Kapat

Siz de benim gibi aciyor musunuz?

Kendilerini su yalan dünyanın akışına brakan, dinden uzak yaşanları, kendini dünya malına, dünyanın zevklerine kaptıran, hiç ölmeyecek gibi yaşayanların, bunca işlenen günahların hesabı sorulmayacak gibi yaşayanların haline, acıyor musunuz, doğru yolu bulmaları için dua ediyor musunuz?

Oruç tutanların Allah oruçlarını kabul etsin, ve güçlen sabır versin, hayırlı ramazanlar

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Allah herkese akıl fikir vermiş ben sahsen kendime acıyorum bazı seylerin zamanında farkına varamadım hatalar yaptım pişmanlık duyuyorum ama keske herseyi bastan idrak edebilseydim diye bazı seyler için gec kaldıgımı düsünüyorum bazı seyler için de zararın neresinden dönsek kardır diyorum Allahın merhametinden ümit kesilmez.. simdi idrak edemeyenleri uyarsan yanlısa hataya düsmesin diye bilnclendirmeye calıssan sen suclu olursun sana ne oluyor Allah ile benim aramda olan mesele filan diye üstüne bile gelen olur o yüzden herkesi kendi aklı fikri ve inancıyla bırakmak en dogrusu..

1|0
    0|0
    • O hataların birilerinin canını yaktı mı?

Hiç boş umutlar verdin mi peki?

Ona ulaşmak istediğinde bir şekilde ona bazı şeleri anlatmak istedin mi?

Eğer olduysa onun bundan nezaman haberi olucak, nezaman arayıp söylemeyi düşüniyorsun?

• kız sana umut verdiyse seninki bos kendi kendine gelin güvey olmak degilmiş o zaman ne diyeyim bazı kişiler karsısındakinin duygularını ciddiye almıyor gecmiş olsun artık unutmaya bakacaksın.. ama bana yazdıgın mesaj hakketten bir karmasa kendinde oldugun bir ara okursan ne kadar sacma seyler yazmısım kızın anlamaması normalmiş dersin yani :)

• İnsanlık hali

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle sanada hayırlı ramazanlar. Ne güzel bir konuya değindin. Bende hep merak ederim o insanların zihniyetini. Gece yataklarına girip yalnız kaldıklarında hiç mı düşünmezler günahlarını, öbür dünyada allaha nasıl hesap vereceklerini. Gerçekten böyle insanlara acıyorum.

1|0
    0|1
    • Evet acaba bilerek birilerine zarar verdiklerinden dolayı vicdanları sızlıyormu?

O kişileri arayıp umudunu kes olan oldu hayatına bak demeyi düşünüyorlar mı?

• Önemli olan zaten hatalarınızın farkına varıp bir daha aynı hatayı yapmamaya özen göstermek. Umarım konuşup sorunlarınızı çözersiniz

• Ben dersimi aldım ve çok pişmanım, artık herşey onun elinde, aramasını bekliyorum, bir cepten bir aliyo ile bunların çoğu çözüleceğine inanıyorum

• Sanada hayirli ramazanlar..

Hayir acimam, cunku kalpteki iman birtek Allah bilir..sirf gosteris olsun diye, veya millet ne der diye musluman takilan insanlari acirim..

0|0
    0|0
    • Dediğin şey doğru, onlara aksini göstermek için çaba harcamazmısın peki, ben bazen derin dalarım ve bazı şeyleri farklı pencereden göstermeye çalışırım, içinde imanı bir Allah bilir haklısın, ben bunlara şahid oldum ve gördümki dostlar sahteymiş, ve bundan dolayı mesafe koydum, çünkü zarar eden tek ben değildim canımdan çok sevdiğim biride çok zarar etti bunların yüzünden

• Demekki sizin icin hayirli olmus..boylece birbirinize dahada baglanirsiniz..

• Aynen bende aynısını diyorum, ve asla sağa sola bakmak olmayacaktır bundan gayrı

Erkekler Ne Diyor 7

• komik . biraz zeka pırıltısı gösterinde o kayıtsız şekilde mutlak doğru diye inandığınız dinimin gereği dediğiniz dinim böyle buyuruyor böyle söylüyor dediğiniz şeyleri bir sorgulayın bakalım nereye çıkıyorsunuz ki Allah başta sorgulayın der. ben insan odaklı düşünürüm. ben insani değerlere değer veririm inanırım suni değerlere değil.

0|0
    0|0
    • laik bir toplumuz öylede kalmalıyız . ben kimsenin inanışına saygısızlık etmiyorum. herkes kendi inandığından kendisi sorumlu. mutlak gerçeklik diye sonsuzluk diye bişey yoktur. sizde bence saygısızlık yapmayın diyeyim ve kapatayım.

• Biz herşeyden önce Allah'ın yaratığı şeylere değer vermeyin çabasındayız, bütün verilen nimetler için şükrediyoruz, saygı duyarım bu senin görüşün,

Sence dinine düşkün bir insan Allah'ın verdiği Can'ın değerlerini düşünmiyormu dur

• en son ayzacağımı başta yazayım. Allah sonsuz güç ve iradeye sahiptir denir değil mi. sonsuzluk diye bişey yok var ama bu matematikte bir tanımsızlık bir tanım değil. dolayısıyla sonsuz güç , sonsuz irade diye de bişey yok. sonuç olarak, insanların tanımladığı gibi bir Allah yok.

• Sana cennetmi müjdelendiki onlara acıyosun kardeş ? Yılarca kafir gezip, ettiği tek bir dua ile cennet müjdelenenler varken sen kimsin aga ?

0|0
    0|0
  • hallerine aciyorum öyle eğleniyorlarki acaba öbür dünyada hallerini görseler hüngür hüngür ağlarlar..

1|0
    0|1
    • Ne garip değilmi, herkez kendini çok uyanık ve Zeki zanneder, oysa olanlar nekadar cahil ve aptal olduklarını gösterir

• dimi yani örneklerini çok iyi görüyorum ders oluyor banaa ;)

• amin kardeşim amin kabul eder inş.

1|0
    0|1
  • Banada acı ve benim içinde dua edermisin

0|0
    0|0
  • Benim size tavsiyem ayetleri ve hadisleri inceleyin ve allah böyle buyurmuş demek yerine mantıkla sorgulayın. Tanrının var olduğun kesin ve net ama din konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim dinleri insanlar yaratmıştır.

0|0
    0|0
    • Bu senin düşüncen saygı duyarım, dinimizde zorlamak yok, Allah'ın izni ile doğruyu tez ya da geç anlayacak ve Allah'a sığınacaksınız, bu tıpkı ölüm gibi sonu kaçınılmaz, ancak bu da bazen erken gelir bazen geçikir, tek fark d�nin erken gelmesi bizleri çok daha erken kurtarıyor

• Niye acıyorsunuz lan bana ne güzel takılıyorum işte :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...