Burçların saçmalığı üzerine...

Değerliler,

Bu burçlara inanılmasına anlam veremiyorum. Mantığın devre dışı kaldığı anmış gibi geliyor bana...

Eğer burçlar gerçek ise, dünyada sadece 12 karakter olmalı idi. Hadi, yükseleni, ıvırını zıvırını katın; yine dünyada gelmiş geçmiş insan sayısına (dolayısı ile karakter sayısına) erişemezsiniz.

Bir diğer mesele ise, insanları daha tanımaya çalışmadan, belki de konuşmadan, sırf burçlarına bakarak olumlu ya da olumsuz bir ön yargı edinmek ne derece doğru bir davranıştır?

İnsanları doğum vakitlerine göre kategorize etmek, sizce, çok mu aklı başında bir insanın davranışı mıdır?

Teşekkürler.

Güncellemeler:
Bir sürü cümle hatası yapmışım, bağışlayın.

0|0
8|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan karakterini doğduğu ay belirlemez , DNA belirler dış etken (olarakta bulunduğu çevre) ama cahil insanlar halen daha inanıyor bu saçmalıklara.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Astrolojiyi gazete sayfalarındaki fallarla karıştırmamalısın ve ciddiye almalısın diye düşünüyorum. Senin tercihin tabi ama doğum haritası diye bir şey var.

0|1
    0|0
    • Size bu doğum haritalarının gerçek olduğunu düşündürten nedir?

• Astrozoom, Astrodienst ile başlayabilirsiniz.

• Sorduğum sorulara direkt cevap olabilecek açıklamaları yapan sayfa içi linkleri verse idiniz keşke...

• inanmıyorum okuyorum ama :D

0|0
    0|0
  • çok ilginç belki mantıklı değil ama anlaştığım ve sevdiğim insanların burçlarını sorduğumda genellikle anlaşabildiğim burçlardan çıkması tesadüf değil bence.

0|0
    0|0
    • Doğru tesadüf değil, şartlanmışlık...

link Yardımcı olacaktır.

• Ayrıca hayatımı burçlara göre yönlendirdiğimi söylemedim ama gözlemlerime ve hesabıma bakarak doğru olabilme durumu oldukça fazla.

• videoyu izledim de benim durumumum şartlanmayla ne ilgisi var ben sana günlük,haftalık,aylık ya da yıllık fallara inanıyorum demedim ki.20 yaşında başladım burçlarla ilgilenmeye özellliklerini okumaya falan. anlaşabildiğim burçlarla anlaştığım kişilerin burçları hep uydu.Bilmeden yaptığım bir şey bu şartlanma değildi asla.Çocukluk arkadaşlarım bile anlaştığım burçlardandı burçları bilmeden nasıl şartlanmış olabilirim çocukken bir de?

• İnanıyorum hem gözlemlerime dayanarak hem de matematik hesabına göre 8916 milyar nüfus çıkıyor dünya nüfusuyla çok bağlantılı bir rakam.

0|0
    0|0
  • öyle bir sistem ki, 12'sinde de kendini bulmak mümkün. nasıl ayarlıyorlarsa onu, bu işi bağımıza saranlar bence çok p*şt

0|0
    0|0
  • Bende inanmam burclara, sacma geliyor.

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum.

0|0
    0|0
    • Sorum "burçlara inanıyor musunuz?" şeklinde değildi...

Yine de cevap için teşekkürler.

• Horoskop denilen birşey var. Bana inandırcı geliyor

• sen astroloji ile gazetlerdeki bugunku burç yorumunuz olayıni karistirmissin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• elbette sacmalık. ayrıca astronomlara göre eger bu sacmalık dogru olsaydı o zaman 13 cnu burcda olması gerekirdi demişler. ve dunyanın presesyon hareketinden dolayı 2000 yıl önceki burcların yerleri ile şimdi ki arasında yaklasık 30 derecelik fark var. aslında yine bu sacmalık dogru kabul etsek bile su an ait oldugumuz burcta bile değiliz.

0|0
    0|0
  • Burç kadar saçma birşey olamaz. ve bu burç olayına kızların geneli inanıyor. ilişkiye başlamadan önce şöyle bir konuşmam olmuştu. kız burçumu sordu. bakalım nekadar iyi anlaşıcaz ölçeyim çok iyi anlarım gibi bir laftı. adamlar burçlara göre hareket ediyor. biride anlaşamıyoruz diye. burçlardada anlaşamaz yazıyor diye ayrılmıştı.. bide bu soru tutar hacı bu sefer.

0|0
    0|0
    • Okadarda deyil artik! Ayrilmak icin bakilmaz nasil anlasiriz diye bakilir :))

• Nutella18, sorumda da bu mevcut... "Nasıl anlaşırız" diye burca mı bakılır? Hiç konuşmadan, tanımayı denemden...

• burçlar Kur'an da bile yazıyo.

burçlar gerçek değilse neden tüm peygamberler koç burcundan doğdu (Nisan ) ayı

0|0
    1|0
    • Birincisi, Kur'an'da yazması gerçekliği anlamına gelmez. Bir şey bir yerde yazıyor diye değil, akla, mantığa uygun olduğu için kabul edilebilir olur.

Ayrıca, bu burçların geçtiği ayetlerin sure ve ayet numaralarını verebilir misiniz?

Tüm peygamberlerin doğum tarihine nasıl erişebildiniz?

• iyi incele.. bu linki google yapştırda gör

evreningizemleri.blogspot.com/2012/03/burclarn-kurandaki-yeri.html

• Verdiğiniz yazıyı okudum. Dediğim gibi Kur'an'da yazsa dahi, bu gerçek olacağı anlamına gelmez.

Ama Kur'an'da yazılı hali, bizim dediğimiz değil ki, "göğü YILDIZLAR ile süsledik" diyor, "doğduğu zamanki yıldızlara göre onlara ruh verdik" vs. demiyor.

Yazıyı yazan, iki ayetten çok zorlama bir açıklama yapmış.

• inanıyorum

tartışmayalım dostum

1|0
    0|0
    • Kaybedeceğiniz bir tartışmaya girmek istemeyeceğinizi anlayabilirim. Dert değil.

• Peki...

Tercih sizin...

• saygı duydum :))

• inanmıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...