Kapat

Paul gasol 19 yasından sonra 16 cm uzamıs?

Arkadaslar paul gasolu herkes tanır Basketci Pau Gasol... su anda 2.16 boyunda 19 yasından sonra 16 cm büyümüs nasıl olduda bu kadar boyu uzadı hani 18 yasından sonra boy uzaması dururdu ?

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• boy uzaması kızlarda 21, erkeklerde 24 yaşına kadar devam eder. ama çok az senede 1-2 cm belki. tabi bu yaşlar herkese göre farklılık gösterebilir. mesela ben 18den sonra çok uzamadım. ama bir sınıf arkadaşım 23 yaşındayken önceki yıla göre uzadığını söylüyordu. Gasolun sporcu olması ve aldığı besin takviyeleri de mutlaka etkilemiştir bu gelişimi. ama en büyük etken genetik

0|0
    0|2
    • kardeşim bende spor yapıyorum haftadın 4 günü 1 saat yüzüyorum süt içiyorum zaten yaşımıda göstermiyorum ergenlige geç girmis olabilirim 1.72 boy var bende ya ben devam edicem yaş umurumda degilde Yüzme etki eder mi boya ?

• Neyi 24 yasına kadar devam ediyor yaw..Atmayın bu kadar..

• adam 19 yasından sonra uzadı lan atıozmu

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• erkeklerde durmaz kızlarda durur

0|0
    0|2
  • kizlardada durmaz erkeklerdede kizkardesim 19 yasinda 4 cm uzadi 18 yasindakine göreşu an176 :)

0|0
    0|1
  • Erkeklerde 21 diyorlar:)

Pau hakkında ki bilgi kesin mi..ki 16 cm uzamasa da 2.00 oluyor,yine uzun belliymiş yani...kendini onla kıyaslama:)

0|0
    0|0
  • O kadar sporu ninemde yapsa o da uzar.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• hidayet 21 yaşında nba'a gittikten sonra 6 cm uzadı. 2.01'den 2.07'ye çıktı. istersen sende uzarsin ilaclarla.

0|0
    0|0
  • dostum onlar ilaçlarla uzuyorlar ve tahmin edersin ki o ilaçlar fiyat olarak da yüksek rakamlardalar. 19 yaşındaysan ortopediye git baktır eklem kıkırdaklarının kapanıp kapanmadığına. kapanmamışsa bol bol kalsiyum(et süt yumurta yoğurt peynir) al baya al yani ama yok kapanmışsa da 3 4 cm kadar uzayabilirsin en fazla. onun içinde esneme açma germe ve pilates yapman lazım. barfiks çekmen lazım. barfiks demirinde asılı kalmak esnemen lazım baya ve tabi yüzmek de üst bölgenin gelişmesinde önemlidir. büyüme kıkırdakların kapanmışsa alt bölgelerin gelişmez artık ama üst bölgeni dediğim gibi 3 4 cm kadar uzatabilirsin

0|0
    0|0
  • oyle bişey ımkansız cok paran varsa sen de uzarsın o adamlar basketbol da yetenekli oldugu için boylarını uzatıp yaşlarını küçültüyorlar..tamamen ilaçla ona bakarsan hido nba gitmeden önce 202 felandı şimdi 208 felan nasıl oluyor 20 yaşından sonra 6-7 cm uzuyor.. ?

0|0
    0|0
  • yeterli derecede kalsiyum alırsan 25 yaşına kadar kemik gelişimin ve boy uzaman devam eder ama tabi 18 yaşına kadarki kemik sertliğin daha esnek olduğu için daha çok uzarsın, 18 yaşından sonra ise yine uzamaya devam edersin ama yavaş yavaş ;)

0|1
    0|0
  • durmadı ya benimki 18 de sporlan uzadı bro 178 den 184 lere falan geldi doktor ölçtü hepsini.

0|0
    0|0
  • 17 -18 de bitiyor kardeş onlar sporcu alt yapıdan beri ilaç hormon takviyesi görüyor ama 18den sonra 20 ye kadar sporla uzayabilmem mümkün basketbol voleybol vs gibi

0|0
    0|0
  • boy uzaması erkeklerde tam olarak 25 yaşında durur

0|0
    0|1
  • Doğal olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|1
    • Kanka adam napabilir sporcu ilaç alsa doping saycaklar?

• Messi'de çiroz, daha da kısa bir şeydi. Onu keşfeden adam iğne ile biraz daha güçlendirdi. Böyle şeylere takılma. İşin olmasın. Onlar profesyonel insanlar.

• kardeşim dogal yoldan uzamaya calısıyorm yas 22 tm ama yüzüyorum ne biliyim süt cok içiyorum belki şansm wardır bu adam gibi

• epifizleri kapanmamış benim 15 durdu.erken ergenlik girdiğim icin

0|0
    0|0
  • ollur öyle şeyler yahu

0|0
    0|0
  • genetiktir bilemeiyorum

0|0
    0|0
  • 18 değil ki o 24. ama NORMAL insanlarda boy 18 yaşından sonra çok az uzar.

0|0
    0|1
    • 24 yasında mı duruo kanka

• doğruymuş demek :)

Yükleniyor...