Ben tıp ögrencisiyim, sizce eş adayını nasıl secmeliyim?

sevgili arkadaşlar iyi aksamlar,

baslıktan da anlaşılacağı gibi tıp okuyorum, sizce eşim olacak kişiyi seçerken mesleğini de göz önünde bulundurmalı mıyım? daha düşük bir meslek olursa mutsuzluk mu olur? Çünkü ben eşimin benden daha ileri olmasını isterim.. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Yoğunluk, iş stresi ve zorluk açısından doktorluk diğer mesleklerden çok farklı. Meslekdaşın olacak eşin seni daha iyi anlayacak ve tamamlayacaktır. Eşinin senden ileri geri oluşu açısından değil de mesleğinin zorluğu açısından eşinin meslekdaşın olması bence daha iyi. Tabi buna da şartlanmamak gerek. Allah gönlüne göre versin.

1|0
    0|0
    • Amin, inş gönlüme gore olur..

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir çok eğitim düzeyi yüksek arkadaşım var..

Bu düşüncelerde olanlar ya evlenemedi.. ya da bütün bunları geride bıraktı ve herhangi bir çevreden herhangi bir ekonomik ve sosyokültürel seviyede insanlar ile evlendiler..

Bu taşıdıklarınız ön yargı.. "Mantıklı" düşünüyorsunuz ama hayat her zaman her insana mantıklı seçenekler vermiyor..Bu biraz da önünüze gelen ve gelecek seçeneklerle ilgili..

Bayan bir pilot arkadaşım var misal bir astronotla değil bir öğretmen ile evlendi..(gayet de doğal)

2|0
    0|0
  • şimdiden bunu düşünme. öyle bir an gelecek ki bunları düşünmenin ne anlamsız olduğunu kalbinin ve aklının hayatını birlikte yasayacagın kişi karsına cıktığında budur işte dediklerini duyacaksın. o zaman karar verirsin.

0|0
    0|0
  • mutlu olmak ıcın huzurlu olmak gerekır.bır erkekte esının karsısında az bır ucret alıyorsa ve sosyal statusu esınden dusukse karsısında ezılır.(erkegın dogasından dolayı)bu da zamanla huzursuzluga ıter.huzursuklukla bırlıkte mutsuzlukta hemen arkasından kapıyı calar.davul bıle dengı dengıne dıye bosuna dememıs atalarımız

1|0
    0|0
    • aynen ben de bunu dusunuyorum..

• Reklam yapmana gerek yoktu yani tıp öğrencisiysen :) Her zaman erkek kadından bir adım önde olmalı onun için sen doktorsan o uzman olması lazım :D sen uzmansan o doç. asistanı olması lazım :D Yada senden daha iyi bir bilgiye hakim kültürlü ve cebi dolgun olması lazım.. ;)

0|0
    0|0
    • Her ne kadar feminist olsam da ben de oyle düşünüyorum, erkek benden daha iyi olmalı..

• doğru düşünüyon misal benim arkadaşım paramedic eşi uzman çoçuk doktoru :) diyom abi yenge senden daha fazla kazanıyor :) olsun diyo sonuçta para benim elime geçiyor :D

• belkı evlendıgın kısıde bırgun kendımden daha ılerı bırısını alsaydım keske dıyıpte senı bırakmak ıstermı acaba bence ıster

0|0
    0|0
    • erkekler sence daha iyi biriyle evlenmek ister mi? ben sahsen erkek olsam esimin benden daha ileri olmasını istemem :s

• sen kalbını dınlemedınkı beynını dınledın evlenecegın ınsanda o neden kalbını dınleyecekkı hem daha ılerı daha gerısıde yok bence yaptıgı ıs ınsanı ılerı yapmaz benım doktor olupta bıldıgın gerızakalı bırsuru arkadasım var neresı ılerı sımdı onların ınsan kendısını nekadar gelıstırmısse o ılerıdır bu arada sorunun cevabıda kımı erkek ıster kımı erkek ıstemz ama emın ol mantıkla sectıgın erkek buyuk ıhtımalle ıster

• ben ilerilikten kasıt olarak statüden bahsediyorum zaten.. yoksa meslek insanın ileri geriliğini göstermez tabi ki

• Senin eşin insan bile olmamalı böyle insan üstü birşey olsun.Sen Tıp öğrencisisin borumu ya.

