Böyle birşey öğrendiniz ne yapardınız?

Evet arkadaşlar.Doğduğunuzdan beri Türkiyede yaşıyorsunuz. Türk kültürüyle büyüdünüz. Türk tarihi öğrendiniz.

Birgün soyunuz nereden geldi diye arastırıyosunuz ve Ermeni veya herhangi bir ırk olduğunuzu öğreniyorsunuz.

Bu durumda ne yapardınız? Ne hissederdiniz?

Yoksa umrunuzda olmazmıydı?

Saygı çerçevesinde yorumlar olsun lütfen.

Güncellemeler:
Bende Türklüğümle gurur duyuyorum.Ama öyle birşey olduğunu öğrenseydim çok fazla üzülmezdim.

Bazen her şey damarlarımızda gezen kan değildir diye düşünüyorum.

0|0
15|16

En İyi Erkek Görüşü

• Milliyetçi biri değilim. Müslüman olmam yeterli benim için. Gerisi önemli değil. Ayrıca bu yaşıma kadar Türk olduğumu düşünüyorsam yine buna devam ederdim .

1|1
    0|3

Kızlar Ne Diyor 15

• Türkiyede doğdum ,büyüdüm,yaşıyorum..karnım burda doyuyor ve kendimi Türk hissediyorsam gerisi beni ilgilendirmez.

0|2
    0|0
  • Garisemem olabilir.

0|0
    0|0
  • Asla ırkçılık yapmam.Diğer ırklar da insan.Zaten o ırktan geldiysem bu benim seçimim değildi ve bundan sonra onu değiştirmek için yapabileceğim bir şey yok.Bence Türkiyede doğmuşsun,büyümüşsün.Türkiyeyi sevmişsin,kendini Türk gibi hissedip,Türklerin yaptıklarını yapıyorsun.Bu vatan için gerektiğinde canını verebileceksen zaten sen Türksündür.Hem de birçok doğuştan Türk olup da vatana ihanet edenlerden daha Türksündür

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun,bu ülkede yaşayan herkes Türk'tür diye düşünüyorum ben. Etnik köken farklılığı etkilemezdi beni

0|1
    0|0
  • Milletmiş ırkmış bunlar boş canları cehenneme hepsininde.

1|1
    2|1
  • Umurumda olmazdı derken, benden eski atalarım dedelerimin yaşadığı hayat koşullarını bilemem, o yüzden nereden ne durumda geldiğimizi de çözemem. Ermeni veya her neyse eskiden öylelerse ve artık öyle değilse, demek ki bir yerde bir şeyler değişmiş. O kadar önemli değil bence yani, o kadar gelenekçi olmamak gerektiğini düşünüyorum:))

0|0
    0|0
  • Kendimi yine Türk hissederdim.

0|1
    0|0
  • Kendimi ağaca asardım

0|0
    0|1
  • Ilgimi cekerdi arastirirdim ama hic birsey beni turk olmaktan vazgectiremezdi :)

0|2
    2|0
  • hissettigim gibi yasamaya devam ederdim yani Türk olarak..

0|1
    0|0
  • Baska irkdan olmaya bisey diyememde ermeni olmam mnkun degl cunku ermenileri insandan saymiyorum o. Couklardr kopekler kansizlar

0|0
    0|0
  • soyumun nerden geldiğini ermeni ya da baska bir ırktan gelmediğimi biliyorum olsamda farketmez yüzyıllardır aynı topraklarda yasıyoruz

0|0
    0|1
  • Insan olarak yasayabiliyorsam sorun yok.

1|0
    0|0
  • ben hümanistim farketmezz ne olduğumm insan insandır...

0|0
    0|0
  • Yine insan oluyorsun.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Türklükten ne anladığına göre değişir. Türklük tarihi bir misyondur ve bu misyon Batı karşısında hakkı adaleti ve güzeli savunmak anlamına gelir. Bu anlamda bir Ermeni olduğumu öğrenmem Türk olduğum gerçeğini değiştirmezdi çünkü Türk olmayı bir kan bağı olarak hiç görmedim. Türk olmayı bir "tarihsel sorumluluk olarak" algılıyorum. Bu anlamda etnik kökenim hükümsüzdür, milliyetçiliğin kuramcılarından Ernest Renan'ın da vurguladığı gibi bir ulusa ait olmak etnik kimlikten ziyade psikolojik bir algıdır.

0|2
    0|0
  • Sevgili Donsuz;

Hiç önemli değil, şüür Allah'a Müslümanız ya o yeter

İster Zaza olsun İster Abhazya olsun ister Çeçenistan ister Afrika

Farketmez

0|1
    0|0
  • pek umursamazdım galiba.

0|0
    0|0
  • oldugunu farz edelim.umursamazdım gibi ya insanız neticede ırkçı değilimdir.arada bir sinirlenince hay geçmişimi ... derim ama :D:d

0|1
    0|0
  • Türkiyede doğdum büyüdüm doydum o zaman TÜRK üm derdim.Ne Mutlu Türküm Diyene de derdim tabi.

0|2
    0|1
  • Türk milliyetçiliği "Ne mutlu Türk'üm diyene" mantığına dayanan bir milliyetçiliktir kafatasçılık ırkçılık değildir.

0|1
    0|1
  • Önemli olan din,dil,ırk değildir. Önemli olan insan kalabilmektir. Nerden geldiğin değil, ne olduğun daha önemli.

0|0
    0|0
  • Türklüğe dem vuranlar Türklüğün ne olduğunu kökünün nereye dayandığını biliyormu acaba ayrıca Ermenilerle ilgili önyargılarınızı kırın artık , ana bacı kufur edenler var da burda kardeşim araştırın işin doğrusunu bılın ogrenın sonra sövün.

0|0
    0|0
  • Atatürk ne demiş?

''Ne mutlu Türküm diyene''

0|0
    0|0
  • Araştırdım ve Afrikalı çıktım.

2|0
    0|0
  • Umrumda olmaz yani ben kendimi bir ırka mensup hissetmiyorum ,

0|0
    0|0
  • intahar ederdim mk

0|0
    0|0
  • dünyayı kendime zindan ederdim

0|0
    0|0
  • Umrumda olmaz. bende birşey sandım anasını satim

0|0
    0|0
  • araştırılsa şimdi türküm diyenlerin yarısı başka ırktan çıkar zaten.önemli şeyler değil bunlar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...