Empati yeteneğiniz gelişmiş midir?

Çoğu insanda bunu göremiyorum malesef halbuki toplum barışı için en önemli marifetlerden biridir. Karşındakini anlayamazsan ona düşman olursun anlarsan karşıt olursun. Bugüne kadar gördüğüm en başarılı empati örneklerinden biri link

Uzun bir yazı değil ama çoğunluk okumayacak biliyorum...

Güncellemeler:
Faşistler sessiz , faşistler durgun ... Verecek cevabın olmayan bir sorunun sorulması kadar kötü birşey yok heralde :/

Neyse bu da bana gelsin: link

0|0
11|8

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• vicdanima seslenebiliyorsa gelisir hemen dtszdufuf

vicdanima seslenemiyorsa tin.

ülkede ezilen sadece bir kesim degil bir cok kesim var.

aleviler osmanlidan bu yana eziliyor üstelik mum söndü iftirasi atilarak asagilanarak alevi = namussuz camuru atilarak.

katlediliyorlar binlercesi birden olmasa da.

solcusu katledildi iskence gördü her solcu allahsizdir damgadi yapistirildi.

sagcisi iskence gördü asagilandi.

türbanlisi kafasindaki bez parcasi yüzünden okula giremedi.

kürt halkina yapilan zulm zaten evren devrinde tavan yapti.

inancsiz insanlara yapilan hakaretleri görmezden gelir, kendilerine yapildimi saldiri olur.

soru basligi altinda herkes en kral empatici olur.

0|3
    0|0
  • Ahmet altan beş para etmez. Kocası CIA ajanı olan Yasemin Çongar ile kanka. Taraf gazetesinde Amerika ve emperyalizm propagandası yaptı.

Zaten Ahmet altan liberaldir ve amerika hayranıdır. Nato'ya toz kondurmazdı yazılarında.

Ne ilginçtir. Böyle amerikancı bir adamın,kürtçülüğü bu kadar desteklemesi. Çünkü ikisinin arasında bir bağlantı var arkadaslar.

4|2
    1|3
    • bunu da nato ve kürtçülüğe bağladın ya helal olsun

• Ulusal bisey diycem walla yaşın kaç.samimi soruyorum

• empati ile bencilliği birbirine karıştıryor insanlar.yanlış yerde soru açıyorsun.

0|1
    1|2
  • Paylaştığın yazıdaki gibi bir empati soruyorsan eşittir o ben , gerçi sosyal hayatımda da kurarım da bazen.

1|2
    3|2
    • şimdi o yazıya senin avatardaki kedi gibi bakanlar var :/

• Onlar gerçek anlamda mal işte

• Bu arada bende Taraf'ın sıkı takipçisiydim. Ahmet Altan, Murat Belge, Roni Margulies bu üçünü hep okurdum. Murat Belge özgürlükçü solun önemli kalemlerinden biri. R.Margulies ise troçkistti. Kemalistlerle iyi dalga geçerdi Roni. Az gülmedim onun yazılarına.

1|2
    4|2
  • Komunist ugrasma insanlarla bence cunkuonlarin at gozlukleri var ve bunu cikarmaya hic meyilli degillr.

2|1
    3|3
    • der demez eksiyi yemişsin :/

• Asdfghjkl

Ayrica eklemek isterim ki tr yi hep erdogan yonetsin bunlara mustahak. Oylede boylede kurtler eziliyor alistik ama su elit halki erdogaan iyice ezmeli bence hatta seriat falan getirsin o zmn gorurum ben bunlari. asdfghjkllhfsdgjk

• kjsfhdsjkf ben kaçar kurtulurum valla kalanlar düşünsün

• Empati kurmak için önce kişinin adamlgna ve niyetine bakarim

0|3
    1|1
    • ahmet altan niye şerefsiz oldu :/

• atatürkçülerin %90ı cahil zaten

• fazlaca gereksiz bir empati yeteneğim var.

0|1
    1|0
  • Benim empati yeteneğim var. Ama çok ileri seviyede değil :) %25 falan

0|1
    2|0
  • Gereken yerde gereken kişiye empati yaparım. Herkes empatiyi haketmiyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Filmlerde tavan.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Empati kuruyorum...hımmmmm.

Daha rüyasında anca adam gibi hallenen sivilcemi ruhumu, anlamını, anlamından ziyade şeklini bile tam olarak bilmediğim kavramlar, ideolojiler üzerine yorum yaparak dizginliyorum. Bu yaşıma kadar eziktim ama son zamanlarda herkesteki genişlik bende tavan yapmalı ...yapmalı ki, belki bir fikrin ucundan tutmuşumdur taklidi yapıp beslenirim. Üzerinde düşünmeye gerek yok, zaten belli bir komplekle yetiştirildim, kompleks bizde genetik.Süperiz. üzgün smiley. Şimdi kendimin yüceltecek bir değeri olmadığı için, ekinleri aşıp güneşi görebilmek için, insanların temel değerlerine ve şahıslarına dil uzatmalıyım.

Evet...empati yeteneğim 10 numara 5 yıldızmış

4|0
    2|3
  • Atatürkle alıp veremediği olan insanlara karşı empati yapma yeteneğimi kaybettim

3|2
    2|3
  • Aynen özellikle hatunlarımıza hatırlatalm

0|0
    0|0
  • iyiymiş, altanın tarzını seviyorum

0|1
    1|1
  • Haklısın dostum. Çok fazla kimse kullanmıyor bu yeteneği.

0|1
    1|1
    • kullansa bugünlerde olmazdık malesef

• Bir metin okumuştum geçen çok üzüldüm. İnönü zamanında sırf adam Türkçe bilmiyor diye mahkemede asılmış.. Ne kadar saçma.. Birde İnönü Kürtleri ezin diye mektup yazmış...

• milli şef işte...

• empati yapmaya yerim dar dsa

1|0
    2|2
  • pek değil ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...