Allah'ım ne günlere kaldık.

0|1
    0|0
    • böyle diyorsun da, çevremde mutsuzluk ornekleri cok var, sırf kadının maaşı daha fazla diye..

• kesinlikle değil haklısın ama butun sartlar uyan birini bulmak o kadar zor ki..

• Bu benim düşüncem.Sen maddi açıdan denk veya senden fazla birini aramakta özgürsün.

Ben eşlerin parayla değil sevgiyle birbirine bağlandığına inanarım.

Para benim için bir sebep olamaz hiçbir zaman.2.planda kalır hep.

• Tıp öğrencisi olman, evliliğin için bir referans olamaz..

Seni, sadece bunun için seçen adamla da evlilik sandığın gibi olmaz..

Bırakın artık bu kafayı...

1|0
    0|0
    • tamam referans olmasın da, benim tek korktuğum ileride mutsuzluk yasamak..

• Ona sen karar veremezsin.

Olacağı varsa olur..

Doktorluk dengi bir işi olan adamla süper mutlu olacaksın diye bir şey yok..

• evet biliyorum o da garanti değil..

• E malum doktorların mesaisi çok, bunun nöbeti olacak bilmem nesi olacak. Sana göre mesaisi az olan birisi sana belki anlayış gösteremeyebilir. Bence kendi mesleğinden birini bul, bu konuda ancak o seni anlayacaktır. Davul bile dengi dengine diye boşa dememişler.

0|0
    0|0
  • olabilir, aile içinde hiyerarşi olursa sorun çıkabilir bence en önemlisi de sosyo- ekonomik durumun yakın olması

0|1
    0|0
  • ötenazi ile

0|0
    0|0
  • beni seç ben de tıpçıym :D

1|0
    0|0
  • Eşini tabiki kariyer olarak kendine uygun seçmen gerekir. Kadınların eşlerinden daha üst bir kariyerde olması evlilikte sorun yaratır. Cünkü kadınlar eşlerinin kendinden daha güçlü olmak isterler ve bu şekilde kendilerini güvende hissederler.

0|0
    0|0
  • Sen şimdi adamın statüsünü*et de, mühim olan burada adamın kazanacağı paranın seninkinden fazla olması..

0|0
    1|0
    • haklısın o daha önemli belki de..

• statünün de az da olsa onemi var bence

• la sıktır et onu ya.. bu memelkette ilkokul mezunun emrinde üniversite mezunları çalışıyo..mühim olan tek şey para.. erkeğin kadından daha güçlü olması..ben makina mühendisliği okuyorum, doktor karım olsa maaşı da benimkinden fazla olsa, ben ek iş yapar geçerim.. gerekirse mafyalığa kadar giderim amk

• doktor olsa daha iyi tabi seni daha iyi anlar

0|0
    0|0
  • otopsi yaparak seç.

0|0
    0|0
  • Dişlerine bak, dışkı örnegi al, kan al, aşı kagıdını gör.. Manyak mısın ? o_O

0|0
    0|0
    • o_O

• tamam bunları degerlendircem, biyopsiyi unutmuşsun, onu da aliyim k_K

• Rtün yap bir hastaya.. Şuur testi yap aklı başındamı diye..

