Arkadaşlar size bir sorum olacak cevaplar mısınız....

arkadaşlar bugün ALLAH beni imtihan etti...yolda yürüyorum bir tane takvim yaprağı üzerinde ALLAH yazıları var ve onu bir kenara koydum sonra bir iki adım attım 10 lira buldum..ama o 10 lira kahvehanenin önünde düşmüştü..ben o parayı yerden aldım ve kahvehaneciye dedim ki bu 10 liranın sahibi kim ise verir misin dedim..adam 10 lirayı alacağımı sandı ama o parayı teslim edince adam şok oldu...sorum şudur... ALLAH kimleri imtihan eder

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Havim, o yallah yazisini kenara koydun yaaa... Bir yerde okumsdum. Bir ayyas mi ayyas, ickici mi ickici adam varmis. Adamin hep günah islermis ve icermis. Bir gün adam senin gibi Allah yazisi yolda görmüs ve senin gibi kaldirmis ve evin duvarina asmis. Simi sonunu tam hatirlamiyorum ama ikisineden biri kesinlikle dogru.

1. adam sirf bu davranisi yüzünden Allah bunu cok ama cok büyük alim yapiyor, hatta ismi felan cok tanindik , gerci ismini unuttum.

2. Allah mahser gününde bu kulunu cagirir ve terazi sol tarafa yatar yani cehenemlik olmadi gerekirken , yukardan bir kagit parcacigi sag teraziye düser ve terazi aniden sag tarafa yatar.

Allah o kagit parcacigi yüzünden adami cennetlik yapar...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• herkes bu imtihana dahil olabilir bilemezsin.

0|0
    0|0
  • Herkes imtihan edilir, kimisi bunun farkına varır kimisi farkında değildir. ve çoğu kişi senin gibi yapmazdı sen güzel bir davranış yapmışsın orada. çoğu kişi adım gibi eminim o parayı cebine atardı ve hiç bişey yokmuş gibi hatta aha yerden 10 lira buldum laannn diyerek tanıdıklarına söyler gülerdi. Seni bu davranışından dolayı tebrik ediyorum =))

1|0
    0|0
  • ibretlik paylaşım olmuş

0|0
    0|0
  • Hepimiz imtihan ediliyoruz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ALLAH (c.c) her kulunu imtihan eder elbet. Bazılarını zorluklara sokarak bazılarını rahatlığa erdirerek. Hepimiz imtihanda değilmiyiz.

1|0
    0|0
    • sence benim yaptığım davranış için ne diyebilirsin

• Helal olsun sana. İNŞALLAH böyle hatta daha iyi bir şekilde devam edersin.

• Ama ne demişler sağ elin yaptığını sol el bile görmemeli :)

• Dünyaya bütün insanlar imtihan için gelmiştir zaten farkında olsan da olmasan da. Sen sadece bugün harama el uzatmayarak imtihan olmuşsun. Kendinde özel bir durum arama hemen :)

1|0
    0|0
    • Hepimiz günahkarız. Sen bunun farkıdaysan güzel bir şey bu. Üzülmen daha bir güzel ama tevbe ederek ve yalvar yakar ağlayarak kendini affettirmeye çalış Rabbimize. O şüphesiz çok bağışlayandır.

• evete

• imtihan dünyaaaasıııı herkes birşeyle muhakkkak imtihan oluyorrr bazısında haberimiz oluyo bazısında yok

0|0
    0|0
  • Herkes her an imtihandaadır.

0|0
    0|0
  • Allah herkesi imtihan eder yaşam bir imtihandır.

0|0
    0|0
  • Hepimizi tabiki

0|0
    0|0
  • Yaptığın güzel bir şeyde keşke o parayı fakire fukaraya verseydin. Onların daha çok ihtiyacı var

0|0
    0|0
    • kahvehane kapının dibinde idi...kahvehane sahibide parayı alırken gördü...alıp cebime atmış gibi gözükürdüm onun bakışınca

• Bu önemlimi ki şimdi de onun cebinde

• ben verdim isterse günahı kendinedir isteseydi kabul etmezdi ve o yükü omzuna aldı ben bilemem

Yükleniyor...