Çağımızın hastalığı FOMO hastalığını biliyormusunuz ?

FOMO hastalığı gelişmelerden eksik kalma duygusudur ( link ) . Sanal dünyanın hayatımıza girmesiyle beraber kendinde bu hastalığı görenler belirtisi olanlar ? Biraz tartışalım

0|0
513

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• Açıklamada bulunduğun gibi sanal yaşantının hayatımıza olan ilk adımı daha doğrusu benim ona olan ilk adımımda gerçekten de hissedilir derecede pek çok konuda eksik kaldığımı görebildim. Ama zamanla bu konular üstünde gelişme gösterip, bu konulara yönelik kitaplar, gazete makaleleri ve videolarla bu eksikliği yavaş ama etkili bir biçimde doldurmayı sağladığıma inanıyorum.

Belki de önemli olan çoğu kişi için söylüyorum bu boşlukları idrak etmek ve bu yönde gelişim sağlamak için okumak,araştırmak,izlemek ve fikir alışverişinde bulunmak gerek. :)

0|0
    0|0
  • Bende yok her yola uyarim ben

0|0
    0|0
  • Sanal dunya ile aram iyi ama gerçek hayattan da uzak değilim. Gelişmelerden anlık haberim var. Ya internetten öğreniyorum ya da çevreden. Ama gördüğüm çoğu insanda özellikle gençlerde bilgisayar ve oyun hastalığı olduğu için onların dünyadan haberi yok.

0|0
    0|0
  • çok şükür değilim =) hemen face de paylaşayım bunu :D

0|0
    0|0
  • hic bilmiyordum tsk.

0|0
    0|0
  • İşim varsa yetişmesi gereken bırak FOMO'ya ayak uydurmayı hükümet yıkılsa umrumda olmaz.

0|0
    0|0
  • hiiiç öyle hastalıgım yok. umurumda değil hiçbirşey

0|0
    0|0
  • ben böyle iyiyim bilgilendirme için teşekkürler

0|0
    0|0
  • kimin ne b.k yediğinden banane.Tıkırıma bakarım ben

0|0
    0|0
  • bilgilendirme icin teskkurler :)

0|0
    0|0
  • Fomo değilim ama sanal dünya yarattığımı düşünmeye başladım. Gerçek dünyadan uzaklaşıyor gibiyim.

0|0
    0|0
  • ben fomo degilim:(

0|0
    0|0
  • fomo değilde gece paylaşım yapıp ertesi gün 5 dakikada olsa faceye bakmadıgımda kafayı yiyesim geliyor.gelişmelerden cok bana gelen beğeniler önemli o beğenirle yalnızığımı bir nebze olsun hafifletiyor :( facebook kullanmıyacagım ama yakın zamanda.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• internet bağımlısıyım ama Fomo değilim.

2|0
    0|0
  • Bende başladı sanırım :D

0|0
    0|0
  • Bu çağımızın hastalığı yine çağımızı koşullarına göre yaratılmış.

İnsanların gerçeklikten kopmaya başlayıp; sanal bir dünya da gerçeklik arayışına girdiği günden beri flu bir dünya oluştu

Bildirme, kanıtlama, ifade etme değerleri değişti

Tıpkı oluşan sistem ve dönemler gibi insanlar bu kısır döngünün içinde...

Ben bu hastalığın dışındayım ve ne kadar dayanacağım bilmiyorum

0|0
    0|0
  • sitece FOMO' yuz :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...