• Sor
  • Bence

Duanın kabulu için ne yapmam gerek

duamın kabul olması için neyapmam gereek 9 yıldır dua ediyorum duam kabul olmuyor isyanda degilim hala dua ediyorum duam olmuyor olmayacak bir şey... Daha Fazla

En İyi Görüş

• 1-) Haram lokmadan sakınmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Haramdan sakının! Midesine haram lokma girenin kırk gün duası kabul olmaz. ( Taberani )2-) İtikadı düzgün olmalıdır. Bid’at ehlinin duaları kabul olmaz. Hadis-i şerifte, (Bid’at ehlinin duası ve ibadetleri kabul olmaz) buyuruldu.3-) Uyanık kalple ve kabul edileceğine inanarak dua etmelidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Allahü tealaya, kabul edileceğine tam inanarak dua ediniz! Biliniz ki, Allahü teala gafil bir kalp ile yapılan duayı kabul etmez. ( Şir’a )Ayrıca beş vakit namazdan sonra edilen dualar red olunmaz.

Erkekler Ne Diyor 14

• 9 yıldır bu kadar istediğin ne olabilirki hasta falan mı var evdee ne var

• insallah Allahta kabul eder duanı

• .dua bir çeşit eylemdir.duanın kabulu için çalışıyormusun.her duada kabul olacak diye bişey yok.belkide hayırlısı boyledir.ama dua etmeyide bırakma.türbelere falanda gitme hiç kabul olmaz

• çevremde türbe falan yoköyle uzak yere gidecek maddi imkanımda yok

• al panpa .p link

• cevabını burda bulacaksın. link

• doğru zaman değilse olmaz.

• gercekten inanman gerek olacagına:)

• 9 yıl dua mı edilir lan :((

• nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgesiyle en yakın türbeye başvur onlar sana 2 gün içinde dönerler

• yamulcan bak :D

• İslam'da türbeden medet umma gibi bir durum yoktur.

• ben biliyorum da müslümanlar bilmiyor

• Duanın içeriği nedir? Allahım beni dünyanın en zengin insanı yap gibi bişemi :) dua hakkımda hayırlısını nasip et şeklinde yapılır. senin için istediğin şeyin hayırlı olup olmadığını bilemezsin.

• ben dünyanın zengini olmak istemiyorum ama burda teferruata girilecek bir şey degil
      bilmiyorum hayırlı mı ama sonunda ölmeye bile razıyım

• Öncekileri Göster
    • süper bir cevap tebrikler:)

• :)) teşekkürler

• ya sabır ..

• belkide senin için hayırlı değildir ondan olmuyordur... ya da oruç baba var ona git istersen

• oraya gitme imkanım yok şuan ama istegim olursa belki o zaman giderim

• Öncekileri Göster
    • hayır çocuk degil
      ama burda anlatılacak bir konu degil ama burda okuyanlardanda dua bekliyorum

• derdini sölemeyen derman bulmaz

• ya niye bu kadar anlayışsızsınız.demekki hakkınızda hayır değil işte

Kızlar Ne Diyor 10

• olmuyorsa zorlama sen de

• Bugün bizimla değilsın. :\

• Öncekileri Göster
    • olmuyorsa allahın bir bildiği vardır boşver başka şeyler iste

• adkjshdfjksf bunu kaçıncı söyleyişin

• muska yaptir panpa.

• Hakkında hayırlısı değilse olmaz normal

• belki o cok istedigin sey senin icin hayirli degildir allah bu yuzden nasip etmemistir ama her namazdan kuran okuduktan sonra " allahim sen benim duami kabul et eger benim icin hayirli degilse once hayirli kıl ondan sonra hayirlisiyla nasib et " ne guzel bir dua oldu ya bende yapicam bunu :) allah duani kabul eder insallah canim

• Duan kabul oldu mu ? Seni tanımıyorum ama dua ettim inşallah kabul olmuştur.

• yok daha bekliyorum kabul olmadı
      daha olacagı günü bekliyorum

• Öncekileri Göster
    • sagol
      allah razı olsun

• Senden de

• Sevgili Kardeşim, Allah katında bütün dualara icabet edilir. Çünkü Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmuştur:''Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.'' Bakara-186Duaların kabulü ise, 3 çeşittir:1)Hacetimiz, aynen istediğimiz şekilde gerçekleşir.2)Rabbimiz, dileğimizden daha güzelini nasip eder.3)Bu dünyada böylü birşeye ihtiyacımız olmadığı için ahirette sevabından faydalanırız.Duanın kabulü için herhangi bir şartı gerçekleştirmene gerek yok. Nasıl dua edileceğini öğrenmek istersen, Kur'an-ı Kerim'de Peygamberlerin dualarını inceleyebilirsin. Tavsiye edilen dua, sessizce, içten bir yakarışla Allah'a hamd edildikten sonra yapılandır. Biiznillah, duaların boşa gitmeycektir. Sen sabırlı ol ve namazlarına devam et. Hayırlısı olsun. Allah'a emanet ol.Not: Soruda bir sadakadan bahsetmişsin. Bu adak hükmündedir. Hacetinin gerçekleşmesi halinde yerine getirmen vaciptir.Ama sana tavsiyem, Allah ile pazarlığa oturma. O bol bol verendir.

• ya hayirli degil ya da daha zamani var. allah sevdigi kullarinin dualarini hemen kabul etmezmis. kullarinin seslerini duymayi cok severmis ;) insallah en yakin zamanda kabul olur. genede sen duani birakma.

• belkide bu şekilde dua ettiğin için olmuyordur ! her zman hayırlısını istediğin sürece mükafatlandırılırsın bence tabi yine orasını Allah bilir. özellikle bunu istioyurum diye inat etmek belkide yapılmaması gereken bir dua ediş şeklidir ? beşkide artık tevekkü etmelisin .ne dersin?

• allaha her zman tevekkülüm var ama sonuç yok istiyorum her an dua halindeyim

• Öncekileri Göster
    • tevekkül et ve Allaha bırak ...ve sonuç aynı ise demekki Allah olmasını istemiyormuş.Gönül mevzsumu seninki ?

• hayır ben gönülü çoktan geçtim ömürlük bir şey hayatımı etkileyen bir şey

• Çok özel değilse duan ne ? Belki olmaması senin için daha hayırlı. Bilemeyiz insallah hayırlıysa olur.

• sonu o zaman benim için kötü hayırsızsa
      hayatta en çok istediğim şey

• Öncekileri Göster
    • sagol allah razı olsun

• Kabul olursa bana haber ver :) birde bu gece 2 rekat namaz kıl ve her rekatinda bir Fatiha ve bir Karia suresini oku dilekler kabul oluyormuş. Birde Rabbim ihmal değil imtihan eder

• kabul olmayan dua yoktur.sen duanı yap rabbime bırak senin için hayırlıysa olur

Yükleniyor...