Arabamı değiştiricem ne önerirsiniz?

Biraz daha birikim yaptım arabamı yenilemek istiyorum 15 ile 20 bin tl arası önericeğiniz bir araba var mı, otomatik yada manuel farketmiyor.

Güncellemeler:
şu an uno marka aracım var .
Opel corsa ve honda jazz arasında gidip geliyorum

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ford fiesta 1.4 tdci dizel olması ekonomik olur senin açından yada opel corsa cdti 1.3 motor 2007 yeni kasalarından 20 - 21 e bulabilirsin temizini ..İkisindede ikinci elinde zarar etmezsin sattığın zaman.

1|0
    0|0
    • 2007 model opelleri beğendim 22 23 bin lira ama en düşüğü ...

Erkekler Ne Diyor 11

• Herkes bi çekilsin şöyle.. :))

1- Nissan Micra: Kullanması acayip zevkli ve basit bir mekanik aksama sahiptir. İkinci elde biraz sorunludur. Yedek parçası ve bakımları pahalıdır. Çok az yakar.

2- VW Polo: Ufak bir tank olur kendisi. Taş gibi bir karoseriye sahiptir. Fakat elin Alman'ı kendi düz asfaltına uygun yaptığından takoz gibi bir arabadır. Servis ücretleri astronomiktir. Çok yakar. Parçası, yan sanayi bazında ucuzdur. Sarf düzenine bağlı bir üretimi vardır.

2- Ford Fiesta: Kullanması çok zevklidir, parçası ortalama fiyatlarda olup, gerçekten eksi yönleri az olan bir arabadır. Çok yakar.

4- Opel Corsa: (Bkz: 2. madde + zevksiz sürüş keyfi)

5- Honda Civic: Sorunsuz bir arabadır, mekanik anlamda yıllarca rahat ettirir. Karoserisi dandiktir, erken dağılır. Ortalama seviyede yakıt tüketir. İkinci elde en çok prim yapan arabadır diyebiliriz.

6: Renault Clio: Son kasası hiç tutmadı. Fakat Clio Symbol'den bahsedersek, mucize gibi bir arabadır.. Çok çok az yakar, taş gibi arabadır, bakım ve masrafları çok cüzi rakamlarda olmasına rağmen elektronik aksam parçaları çok pahalıdır. Bir de tipten kaybeder. (Ayrıca Bk: Altın Bilezik)

7: Seat Leon: (Bkz: 2. madde)

8: Toyota Corolla: Sorunsuzluk, ekonomiklik, keyif + pahalı yedek parça ve servis.

9: Hyundai i20/i30: Mükemmel mekanik aksam, keyifli sürüş, orta derecede servis ve parça fiyatları, dandik kaporta, orta düzey ikinci el..

10- Kia C'eed: Hyundai ile aynı şase, aynı motor, sağlam kaporta, yüksek kalite hissi.

Bu maddelere göre sen belirle bence. Ama, sana bu sektörde çalışan biri olarak sadece Japon otomobillerini tavsiye ederim. Bilhassa Toyota Corolla ve Kia Cee'd

0|2
    0|0
    • 15-20 arası demiş :S

• vw polo çok mu ytakar ? hadi ordan :)

• Senin çok yakma kriterin nedir?

280 Ykr'den fazla yakan araba çok yakar biz tamircilere göre.. :))

• Ford fiesta sizin için idealdir :)))

Bende para atıyorum araba için, bize de kısmet etsin tez zamanda :D

1|0
    0|0
  • FAbia 1.2

Ya da hyundai getz

0|0
    0|0
  • japon markaları tamirciye en az giden markalardır. ikinci el orta halli bi arabada japon markası tercih et derim.

0|1
    0|0
    • Anlatamazsın ki abi... Şişirilmiş bir kaportaya aldanırlar.. :)

• arkadaşımında opeli var sonuçta alman arabası ve sahiden çok az yakıyor.Honda jazz beğeniyorum ama civic beğenmiyorum büyük geliyor bana.

• alman kötü demiyorum japon iyi diyorum, fiyat/performans olarak.. toyota auris de güzeldir, yakıtı en az yakanlardan değil, iç tasarımına bayılıyorum, kadınlara yakışır. sıfırının fiyatları 28-30 diyebiliyorum, yamulmuyorsam

• megane al güzel araçtır bende de var

0|0
    0|0
  • 2. el clio veya fiesta alabilirsin. Altındaki araban çok daha iyi hissettirirler. Yakıtı hemen hemen aynı olur. Ama 25 bin felan biriktirebilirsen acele etme. Civic al gerçekten harika araba

0|0
    0|0
  • ben vw polo öneriyorum her daim. olmadı peugeot.

0|0
    0|0
  • mini cooper tam sana göre hemde spor araba

0|0
    0|0
  • opel corsa al süper herkes memnun

0|0
    0|0
  • Seat Leon al gerisine karışma :D

0|0
    0|0
  • Yeni honda city