Aklima takilanvicimde merak uyandiran bir yazi

Arkadaslar bir yazi okudum sizden bunum aciklamasini istiyorum lutfenvyorum yapacaklar baskalarina saygi gosteren insanlar olsun tesekkurler

Madem tanrı geçmişi bugünü ve geleceği biliyor benim ateist olacagimi daa biliyordu.Yani tanrı bana seçim hakkı sunmadı.Beni buna zorladı.Bunun için cehennemde yakacak beni.Eğer tercih hakkı sunduysa geleceği bilmiyordu. Benim bir tercihim tüm geleceğimi değiştirecekti. Yani her şeyi bilen tanrınız geleceği göremiyordu.

Sizce hangisi mantıklı.Ben cevap vereyim: tanrı yok herkes istediği görüşü destekler.Bunun için de kimse cehennemde yanmayacak

Bunun sonucunda şu söylenir: Allah senin ateist olacağını biliyordu eğer bu dünyaya göndermeseydi sen de "Hayır ben ateist olmayacaktım" diyecektin işte ispat için dünyaya gönderiliyoruz

Fakat bu iddia biraz mantıktan yoksundur.Şöyle ki her şeyi bilen bir tanrıya karşı çıktığın için cehennemde yanacaksın denebilir bunun sonucunda.Sonsuz güçteki bir tanrının bana bir şey ispat etmeye çalışması saçma

Güncellemeler:
Güncelleme gereği duydum çünkü çoğu kişi beni ateist oalrak yargılamış ateist değilim bu yazıyı ben yazmadım okudğum bir yazı ve merak uyandırdı içimde bu yüzden sordum.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• muammalar var evet ama bu dünya da öyle şeyler oluyor ki. Allah a inanmak istiyorsun ve inanıyorsun çünkü bir his gibi bir iç güdü gibi değişik bir şey. belki de psikolojiktir ama bunu düşünmek beni rahatlatıyor. bazı durumlarda korkutsa da. nasıl ki bir çok soru sorup cevabını tam net veremiyosak, bunun sonucunda da Allah yok denebiliyorsa aynı sebepten de Allah var denilebilir. çünkü kimse evrenin aslında nasıl yaratıldığını bilimin bile yanıldığı ve sonradan ortaya çıkardığı bir çok konu varken, ki hala çözemediği çok şey varken bunları oluşturan şeyleri bulamazken Allah yok ta denmez. bir de hep şunu düşünürüm. Allah bize her şeyi kendi belirleyerek istediği kadarını vermiştir. kimimiz zeki kimimiz daha geç anlayan kimimizde dahidir. ama dahilerimiz bile çok fazla ilerisini çöemezler aslında. ama bizden daha fazlasını buldukları için bizimse bilgimiz eksik olduğundan fazla detay sorusu soramayız. kaldı ki Allah bunca doğan ölen insana beyin akıl zihin sıhat verdi benim görüşüme göre ve belli bir yere kadar çözebiliyoruz bir şeylerin mantığını. her şeyin altın oranda olması tesadüf olamaz mesela. bu kadar tesadüf olasılıklarda bile çok zor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu dünya imtihan dünyası herkes kendini bu dünyada ispatlıyor ve biz bu dünyaya kendimizi ispatlamak için gönderildik..Yani dediğin gibi Allah (c.c.) senin sonunu biliyor ama Allahın bildiği senin için bir özet Allah sana cehenneme gireceksin cünkü ateist olarak ölcektin dediğinde sen hayır diyeme diye seni dünyayaa gönderdi..Yaşa ve kendin karar ver gibisi..Şu an herşey senin ellinde Allah öyle istemiş bla bla bunlar hepsi vesvese Bunları diyen şeytanın en iyi dostu

0|0
    0|0
  • günaha girmekten korkuyorum ama sorgulamadan duramıyorum şöyle bişey de var Allah bizi yoktan var etti ve bizi buraya gönderdi günah işleyip cennete gidip acı çekecez. ama neden yoktan var olup acı çekiyoruz durup dururken bu bizim istegimiz değildi ki. ve eger kaza varsa ve secim sunulduysa fakir dünyaya glen bunu kendisi mi secmişti madem secenek vardı neden zenginliği secmesin ki

0|0
    0|0
    • cehenneme gidip olacaktı *düzeltme

• . İnsanların hepsınde belırlı kusurlar vardir bazıları para ıle bazıları huzur ve mutluluk ıle. diye demişsin Sence şu afrikalalı göçmenlerin kölelik yaptırılan insanların ne avantajı var ? Mutlular mı ? Zenginler mi ? Huzurlular mı ?

