Kapalı bir bayanın düğünü nasıl olur ?

Arkadaşlar ben kapalı biriyim. Ailem ise açık. Ailemde herkes açık kapalı kimse yoktur. Annem ile arada konuştuğumuzda ileride evlilik konularını ben kapalı bir bayanın düğününün böyle oynamalı olmadığını kına gecesinin kadınlar arasında olabileceğini söylerken annem neden olmucakmış oynamıcaz mı düğününde erkekleri ne yapcaz oynamalı olacak diye tutturdu. Bu belki ileride evleneceğim kişi ile oturulup konuşulacak konu ama ben hiç iblmiyorum kapalıların düğünleri nasıl oluyor annemin dediği gibi olabilir mi ? Bİlenler varsa anlatabilir mi ? Etrafımda gördüklerim ya nikahtan ya da ilahili bir şekildedüğün salonunda yemekli olarak oluyor. Kafamı kurcalıyor şu an takıyorum kafaya yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kapalı düğün konsepti bölüm 1.

gerekli malzemeler = 1 adet ilahi fasıl grubu

1 adet kapalı düğün salonu

1 adet kapalı dekoltesiz gelinlik

1 adet saçlarını sıfıra sıfıra yan'a göre yapıstırmıs ( öndeki bölümü hafif 90 derece egımle gerıye taramış ) damat modeli ( gözlüklüsü makbüldür )

Genel kesimi bir tarikata bağlı olan aslında islami açıdan pekte alakası olmayan hu ' cu kesim

(bknz - youtube -tekno cemaat ) misafirlerde hazır ..

Uygulanışı - ilahi grubu yerini alır , açılış konuşması , gelin'e duygusal bir ilahi eşliğinde kına yakımı ( solist olarak oradan 50'li yaşlarda bir kadın çıkar , iyi bakın kesin oradadır o hep oranın müdaavimidir , yoksada kendiliğinden oluşur , fayans aralarına bakın oradadır üzerine biraz su dökün büyür .. ( bknz - sihirli fasulye )

Ardından tarikat gösterisi def eşliğinde ( tekno cemaat )

İçeceklerin tüketilmesi ( meyva suyu , şalgam suyu v.s )

EVLİLİK KONUŞMASI , SAYGI DURUŞU VE KAPANIŞ ...

( Sözüm gerçek anlamda islamı yaşayan kişi ve kurumlara değildir , hedef alınan yerler saçma tarıkatlar , yanlıs olayları din'e alet eden kişilerdir .. )

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 18

• imam düğün denir düğünde ilahi söylenir ve isteyenler ilahi sanatçısı getirtirir düğüne.

yemek yenir

ilahi den sonra hoca baya dua eder dua ettikten sonra düğün bitter.

annnen çok yanlış düşünüyor eger sen oynamali düğün istemiyor san saygi duymali.

0|0
    0|0
  • Mevlüt okutulur, çalgı çengi gelen davetliler açısından abartılmadan biraz olmalı. Kına gecesine yeni adet mi geldi, benim bildiğim kına gecesini sadece bayanlar kendi aralarında yapar.

0|1
    1|0
    • bizim buralarda dışarılarda yapıyorlar :)

• kapalı bır dugun olur ıckı yasak olur bu durumdada ben gelmem :S

0|0
    1|1
  • İnşallah kafana uyan biri çıkar karşına hem kapalı olman düğüne falan engel değil annen düğü tv izlesin bisürü kapalı düğün var görür belki ikna olur hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • Oylede olur oylede olur iki türlüde yapan var gelinlik kapalı oluyor haliyle oynayanda var mevlüt okutanda hiç yadırgancek bir şey değil karar senin

0|0
    0|0
  • annen yanlış düşünüyor demek istemiyorum, o da onun fikri diyeyim öncelikle, ama bence sen doğru düşünüyorsun. dediğin gibi kapalı birinin düğününde dans falan olmamalı. kadın erkek ayrı olmalı..

0|0
    0|0
  • Düğün salonunda

0|0
    0|0
  • Nikah yap kurtul bunlardan.Ayrıca benim bildiğim kadarıyla kına gecesi kadınlar arsında olur erkekler katılmaz

0|0
    1|0
  • düğün yaptırırsam bunu çaldıracağım alın size düğün link

0|0
    0|0
  • camıde dernekte ya da kapalı bı mekanda mevlutlu Kuranlı olabılır ya da sade bır nıkah aslında olması gereknde bu dugun calgı falan dınımızde bıraz tehlıkelı tartısmaya acık bı konu aslında

0|0
    1|0
  • Kapalı mekanda olur.

0|1
    0|0
  • önce evlenecek birisini bul ve ortak karar verin bence

0|0
    1|0
  • niye olmasın ki

0|0
    0|0
  • Mevlütlü..

0|0
    0|0
  • nasıl bir denklem ulan bu ainstainin ruhu rahat olsun

0|0
    0|0
  • benim de kafamı kurcalıyo şu işin içinden çıkarsan haber ver:)

0|0
    0|0
  • düğünde oynanılır tatlım.sahabeler düğünlerde ilahiler söyleyip bağırlarını dövmüyorlardı herkesin bir geleneği var

1|0
    0|0
  • bence bu tamamen sana kalmış birşey ama bunu dinen soruyorsan bence kur'an tilavetli güzel bir mekanda yemekli düğün tercih ederim ki hayalimde o şekilde güzel bir göl kenarında davetlilere kur'an-ı kerim tilaveti dinleterek güzel bir nikah kıymak ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Genelde ilahiler okunuyor dualar ediliyor semazenler ve ilahiler eşliğinde oluyor düğünler ama oynama falan olmuyor o ilahilerin sesi zaten huzur kaplatıyor insanın içini

2|2
    1|0
    • Bende öyle biliyorum ama annem oynanır oynamadan düğün mü olur diyor o yüzden kararsız kaldım

• İlla oynamak şart değil kına gecesinde oynarlar onlarda

• kapali bir bayanin uyurken poposu ile ayak uclarinin arasindaki mesafe acisi kac ° olmalidir bilen var mi?:DKafami kurcaliyor su an takiyorum kafaya yardimci olabilecek arkadaslar var mi?:D

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • Kına gecesinde tek bir erkek bile olmuyor garsonlar bile kadın oluyo. Nikahta herşey normal şarkılarda normal oluyo kapalı olan gelinliğin oluyo

0|0
    0|0
  • Tabiki de olur neden olmasın. Sen kapalısın diye düğünün de oynanmıcak diye bişey yok.Ama prensip meselesi tabi.Ben çok gördüm gelin kapalı ama düğününde çok oynuyanı.

0|0
    0|0
  • Kapalı spor salonu.

0|1
    3|0
  • mevlütlü oluyor oynanmıyor

0|0
    0|0
  • Örtü ile düğün birbirinden bağımsızdır.

0|0
    0|1
  • Kapalı olupta çalgılı düğün yapanı görmedim değil . Ama genelde ilahili semazenli programlar oluyor.

0|0
    0|0
  • isteyen davul zurnalı da yapıyor

0|0
    0|0
  • Kapalı dügün salonunda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...