Kaynanamın benimle inatlaşmamasını istiyorum ne önerirsiniz? Siz olsaydınız ne yapardınız?

yeni evliyim eşimin anne ve babasıyla bir evde yaşıyoruz,ben evlenmeden öncede beraber yaşayacağımızı biliyordum ama böyle olacağını düşünmemiştim.önceleri iyidik yani nişanlıyken 1-2 defa sorunlarımız olmuştu annesiyle ama sonra düzelmiştik sindilerde yine geçimsizlik başları,daha 4 aydır evliyiz kaynanamla geçinemiyorum yani bana illaki bişey demiyo ama suskun sular altında yüzen balıklar misali harekerlerle felan bıktırıyor beni.ayrı eve çıkamayız çünkü evin tek çocuğu ve ev çok büyük yani kendi yatak odamız misafir odamız çocuk odamızda var hatta ama mutfak aynı zaten yemek felan yerken yani ev işleri felan beraberiz bir uyurken ayrı odalar yani.ben çıkmak istiyorum yani ayrı yaşamak istiyorum ya da kaynanamın benimle inatlaşmamasını istiyorum ne önerirsiniz? daha gencim yeni evliyiz yardım edin lütfen

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• bu sorunu karsılıklı oturup konusmakla çözülmesi biraz zor görünüyor. durumun üzücü. ve içinden çıkılmaz gibi görünsede her zaman her durum karsısında mutlaka bir çözüm yolu vardır mantıgıyla olaylara yaklastığında çözülmesi imkansız olayların bile çözüldüğünü göreceksin. öncelikle tavsiyem kayınvalideni biraz tanımaya calıs. nelerden hoşlanıyor, neler yapıyor, nelere dikkat ediyor, davranışlarının nedenlerini analiz etmeye caliş, tepkilerini ölç, bu arada kendi kişiliğinden asla taviz verme çok fazla samimi olma her zaman arada bir mesafeniz olsun. aranızdaki hukuku her ne olursa olsun ne sen ne onun çizgiyi gecmesine izin verme. bütün bunlar süreç alacaktır. ama inan basardığında evin kıymetli gelini olacaksındır. sadece duygusal davranma samimi ve içten ama aklını kullan her daim. işin zor ama basarmaman için bir neden göremiyorum.

0|0
    0|0
    • evet cok dogru soyluyorsun ama buda biraz sabr isi bendede sabr ne gezer ama denemeye calisacagim baska caremmi var

• kendi mutluluğun için bunu yapmalısın. sabret. gencsin. eşine yansıtma. annesi hakkında iyi şeyler söyle. aranızda kalmasın. aklını kullanırsan tereyagından kıl ceker gibi basarırsın.

• insallah

Erkekler Ne Diyor 14

• eeee önceden bilsen evlenmeyecekmiydin o kişi ile ?

0|0
    0|0
    • onceden neyi bilsem?beraber olmayi soruyorsan biliyordum zaten ama annesinin boyle oldugunu soruyorsan evlenirdim tabi ama ayri eve cikalim derdim kabul etmezdim ayni evde yasamayi

• doldum tabi nisanlilitan bu yana cektiriyorlar ne bu canim nisanliyken ne yaptimki bunlara ben hooop uzerime uzerime geliyordular ondada sesimi cikardim sustular ben bigun patlitcam ama saatli bomba misali simdilik sayiyorum gunmu desem saatmi desem dakikami desem,neyse bos ver dertlerimle sisirmiyeyim kafani yeterince milleti rahatsiz ettim zaten

• yok benim için sorun olmaz bizler n egün için varız ya

• o zaman sabır

0|0
    0|0
  • başka ev için ekonomik gücünüz var mı?

0|0
    0|0
    • olsa kalirmiyim orda esimede soyluyorum oda para olsa cikariz diyor ama maas zaten babaya gidiyo nasil ev alsin garibim

• kaynanana zıt gitme kötülük yapsda da gülümse hep iyi ol her yaptığı batmasın sana sevmeye çalış SEV ... Değilse ALLAH korusun durum vahim olabilir :(

0|0
    0|0
    • iste onu yapamiyorum abi gostermecik gulumseme yapamiyorum bisey soylerse lafim hazir yani duramiyorumki cunku bilerek yapiyo istemeyeceyimi bildiyi halde yapiyo istediyi seyi bende duramiyorum iste

• Duracaksın arkadaşım madem oyle baştan diyecektin eşine aynı evde olacaksak olmaz diye kabul ettin geçineceksin sen gelinsin hazır cevap olma...

• susuncada dahada arttiriyorlar simdiden goz dagi verirmis gibi sen ilerde oyle yaparsin boyle yaparsinmis gibi sozler yani benim ilerde nasil olacagimi ne biliyorlarki

• daha yolun basındasın alısırsın sana simdi büyük bir sey geliyordur normal olsad sana batar sözleri alış bence..