• aynen o soruna katılıyorum

• Eğer bu konuda bir merakın varsa kader konusunu araştır. Beynin baya bulancak ama ciddi bir araştırma yaparsan mantığı yakalıcaksın. Bende çok zor anladım ama anladım bu yüzden şu yazı çok gereksiz geliyor ama inan yazarak ifade edemeyecek kadar da zor bir konu kader :)

0|0
    0|0
  • sana göre Allah yok . ee daha neyi kafana takılıyor git ve inançsızlığınla yaşa. derdin ne?

0|0
    0|0
    • Ben müslümanım kur'anın türkçe mealinide okudum Kur'an'da okuyorum sadece geçende şu yazı dikkatimi çekti merak uyandırdı içimde bu yüzden sormak istedim.

• ben de sana katılıyorum.senin inanmadığın tanrıya ben de inanmıyorum. ama ben tanrıya inanıyorum. ben ateist olduğun için cehenneme gidileceği kavramına inanmıyorum. ateist olabilirsin ama önemli olan senin ne değerlere sahip olarak yaşadığındır. şöyle de bir durum var mesela eğer müslümansan ve inanıyorsan neden tanrının dediğini yapmıyorsun. inanmak sadece sözle olmamalı. işte ceza kavramının bu gibi şeylere göre şekillendiğine göre inanıyorum.

0|0
    0|0
    • Ben ateist değilim bu yazıyı ben yazmadım karikateist sayfasında gördüm okudum merak uyandı içimde. Ama çok haklısın Tanıdığım ne müslümanlar var her türlü kötülüğü yapıyorlar ama müslüman oldukları için sorun olmuyor ve inançsız son derece iyi kalpli insanlara cehenneme gideceksin diyorlar burada saçma olan bir şey var bence

• tamam pardon ben onu fark etmedim. sanki yazı senin düşüncelerinmiş gibi cevap vermişim. kusura bakma :)

• Yo sorun yok :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Arkadasım bunu sorgulamak ıcın once kaza ve kaderin ne oldugunu bılmek gerekir !

Kader insanın hayatı boyunca yasayacagı olaylar dızısıdır. Ve bunların hep taamamen yaradan tarafından bılınır.

Kaza ıse onun sana bu yasamda secenek sunmasi.

Yani örnek olarak ınsanlar sınavlarına girerken calısırlarsa yuksek alırlar calısmazlarsa kalırlar bu senın kaazandır.Kader ıse bu secımden hangisini sececegınınin Allah tarafından bilinmesidir.

Ayrıca su tanrı kelımesıne sınır oluyorum . Tanrı ney la eski çaglarda mı yasıyoruz.

Pastor bile demis ki bu ınsan bır hrıstıyandır

" Bize filozofların bahsetttigi tanrı degıl

Peygamberlerin anlattıgı Allah gerek."

Bu yuzdendır kı kardesım Görmeden inanamayacagın seyleri zaten inanmadan göremezsin.

1|1
    0|0
  • Geçen bununla ilgili bir konuda da yazmıştım..

Olayları 2 seçenek halinde düşün.. yasak olan bir şey düşün iki seçenek var yersen günah yemezsen sevap..

şimdi diyeceksinki ben onu yiyeciğim yazılıki yedim. hayır! işte olay burda başlıyor yol tercihini yapacaksın ona göre hanene puanını yazdıracaksın

Herkes istediği trene biner diye bir yazı var okumanı öneririm.

link

0|0
    0|0
  • İmanın 6 şartı vardır..Allaha inanmak...Peygamberlerine inanmak...meleklerine inanmak...kitaplarına inanmak...ahiret gününe inanmak...KAZA VE KADERE İNANMAK...bunu şu yüzden yazdım kaza ve kadere inanmazsan eğer zaten bu sorunun cevabını bulamazsın... kaza ve kadere inanmasan bile ne olduğunu iyice oku demek istediğimi anlarsın..

0|0
    0|0
  • Olmadığına inandığın bir şey neden bu kadar aklını kurcalıyor. Aklını kurcalıyorsa yoksa var mı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...