Ailem istemiyor kaçmalı mıyım ?

Sevgilim sünni yani tutucu eski sevgilileri hep kapalıydı felan neyse ben aleviyim 1 buçuk senedir çıkıyoruz bana benim alevi olmamın sorun olmadığını söyledi bende benim içinde sünni olman sorun değil dedim . ama ailem istemiyor onun aileside biraz diretiyor . sevgilim kaçalım diyor başka çaremiz yok diyor ama ben ailemi karşıma alamıyorum annem sen onların hayatını yaşayamazsın evlenince seninde onlar gibi olmanı ister zorlar duyor acaikçası bundan bende korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum ne yapmalıyım sizce akıl verin sevgilimide seviyorum

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• bunun en kolay yolunu söylüyorum.İkinizde aileniden helallik isticeksiniz evi terk etceksiniz baska bir şehire tanıdıgınızın olmadıgı bir şehir olcak ama yerleşceksiniz kimseye söylemiceksiniz .İkinizde bir işte calıscaksınız basınızı bir yere sokabilene dek sonra yavas yavas işleri yoluna koycaksınız aileler torun sahibi oldugunda yumusar anca o zaman karsılarına cıkarsınız aklıma bu geldi karar senin

2|0
    1|0
    • evet guzel fikir

• fikir güzelde işlerini yoluna koymadan plan yapmadan kacarsanız tekrar geri dönersiniz bu sefer ailenizde almaz kalırsınız sokakta dikkatli iyi bir plan yapmalı

Erkekler Ne Diyor 6

• Sevgilim sünni yani tutucu?

Bizlerin öyle zorlama huyu yok karakter meselesidir o.

İslamda evlenmeniz uygun değil.Artık gerisi size kalmış.

1|0
    2|0
    • yani tutucu dememin sebebi su kardesim benim cok sunni arkadasim var ama a kapali degiller ama bunun ailesi kapali onun icin oyle soyledim. Herkesin karakteri farklidir belki sen istemezsin ama belki o ister butun sunniler ayni degil butun alevilerinde ayni olmadigi gibi

• yani ?

• Yanisi ne biraz araştır istersen.İslami açıdan evlenmeniz uygun değil.Sevgilinin umrunda olur mu bilmem ve senin.

Ayrıca kültürlerde farklı.Ailene geride bırakma bence pişman olursun.Durumunuz zor Allah yardımcınız olsun.

• Kaçta gör ..

Sonra kaybolan bir ömür elalem seni ailenden daha çok sevemez . Şu işi tatlılıkla halledin kaçarı yok ..

2|0
    0|0
  • Onun için sorun değil peki ailesi için?

Senin için sorun değil peki senin ailen için ne kadar sorun?

Sonra düşkün olursunuz biliyorsun değil mi?

Bence sorun yok ama

Kültür çatışması vb gibi durumlarla karşılaşabilirsin.

Gittiğin ailenin hoşgörülü olması da çok önemli tabi

1|0
    0|0
  • herşeyi göze aldım evleneceğim de

kıza kıza kabullensinler

ay bunu yapama diosan kaçamazsında zaten

0|0
    1|0
  • Filmlere özenmeyin sonra pikaçu sanıp kendinizi atlıyosunuz aşşa..

1|0
    0|0
  • benim bildiğim aleviler kız alır kız vermezler. bence annen galip çıkacak ve siz kavuşamayacaksınız, etrafımda çok örneğini gördüm. annenin dediğine bakma, sunniler o kadar takmazlar bu konuyu, aleviler daha ciddiler bu konuda. annen ne yapar eder vazgeçirir seni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Annen sadece bir konuda hakli seni degistirmeye zorlayabilirler yani kapatabilirler eger tutucular diyorsan tabiki ama sevgilini karsina al de ki ben asla kapanmayacagim boyle bir sey olmayacak bunu bilerek evlen benimle de kabul ederse tamam sonra git ailenle konus de ki ben sevgilimle konustum boyle bir sey olmayacak ayrica kendi kararlarimi kendim verebilirim tatsizlik cikmasin de onlarda kabul ederse evlenin iste.

0|0
    0|0
  • kaç kaçda senin bir ağzına sıçsınlar benim halam kaçtı gitti adam eve sevgisini getirmiş yüzü olmadığı için geri dönmyor teyzemin kızıda kaçtı zorla kapatıyorlar kaynanası yapmdıgını bırakmamış şuan teyzemin kızı teyzemin annesi gibi duruyor kızı öyle bir hale getirmişler gerisini sen düşün babnla annana tercih ediyorsan sana yazıklar olsun sana o kadar emek vermişler

0|0
    0|0
  • canım seviyorsundur normaldir de hem günah hemde anlaşamazsınız cocuqunuz olunca HANGI YOLDAN GİDECEK kaçmandan bahsetmıyorum bile .

İslamda Saygı vardır zorla birşey yaptırılmaz annenin dedıği yanlış .

0|0
    1|0
  • bak ben sünni bir aileden geliyorum ailem dar,mini giydirmiyor asla.bunları da göz önüne aldın mı bakalım?kapanmanı bile isteyebilirler.

0|0
    0|0
  • Sevgilinle beraber çık ailenin karşısına...Sevgilin Seni Sunni olman konusunda zorlamycağnı ,seni gerçekten sevdiğni söylesin ailene... Öyle bir denesen fena olmaz sanırm

0|0
    0|0
  • Onlar gibi yasamaktan kasit ne? Onlar nasil yasiyorki.

0|0
    1|0
    • yani kapanirsin felan diyo ben acigim kiyafetlerine karisir diyo

• Bende bir sünniyim. Kapanmak Allah'in emri, sünni olmak ile alakali degil ama kimse seni zorlamaz, kocan bir sey demedikten sonra. Kacmak cözüm olmaz, sen annenin rizasiyla cik evden, razi olana kadar bekleyin ve sevgilin anneni karakteriyle etkilemeye calissin.

• kesinlikle ailenin sözünü dinle ve kaçma çok pişman olursun !

0|0
    0|0
Yükleniyor...