Bir kitap yazıyorum desem benim hakkımda ne düşünürsünüz?

Kısa denemelerden oluşan bütünde bir hayat anlatan bir kitap yazıyorum. İş, güç, ev derken epey vaktimi alıyor ama sanki bu kitap kurtuluşum olacakmış gibi yazma isteğimin önüne geçemiyorum.

'Vaktimi boşa mı harcıyorum, deli miyim divane miyim yoksa güzel bir şey mi yapıyorum?' bilemedim. Bazen bestseller olacakmış havasında şevkle yazıyorum bazen 'kitap yazmak kim ben kim' umutsuzluğuna düşüyorum.

Kitapseverlerin yorumlarına, öneri ve eleştirilerine ihtiyacım var.

Bu kitabı yazmalı mıyım?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yapabiliyorsan hiç durma yaz. Ne kaybedersin. Yazarlar anasının karnında yazar olmuyor. Belki ilk kitabında çok büyük patlama yapanlar vardır tabi ama hepsininde geçmişinde mutlaka deneme şeklinde kitapları yazıları vardır. Yazacağın kitabın konusu ilgi çekerse neden bestseller olmayasın ki. Aklında kalanları bastırmasan bile kağıda dök belki daha ilerde üzerinde değişilik yapar bastırırsın. O şevk gelmişken sakın erteleme mutlaka yaz. Ama bitmesi içinde acele etme sindire sindire düşüne düşüne kaleme al yazacaklarını. Ve böyle birşey olduğunda yani belkide bir yazarın ilk denemesini bizlerde okumak isteriz :)

1|0
    0|0
    • gerçekten teşekkür ediyorum. Motive oldum :)

• Rica ederim. Belki çok güzel bir eser çıkacak ortaya neden sen yapamazsın deyip belkide yazar adayının bir eserinden mahrum olalım. İster basılsın ister basılmasın bastıracak gibi özenin yazın.

Bırakın dökülsün kalemden kağıda kafanızdakiler.

Erkekler Ne Diyor 8

• Yazmak hem beynini boşaltır hemde güzel bir eser yaratır,en güzeli yazmak ve yayınlamak,kendine güven,tamamladıktan sonra okumak isterim,

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Ah şu gelgitlerimden kurtulabilsem :)

• ne düşünüyorsan onu yap,fikir değiştirme,kurtulursun,sanırım biraz özgüven ve cesaret eksiğin var,

• Yazmaya devam et. Ne olursa olsun bırakma bunu. Güzel bir uğraşı.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Güzel ama zormuş. Zorluğunu geçtim sorumdaki gibi ikilemde kalmak daha zor.

• Yanlı anlamadım bizzat teşekkür ettim. ;)

• Rica ederim...

• bence güzel bir şey yapıyorsun kimse beğenmese bile ki beğenen çıkacaktır illaki kendine iyi bir meşgale kendini geliştirme yönünde atılmış bir adım kişisel fikrim bu;)

1|0
    0|0
  • yaşını sorarım, bir de hayat da nelerle ilgilendiini

0|0
    0|0
    • 31 yaşındayım. Muhabirim. İşim gereği her şeyle ilgiliyim anlayacağınız.. ;)

• herşeyle ilgiliyim demek hiçbirşeyle yeterince ilgiliyim demekle aynıdır, sana şimdiden başarılar ama yaşın uygun

• Dediğiniz gibi sözcük oyununa gerek yok. Akademik bir kitap yazmıyorum, prof. olmaya gerek yok diye düşünüyorum. İyi bir gözlemciyim, derin yaşarım.

• Deneme değilde yazdıklarınızı birleşirip güzel bir roman yazabilrsnz yayınevleri size telf hakkı vererk bedava bastırabilme fıratı veriyorlar.

0|0
    0|0
    • Bir bütünlük söz konusu aslında roman gibi... Parça parça olunca sıradanlaşmıyor diye düşünüyorum. Her denemenin kronolojik sıra olmadan diğeri ile bağlantısı var ve sır saklı böyle daha güzel geliyor bana..

• Ben eğer bastıracaksanız şiir ve deneme o kadar çok okuyucu sayısı yok. Kendi kitabımdan yola çıkarak söylüyorm bunları size. Ama Roman söz konusu ise okuyucu sayısı çok.

• Aslın da bende bir kitap yazmaya başlayacağım bir kız arıyordum kitapta ki bayanların geçtiği bölümleri yazsın diye.

0|0
    0|0
    • Sen önce türkcedeki da-de`leri ve ki`lerin nasıl yazılması gerektigini ögren, daha sonra kitap yazmaya baslayabilirsin.

• Fark etmiyor merak etme ayrıda yazsan normalde yazsan IE10 kullanıyorum sözcüklerin altın da kırmızı çizgi çıkmadığı sürece sorun yok.

• Yazılarını Okumadan Yorum yapmak yanlış Olur .. Yaptığın Güzel bir Şey tabiki Üretmek ..

Deneme yazılarından Birini paylaşırsan Bir Fikir Edinmiş olabilirz

0|0
    0|0
    • Ok. bir küçük bir bölümü beğenilerinize sunacağım. Evdeki PC de...

• kitap yazanların hakkında düşünülmesi gereken ne var mi ?

0|0
    0|0
    • Soruyu okursanız başlığa takılmazsınız :)

• kitabın çok iyi olması demek tüm türkiye satın alıp okuyacak demek değil

• Yanlış anladınız. Sadece akrabalar okumasın, bir hatıra kitabı olarak kalmasın demek istedim. Ha çok satılsa şahane olurdu tabi. :)

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...