım var ama ülkemizde bu olmamalı, İslamiyete göre günah ve islam ülkesinde yasak olmalı evlenmek isteyen yurtdışına gitsin ki bence mide bulandırıcı bişey

6|2
    3|3
  • bence iyi olmuş zamanı gelmişti fransa da geçtiğimiz aylarda onayladı bunlar sevindirici haberler. eşcinselliğin bir hastalık olarak algılanmadığını gösteriyor. bu sayede yasal olarak kabul edilip toplumun birer parçası haline gelmeleri daha kolay.

2|1
    4|1
  • Eşcinsel evlilikleri onaylamıyorum.

3|4
    2|1
  • Onaylıyorum. Bu bir yönelim ve sırf çevre baskısından dolayı eşcinsellerin ülkelerinde özgürce yaşayamaması hiç adil değil. Çevrelerinde "ayıp" diye bakıldıkları için kimliklerini gizlemek zorunda olan ve mecburen karşı cinsiyle evlenip de mutsuz olan o kadar çok eşcinsel var ki. Onlar da insan ve heteroseksüellerle aynı haklara sahip olamamalarına gerçekten üzülüyorum.

1|1
    1|2
  • kesinlikle destekliyorum. bir kere şöyle bişey var ki eşcinsel tamamen aşk etrafında gelişiyor. normal evlilikler gibi formalite,1 ay sonra ayrılmak gibi şeyleri eşcinsel evliliklerde duymak .çok zor. sevginin,aşkın her türünü destekliyorum. evlatlık edilen çocukların hayatı karartılıyor denmiş de aşk içinde büyüyen bir çocugun neden hayatı karartılmış olsun?

1|1
    1|2
  • Onaylamıyorum.. Ayrıca yorumlarda insanlara hakaret ederek,saygısızlık yaparak kendini kabullendiremezsin. Aksine nefret etmelerini saglarsın.

3|2
    2|1
  • Karşı değilim.Yasaklanması zaten saçma bir şey.Herkes eşit özgür demeyi bilenler eşcinsellerin haklarına özgürlüklerine yasak getirmesinler.

1|1
    1|1
  • Kesinlikle onayliyorum, burada kotu birsey soz konusu degil birbirini seven iki insanin hayatlarini birlestirmesi soz konusu, bundan daha guzel birsey olamaz,

3|1
    1|2
  • Ben de karşıyım eşcinsel evliliklere. Toplumun düzeni açısından elbette yasaklanmalı...

4|1
    2|1
  • Onayliyorum herkesin kendi tercihi.Yargilamak bize dusmez, saygi duymak bize duser.

1|1
    1|0
  • Onaylıyorum tabii ki de Türkiye'de asla yasal olmaz en azından önümüzdeki 100 yıl boyunca.

1|1
    1|1
  • kimsenin tercihine karışmamak lazım gayet normal diyorum

1|1
    1|1
  • bu tür evlilikleri onay hakkım olsaydı asla onaylamazdım

2|1
    2|1
  • onaylıyorum ve destekliyorum

1|1
    1|1
  • hayır onaylamıyorum

1|1
    3|1
  • Onaylıyorum

Bu kişisel tercihtir beni bağlamaz .

1|2
    4|3
  • İnsanlara küfrederek seni anlamalarını bekleme.Yorumlar çok çirkindi.Eşcinselliğe karşı değilim ama evlenip evlat edinmeleri çok sıradışı geliyor.Kişiler üzerindeki özellikle evlatlık alınan çocuk üzerindeki psikolojik etkisi araştırılmalı.

2|0
    1|2
  • Eşcinsellik nasıl bir şey anlayamam ama onların hakkı olduğunu düşünüyorum ancak evlat edinmesinler mümkünse bence.

0|1
    2|0
  • Olabilir.

1|0
    1|1
  • kültür farkı derim

0|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Tamamen karşıyım. Çok ahlakdışı bir tutum. Dinen günah olması da ayrı bir durum zaten.

