Biri insanın gerçek yüzünü görmek istiyorsanız ona yetki verin

''Biri insanın gerçek yüzünü görmek istiyorsanız ona yetki verin''

En sevdiğim sözlerinden biridir.

Bu cümleden ne anlıyorsunuz? Doğru mu sizce?

Güncellemeler:
Bir insanın olacaktı. Yanlışlıkla ''Biri'' yazmışım. Pardon

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle doğru bak mesela önceki çalıştığım iş yerinde müdürüm bana sormadan hiçbir iş yapma diyordu. Yani yetkisizdim. Ben de işin içine girmek yerine yere kalem düşse kaldırayım mi yerden dursun mu diye sormaya başladım.. Haliyle aşırı miktarda sorularımla karşılaşıyordu ve bu durumda ben çözümün değil sorunun bir parçası halindeydim .. Ne mi oldu ? İşten çıkarıldım.. Çünkü işe yaramıyordum orda.. Ve kendimi değersiz hissediyordum..

Şimdiki iş yerimde yetkilerimi aldım. Al bu iş senin.. Yap ama nasıl yaparsan yap. Bana sadece bilgi ver dediler. Şimdi kendimi ortaya koyabiliyorum. Ayrıca işimi benimsiyorum ve sorumluluğumu yükleniyorum . İstekliyim ve motiveyim. İşverenim de benim gerçek yapabileceklerim ve kapasitem hakkında bilgi sahibi olmuş oluyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çok güzel bir söz gerçeken insanın özü güç ve fırsat eline geçtiğinde belli olur.

Çirkin kız hiç öpülmediği için kendisini namuslu görürmüş diye bir söz var bunla aynı yola çıkan.

0|0
    0|0
  • yetki verin ki etki etsin

0|0
    0|0
  • yo bence aynı evde yaşamak ya da sık sık her an beraber olmak gerçek yüzünü fazlasıyla gösterir :)kuzenim yanlışlıkla beni aramış telefon açık benim hakkımdaki tüm dalavereleri duydum bu da başka yöntem tabi :)

0|0
    0|0
  • Bu söze tamamen katılıyorum, birine yetki verir onu güçlendirirsen yaptıkları ile nasıl biri olduğunu gösterecektir.

Schindler Listesi filminin en sevdiğim repliği ''Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.''

0|0
    0|0
  • yetki vermek biraz riskli ama

gerçek yüzü kötü ise o yetki ile tepenize çıkabilir

çok mu geniş düşündüm acaba

0|0
    0|0
  • kim seni üzdü hadi anlat bakalım

0|0
    0|0
  • güzelmiş bu söz kimin

0|0
    0|0
  • evet, aynen öyle. gerçek yüzler güç ve iktdarda belli olur

0|0
    0|0
  • buna yakın babamın bir nasihatı var arkadaşlarını tanımakla ilgili o aklıma geldi nedense :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• eğer verdiğin sorumluluğun üstesinden gelemeyecekse bunu anlarsın.veya o yetkiyi nasıl ve ne şekilde kullandığını gözlemler fikir edinirsin.

0|0
    0|0
  • Doğruymuşşşşş..çokta mantıklı o insanı bastırırsan gerçek yüzünü göremezsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...