Siz de bundan korkuyor musunuz?

Üniversiteyi bitirirsin işe başlarsın evlen derler evlenirsin çocuk yap derler yaparsın aynı şeyleri de çocuklarına sen yaparsın ve ölürsün . Ben bu düşünceye katlanamıyorum ve çok korkuyorum .. Ama ne yazık ki bu yoldada ilerliyorum . Üniversite de öğrenciyim .. Babamın istediği yönde gidiyorum resmen . Ben sıradan yaşamak istemiyorum . Üniyi bitirip sevmediğim bir adamla evlenip çoluk çocuğa karışmak istemiyorum . Ama resmen bu yola doğru çekiliyorum çünkü ailem bundan başka yaşam tarzını normal bulmuyor . Siz söyleyin ne yapmalıyım ben ?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• bak güzelim hayatta birileri seni kendi inandıkları kendi doğru buldukları yönde ilerletmek isterler .. eğer sen sıradan biriysen sana dayatılan bu yolu dayatma olduğunu bile anlamadan yürür gidersin... sonra geriye dönüp baktığında koca bir hiç görürsün... ama senin farklı olduğun kesin sen kesinlikle sıradan değildin sende belki de etrafındaki kimsenin göremediği güneş gibi parlayan bir zeka pırıltısı var inan bana... nereden mi anladın dersen ancak zeki insanlar kendilerine dayatılan hayata başkaldırır ve sorgularlar... inan bana sana dayatılan hayatı yaşarsan mutsuz olacaksın...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• hedeflerime gidiyorum işimi başlayım sonra eşimide bulurum zamanı var ama hayat felsefesi bu ya doğacaksın oku evlen anne baba ol dede nine ol ve öl

1|0
    0|0
  • Hayat senin hayatın istediğin gibi yaşayabilirsin. Ama sonunda pişman olacağın şeyler yapmaktan kaçınman için ailen yol gösterir. Ama ben kendi isteğimle yaptığım hiçbişeyden pişman olmam diyosan karar senin yaşam senin. Kimsenin hayatına karışmasına izin vermeyebimirsin.

1|0
    0|0
  • insan sevmediği bir yemeği yemediği gibi sevmediği bir işi de yapmamalı hatta sevmediği biriylede evlenmemeli çünkü bir ömür çekilmez beee

1|0
    0|0
  • Sen ne olsun istiyorsun peki?

1|0
    0|0
    • Ben tüm dünyayı gezmek 2. Üniversiteyi okumak istiyorum doğru adamla evlenmek istiyorum hayatı yaşamak istiyorum

• Mutsuz olmaktan iyidir .

• Mutsuz olacağını nerden biliyorsun. Geleceğini mi gördün?

• Bende o saydıklarını yapamamaktan korkuyorum

1|0
    0|0
  • Aileni konuşarak ikna edebilirsin.

1|0
    0|0
  • bu hayatın kanunudur başka şansın varsa değiştir

1|0
    0|0
  • Asik ol biran once... Onlari dusunmeye zamanin kalmaz..)

1|0
    0|0
  • kendi secimlerini keneden yapman lazım.Ailene kendi düşüncelerinin nekadr önemli olduğunu anlat

1|0
    0|0
  • hayat boyle isde.sen ne yapmak istiyorsun ki?

1|0
    0|0
  • Ailenle ilişkini KESMELİSİN!

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Istediğin gibi yaşamalısın. Her aile çocuğuna bu baskıyı yapar ama bunu kırmak çok zor degil aslında. Daha çok kafandaki baskıyı kırmakla ilgili. Bence insan hata yapacaksa da kendi hatalarını yapmalı.

1|0
    0|0
  • istediğin yolda ilerlemelisin bu hayat senin hayatın ailen bile olsa kimseye özel haklarını çiğnetme en yakın zamanda ailenle konuş bu konuyu unutma istemediğin bir şeye boyun eğersen çok pişman olursun sonra hep koca keşkeler kalır geriye baktığında.

1|0
    0|0
  • Kariyer yapma yolundayım evlilik düşünmüyorum ailemde bu konuda ısrar etmez.

1|0
    0|0
  • evlenme o zaman

1|0
    0|0
  • ailenin senin hakkında karar vermesine izin verme kendi hayatını kendin yönet al ipleri eline

1|0
    0|0
Yükleniyor...