Türkiye ekonomik krize hazır mı ?

Nihayet siyasetçilere mutlak bir sadakatle güvenen avrupanın koyun toplumu halkımızın, Allahın sopasını tekrar yemesi için geri sayım başladı. Yerli para tarihin gördüğü en değersiz durumda. Benzin fiyatları rekor seviyede, emlak piyasası rekor seviyede arttı. Hala ülkemizde üretim yapmak için somut adımlar atılmıyor, yurt dışından satın aldığımız mallar cari açıkta rekor üstüne rekor kırdırıyor. Hayvancılık öldü, tarımın son yılları can çekişiyor. IMF ye borç ödedik diye açıklanan kamu arazileri, sektörler kurumlar bitti. Satacak birşey kalmadığı gibi, satın alacak devlet birikimide yok. Son 400 yılın en büyük ekonomik krizi kapıda. Politikacılar size bu durumdan asla bahsetmeyecek ancak aranızda onlara guvenmeyenler azda olsa mutlaka vardır. Onlara soruyorum, hazırlıklarınız ne aşamada ne gibi önlemler alıyorsunuz ?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'yi bilemiyorum fakat ben hç hazır değilim .

Politikacılar son seneleri sanki lale devri gibi lanse ediyorlar fakat artık insanlar ne oldugunu anladı. ciddi bir ekonomik bozukluk içindeyiz ve tüketim ile üretim kapasitemiz orantısız .

ve herşey yabancı şirketlere satıldı . bir nevi sömürge durumuna gelmiş bulunmaktayız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bunlar hep faiz lobisi diyecekler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dur ne yaptın dolar lobisine çalışıyorsun bu sözlerle..

Kendi görüşüm ise şuan dolar yuvasına geri dönüş yaptığından her yıl bu zamanlar olduğu gibi normal yüksek zaten.. İki günde bu tabloyu daha güzel hale getirip sunabilirler..rakamlarla oynamak çokta zor değil.

Peki geniş açıdan baktınmı birde dünyaya mesela ben bir kaç ülkedi akrabalrım ile konuşuyorum.. durumların çok kötü olduğunu sizin ,(yani bizim) durumumuzun çok iyi gittiğini Türkiye nin resmen parladığını söylüyarlar.. buda farklı bir bakış açısı

Satılan,özelleştirilen kurumları için ise bu kurumlar devletin üzerine bir yükken karmı ediyorlardı acaba bir bakabilirsen sevinirim.

Kötü giden elbet bir şeyler olacaktır ama heryer toz pembe gülüyor oynuyorda bizim durummu felaket merak ettim açıkçası.. ((Tabi çok geniş çerçevedede tartışırım bu konuları hükümtin her yaptığından memnun değilim tabiki.))

0|0
    0|0
    • işte koyun diye tabir ettiğim insanlar sızlersınız. Bezelye kadar beynın varsa yurt dışında yaşayan akrabana asgari ücret ne kadar diye sorar tr ekonomisinin durumunu orenırsın. Asgari ücretin ne kadar oldunu orenıp bende o ulkeye yerleşicem benı mısafır edin dedin zamanda akrabalarının gerçek yuzunu orenırsın.

• nerden ne orenıyorsan yanlış orenıyorsun kaynağını değiştir yaptığın yorumlar bılımsel değil politik.

• Hımm. Yiğit BULUT severim bak.. İlgi alanımdadır her zaman.. :)

• Amerika kaynaklı kriz gelebilir, dolar üzerinden borç yapanlar biraz zor durumda. Merkez bankası tedbir üstüne tedbir alıyor ama bakalım birazda olsa ümitliyim bizi çok vurmaz atlatırız gibi görünüyor şu aşamada.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum ve merak ediyorum

0|0
    0|0
  • turkiye hicbir seye hazir degil. akp yedi bitirdi , bundan sonra gelen iktidar degisirse , isi cok zor olacak. ya kemerleri sikacak ya da bok yoluna gidecegiz

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...