4|3
    4|1
    • Ne peki, sevap mı? Söyler misin ne peki?

• Günah olmaması sevaptır anlamına mı geliyor? Sen bana günah olduğu ile ilgili bir ayet göster hadi,bekliyorum..Bir göreyim bakayım,10 kez okuduğum Kur-ın'ın neresinde 'eşcinsellik günahtır' diyor.Hadi,bekliyorum !

• Kur'anda direkt olarak günahtır demez. Bİz bunu kısaslardan tefsirlerden anlıyoruz. Bakınız Lut kavmi.

• Onaylamıyorum.Ahlaka aykırı bir davranış.Şahsen benim çocuğum olsa böyle bir ortamda büyümesini istemem.Küçüklere son derece yanlış örnek olur,psikolojileri bozulur.

2|1
    3|1
  • Herkesin mutlu olmaya hakkı var onaylıyorum tbiki hatta sevgilim olursa ingilterede evlenebilirim :)

2|1
    1|0
  • Eşcinsel evliliklerine sonuna kadar karşıyım. İğrenç. Adam Lambert

4|2
    4|1
  • ingiltere de iki kişiden birisi evlilik dışı ilişki dolayısıyla doğduğunu duymuşsunuzdur, geçen haberlerde evliliği artırma ve aile kurumunun yeniden tesis edilmesi için evli olanlara vergi kolaylığı ve muafiyetleri getirerek bitik aile yapısının tesisini yeniden teşvik ettiğini duyduk.

sanayi devrimiyle birlikte zenginleşen ingilterenin bu gelişim sürecinde aile kurumundaki değişikliği ve evlilik dışı ilişkinin seyrine baktığımızda bizim ülke biraz geriden geliyor, ancak paralellik gösteriyor.

sosyal refahın artması bir yana kültürel dini meselelerden dolayı şuan bile bir çok çatışmayı yaşıyoruz. dolayısıyla şuan için eşcinsellerin evliliği konusunda ingiltere halkıyla aynı bakış açısına sahip olmadığımızı düşünüyorum. belki bir gün bizde de kevaşe yaşam tarzını tabana kadar indirip bir bar çıkışı isteklerine yenik düşen anne ve babamızın bizi yapış hikayesine tanık olursak, o gün eşcinsellerle kayın ilişkilerini anlayışla karşılayabiliriz. ya da

birileri çıkar hop bilader, bu memleketin sahipleri var, tarihi var dini var, mukaddesatı var, bu memleketi memleket yapan değerler var, uygar yasalar adam insanca yaşamak için var eyvallah ama bu ülkede tuğrayı vuran sikkeyi kesen birisi var der ve orda kal derse, işte olay orda biter, şuan ki batıyı işaret eden kevaşe yaşam tarzını savunan ağlaklarla paralel bir polemik ortamı olur, sonuç olur mu? olmaz..

1|0
    1|0
  • Onaylıyorum. Sonuna kadar arkasındayım. İki insanın birbirini sevip evlenmesi çok doğal. Zaten evlilikle bunu sadece resmileştiriyorsun.

0|1
    0|0
  • Evlilikte cinsiyet değil, sevgi esas olmalıdır. Bizim memlekette genelde tam tersi olur.

2|1
    2|0
  • eşcinseller evlensın bızım peşimizi bıraksın. onaylıyorum.

0|0
    3|1
  • Hep yasak olmalı zaten çok iyi bir karar.

2|1
    3|1
  • Hayır,eşcinsel evlililklerini onaylamıyorum.

1|0
    2|1
  • İngiltere'nin çıkarmış olduğu f u c k, kralın kontrolünde üreme demekse, eşcinsel evliliği bu kadar enteresan gelmemeli.

0|0
    1|0
  • tabikide karşıyım 1 yy sonrada ensest evlilikleri tartışırlar Allah bilir

1|0
    3|1
  • bu memleket ne anlar insan haklarından özgürlükten

0|0
    1|1
Yükleniyor...