• havanız batsın sizin ! bir halt zannediyosunuz kendinizi. alayınız kendini begenmiş

1|0
    2|2
    • iyi de ben bişi demedim ki, kendimi de beğenmedim . nerden cıkarıyosun simdi bunu :/

• . geçen istanbuldaki uzmanın tavırları uyuz etti beni. insanlıktan nasibini almamış. bir de pratisyen vardı kadın . hastayla ilgilenmiyo.altı üstü pratisyensin zaten bişey bildiği de yok üstüne ilgilenmedi bizimle!.şeytan diyo ki neyse...

• dedim ya senin canın birseyden yanmış ki böyle konuşuyorsun:) neyse bosver onları, onlar cok ayıp etmiş, ama doktorluğun asıl misyonu insanlığa yardımdır.. butun doktorlar onun gibi değil merak etme sen :)

• hmm o zaman astronot seç sende

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• "Tıp öğrencisiyim."

Evet, okumakla kafa bulunmuyormuş cidden.. Beyin bedava değil mi?

O kadar okumuşsan, bunu da akıl edemez midir mükemmel bir tıp öğrencisi?

Hani şu doktora okuyup da, 2 gram beyni olmayan herifler vardır.. Onlardan bul.

Okumakla adam olunsaydı, sen böyle bir soru sormazdın misal..

1|3
    0|0
    • ben mükemmelim falan demedim ki, noldu bir anda ne bu şiddet bu celal ?

• Bikaç sene once aşık olduğum bir çocuk vardı, ama çocuk tezgahtardı. Sonra o da farkına varıp ilgimin bana çıkma teklif etti. Ama cevre ve arkadaşlarım yüzünden çocuktan uzaklaştım, bir daha da görüşmedim. Herkes sen doktor olacaksın o ise tezgahtar dedi. Bnm kafama takılan bu. Ben eger mesleğe bakarsam bu kez de askı bulamıyorum.. yani okumakla adam olunmuyor falan demen hoş olmadı.. ben burada yardım bekliyorum sizden..

• Anladım, anladım..

Kırdım sanırım biraz, üzgünüm naif kadın.. =)

Bu tür sorulara hep aynı şekilde yazıyorum.

İşte, dediğim gibi olmuş.. Kendi düzeyinde biri ararsan istesen de bulamazsın. Bulsan bile, sevemez..

Bu işler böyle döner, gözlemle..

• bunu bize değil kendine sorman lazım nasıl bir hayat istediğine bağlı :) ama eşimin benden daha ileri olmasını isterim demişsin o yüzden ya tıp fakültesinden birini seçmelisin ya da mimar mühendis de olabilir ya da bir şirkette önemli bir konumda olmalı sanırım :) aslında bir ilişkiden ne beklediğini yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz bence :) ne tıp okuyanlar tanıyorum kesinlikle ilişki yaşanmaz yani onlarla. ne istediğini çok iyi düşünmelisin bence :)

0|0
    0|0
  • Bu yüzdenmiş demek ki doktorlar doktorlarla evlenir genelde..

0|1
    0|0
  • oha hala senin gibi insanlar var mı ya :D Kızım o kişi önüne çıkar aşık olur evlenirsin öyle statüye göre adam aranmaz te allam

0|0
    0|0
    • yavrucum, bn de oyle adam seçmeyi biliyorum, ama bu ilerde mutsuzluğa neden olur mu, bunu araştırıyorum. Diyelim ki benden az para kazanıyo adam bir komplexe falan girmiycek mi? ben sahsen erkek olsam girerim..:/

• kompleksi nasıl yazıyorsunuz öyle doktorcuğum ilahi :D

• :)

• Bir Doktor bul o halde :)

0|0
    0|0
  • karsı tarafı mesleğine göre mi sevceksin? tabikide kendi geliştirmiş biri olmasını isteyeblrsn ama bu keneden seciceksin sonuçta.yani mesleklere göre değerlendirmeyi dogru bulmuyorum

0|1
    0|0
    • Meslek değil de ekonomik durum desek daha mantıklı olabilir.. beni kendi yerine koy bir de oyle dusun..

• o zman sadece kendi seviyendeki insaları sec..

Yükleniyor...