Bu ülkede neden hayvanlara değer verilmiyor?

işkenceye maruz kalıyorlar. tecavüze uğruyorlar. Ne yaptıklarını bilmiyorlar, neden insanların onlara öyle davrandıklarını anlamıyorlar. Insanların onlara ne yaptıklarını bile anlamıyorlar. Sadece korkuyorlar, canları yanıyor. Nasıl kıyabiliyorlar o canlara. Bebekten ne farkı onların. Dertlerini anlatamıyorlar. Barınaklar dolunca ilaç verip, ölmelerini bile beklemeden toprağa gömüyorlar. Canlı canlı, ciğerlerine toprak dolarak, acı çekerek ölüyorlar. 4 sene önce tasmalı, kimlikli köpeğimi belediye zehirledi. Hâlâ davasıyla uğraşıyorum. Sonuç yok. Neden onlara yapılan bu eziyet cezasız kalıyor?

0|0
412

En İyi Erkek Görüşü

• asgari ücret 820 tl sen bunu dört kişilik bir aileye böl 205 tl eder... bir köpeğin hani şu burjuva köpeklerinden bahsediyorum aylık ortalama 300 tl masrafı oluyor... sen insana değer ver önce, hayvan kendi değerini doğada bulacaktır zaten emin ol...

0|0
    0|0
    • ne doğasından bahsediyorsun. Hayvanların yaşadığı doğayı işgal ediyoruz farkında mısın? Ayrıca burjuva köpeklerini falan geç. On tane köpeğim var bahçemde birisi bile cins değil. Sokak köpeği hepsi. Evet bakımı ucuz değil. Ama bu onlara eziyet edilmesi ile alakalı bir durum değil. Ayrıca insanlara değer verip vermediğimi bir sorumla anladıysan ne mutlu sana

• benimde 5 tane kedim var ama evimiz bahçeli olduğu için oldukça özgürler... hayvana eziyete en az sen kadar karşıyım ama aç insanlar varken hayvanlara para dökmeyede karşıyım bunu belirmeye çalıştım ama pek başarılı olamamışım anlaşılan

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• insanları bıraktık onların hakkı tas tamam oldu hayvan kaldı ölen askerler verilen şehitler için dava açtınmı hiç

0|0
    2|1
    • nasıl bir bencillik bu. Ön yargılı olmayın. Çoğu insan klavye başından konuşurken ben sokakta eylemdeydim. Ayrıca insanla hayvanı kıyaslamayın. Insan cansa hayvan da can.

• ben sana hayvanları vur öldür demedim zaten ama onlara gösterilen hassasiyetten daha fazlasına ihtiyaç varken bunu ortaya koymanın anlamı yok yoksa hayvanda olsa insanda olsa aciz i ezenin kafasını ezmek benimde içimden geliyo en basiti kadınlara uygulanan şiddet bu ülkede o kadar fazlaki dünya sıralamasında ilk lerdeyiz kadına vuran adamı kısık ateşte pişiresim geliyo

• açlık sınırı 900 lira civarı olupta insanlar hayvan niyetine çalıştırılıp 800 lira asgari ücret verilirse insanlar kendilerine zor bakıyolar ki hayvanlara baksınlar.Hayvana bakarak insan daha değerli gibi görünüyor.Fakat içinde yaşadığımız ortamlarda insana değer verilmiyor ki hayvana değer verilsin.Patron olacak pezeveng aylık 80 bin euro kazanıyor işçiye 800 lira verio.Elinden gelse onuda vermeyecek.Yaşam şartları böyle olan bir toplumda hayvanlara mı değer bekliyorsun.

0|0
    0|0
    • insanlar hayvanlar baksınlar demiyorum. Bakabilenler bakıyor zaten. Ama sorun hayvan beslememek değil. Onlara işkence etmek. Insanla kıyaslamayın lütfen durumu.

• bende diyorum ki iş veren çalışanına işkence yaparken hayvanlara yapılmasını kimse umursamıyor.

• O bu ülke ile değil bizzat kişilerle ilgili bir kan bozukluğu durumu.

Ceza konusunda caydırıcı cezalar olmalı ölüm gibi..

Çünkü onların pis canı o hayvanlardan daha değerli değil ..

0|0
    0|0
  • İNSANA DEĞER VERİLMEYEN BİR ÜLKEDE BEN HAYVANA DEĞER BEKLEMİYORUM ELİNE PALAYI ALIP HALKI TEHLİKEYE ATAN ADAMLAR NE KADAR CEZA ALIYOR Kİ?

1|0
    0|0
  • bu ulkede ınsanlarada deger verılmıyorkı keske tum canlılara deger verılse sevılse

0|0
    0|0
  • insanlık tan çıkmış cisim lerin yaptığı herşey normal.elbet bir gün cezasını çekeceklerdir.

0|0
    0|0
  • her zmn artılar ve eksiler olmaya devam edecektir..

0|0
    0|0
  • Onlar insanlıktan ne anlarlar ki ? Benim de var bir goldenim benim de içim gidiyor böyle durumları görünce inanın içim gidiyor bir çoğu insanla kavga ediyorum.

0|0
    0|0
  • hayvana sahip çıkacağına şehitlere sahip çık mantığındaki ''insan''lar yüzünden

1|0
    1|0
  • insana değer verilmiyor ki. belediye köpek mi zehirliyor artık yuh

0|0
    0|0
  • eşşeğe neden tecavüz edilir.akıl almıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah derki; hayvanlara ezıyet etmeyin heleki atese atmayın ve yuzune vurmayın.çunku onların benden baska kimsesi yoktur...kim olursa olsun bir hayvana eziyet ediyosa cocukta olsa allah yaratti demem.

1|0
    0|0
  • Merhametsizlikten..

Bu ülkedeki çoğu insanın hasta ruhlu olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • İnsana mı deger veriliyor ki?

Hayvana deger verilsin...

1|0
    2|2
    • ben insanla hayvanı kıyaslamıyorum. Öyle bir öncelik sırası da yapmıyor. Hayvanların bir farkı yok insandan.

• korkuyorum, eziyette yapamıyorum ona da korkuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...