Sİnüzitt ve koku...???

Bugün doktora gittim çok uzun zamandır sıkıntısını çektiğim koku problemim için bir doktor sinüzit başlangıcı demişti bende sinüzit muayenesi istiyorum dedim doktor ağzıma ve burun deliklerime bakarak akıntın var dedi ilaç yazdı gönderdi. Kokunun boğazımdan geldiğini biliyorum boğazımda sürekli sülük gibi şeyler hissediyordum zaten diş fırçamla temizlik yaparken de görebiliyordum. Şimdi ilaçlarımı kullanmaya başlayacam ve allahın izniyle bu lanet beladan kurtulacam ama benim aklıma takılan bir önceki doktor röntgen falan çektirtmişti bu doktor şöyle bir bakıp hemen tanıyı koydu. güvenmeli miyim yoksa başka bir doktora daha mı gitmeliyim sizce ? ve daha önce sinüzit ya da geniz akıntısından kaynaklı koku problemi yaşayıp tedavi olan oldu mu acaba? Düzgün her cevaba +1

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sinüzit ilerlediği durumlarda bazen genize mukusun akmasına neden olur.Bu akıntıyı yutkunarak midenize gönderirsiniz.Normal şartlar altında mukusu yutmak ağız kokusu yapmaz ancak hasta olduğunuz zaman mukus içerisindeki bakteri mide asidi tarafından öğütülmeye başlandığında kötü kokulu bir gazı yemek borusundan yukarı gönderir.Siz her nefes alıp verdiğinizde bu gaz karbondioksit(kirli hava) karışarak kötü kokuyu dışarı verir ve ağız kokusuna neden olur.Bunu önlemek için sinüzitin tedavi edilmesi gerekir.Ancak geniz akıntısı kronikleşmiş bir sinizüttür.Yanı tedavisi antibiyotikle olmaz.ESC(endoskobik sinüs cerrahisi)adı verilen bir yöntem ile sinüsler temizlenerek sinüzit tedavi edilir.İlaçla zaman kaybetmemenizi öneriyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• geniz akıntının olup olmadığını bakarak anlaması dogru. ayrıca film cektirmeye gerek görmemiş. ki şikayetlerini de dinlemiş. her röntgen ceken doktor iyi değildir. boşuna X ışını almış olacaksın. baharatlı seylerden acılı seylerden uzak durup basın ıslak cıkmayacaksın sokaga. kendine iyi bakacaksın.

1|0
    0|0
    • bu biraz rahattı beni ilaçlarımı düzgün bir şekilde kullansam iyi olacak teşekkürler tavsiyeler için

• bak kardeşim bir başka doktora daha git iyice kesinleştir.hem sinüzit herkezde olan birşey .nefes kokusunuda maydanoz ye nane ye taze limonla afiyetle ye .

1|0
    0|0
  • Okumadım çok uzun yazmışsın :S

0|0
    0|0
  • +1 miş rüşvetle çalışmıyorum eksi ver bana

0|0
    0|0
    • niye eksi vereyim,kimse yorum yapmak zorunda değil bu da rüşvet değil sadece rencide edici cevaplar geliyor bazen onlara ithafen düzgün cevap denmiş arkadaşım.

• 1.iş mecazi anlamda(algılayamadın da) 2.sinüzit geçirdiysen yardımcı olacak bir cevap verebilirdin saçmalamaktan ziyade.

• rüşvetle çalışmıyorum demiştim , mecazını da yerim

• doktoruna güven tedavini aksatma geçmiş olsun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• geçmiş olsun, düzelirsin merak etme

1|0
    0|0
Yükleniyor...