0|0
    0|0
  • 4 ayda böyleyse

ayrı ev olmalı bence.anne veya baba kalmak isterse gelir, Allah kourusun sağlık problemi yaşılık olursa kalabilirler benim açımdan hiçbir sıkıntı olmaz şikayet de etmem, ama ayrı ev diye düşüncem.

1|2
    0|0
    • bende istiyorum ama ekonomik acidan sikintili o durum :((

• ben kendi açımdan söyledim. sana git ayrıl demedim. bence ayrı olmak iyidir dedim

• bende git ayril de demedimki sana bende istiyorum ayrilmayi dogru soyluyosun ama paya yok ev almak icin evde buyuk oldugu icin kiraya cikamiyoruz ev var zaten kiraya cikmak niye diye sorarlar mutlaka ne deriz niyo esim

• Kaynana ortamında olan evliliklere baktıklarımda insanlar herşeye sahipler ama bir huzurları yok. Öncelikle üzüldüm durumnuza eşinizi bir şekilde ikna edip o evden çkıp tek odalı bile olsa kendi evinize çıkmakta yarar var. Çünkü bir kaç ay içnde ruh saglıgınızda bozulacaktır.

0|0
    0|0
    • esimde ister ama olmuyoki

• ikna ede biliyorum zaten ama annemlere cikalim dersek nedenini nasil acikliycaz diyo bende cevap bulamiyorum zaten ev buyuk,hersey yolunda gibi yani ne desin ,anne baba esim sizle gecinemiyo cikmak istiyoruzmu desin

• Orasıda var haklsn.

• güzelim valla bence bırak herşeyi..

ortada kocan var..

ufak inatlaşmalara girme derim..

haklıysan da sineye çek..

takma yaşlıdır senden sonuçta..

bu duruma senden çok kocan üzülecektir bunu unutma..

1|0
    0|0
    • kocam icin katlanip duruyorum zaten o evde ama nereye kadar abi daha yeni evliyim ben yillarca beraber nasil yasiycam diye dusunmektem deli olucam

• bunları düşünme..

onu kendi annen gibi düşün..

onun art niyetli olmadığınıu düşün (sanmıyorum art niyetli olacağını)

inan bana herşey daha iyi olur..

benim de başımdan bu gibi şeyler geçti.. o yüzden anlıyorum..

• tama abi Allah razi olsun

• eee mızmızlanmak yok kabul etmişin bir kere çocukla knşcaksın buraya yazma eşine anlat durumu kaynana olayı Türkiye sorunu zaten

0|0
    0|0
    • konusuyorum zaten sabr et diyo ama nereye kadar abi nereye kadar

• yok sinirlenmedim hak veriyorum cunki cok haklisin

• yani iyi düşün gerçi zamanında yapman gereken bişiydi evlenirken aldırmalıydın ayrı ev kararını çatı çatı üstüne olmaz sonuçta. ancak halen birşeyler için geç değil. etik olan şey ayrı eve çıkma isteğini söylemen onlara ben olsam bunu yapardım olmuyosa da ayrılırdım. çünkü bebek seni damgalar o aileye herşeyi daha da zoralştırır çocuğun hayatını bile mahveder iyi düşün taşın yapmadan önce. ve benim haklı olmam ne yazık ki durum değiştirmiyor önemli olan senin karar vermen :) sevgiyle kal :)

• bunu ilk baştan hespa etmen gerekiyordu...isterse saray olsun gelin kaynana sürtüşecek biyer buluyor elbet kendi ailendemi telkinde bulunmadı sana bu konuda hiç

0|0
    0|0
    • dusun dediler annem en cok dusun derdi ama sevince aptal olunuyormus yaparim sandim kolay sandim annem babam gibi bir birimizi anlariz sandim ama...:(

• işte şimdi bunuda ailene danış ve bu sefer ne derlerse desinler onları dinle

• Baştan hesap etmeyi bilecektin. Çevrende örnekleri yokmuy du? Şimdi yapacak tek şey kaynananla iyi geçinmeye çalışmak.

0|0
    0|0
    • herkes ayni deyildir diye dusundum iyi uyumlu birilerine benziyordular ne bileyim abi

• Gerçekten adına üzülüyorum. Daha 4. ayınız ama bunlar hayatın gerçeği. Moralini bozma, nişanlı iken düşüncelerini hatırla ve biraz kaynananın suyuna git. senle uğraşmasına fırsat verme. Zamanla o'da yola gelir. Yoksa bu işin sonu hiç iç açıcı değil.

• kardeş hiç uğraşma ayrı eve çıkın. Bu sorun başka türlü çözülmez.

0|0
    0|0
    • bende istiyorum ama durumlar musait deyil :(

• ozaman 2 yol var

1. si ya bu evliliği bitireceksin (bu terccih edilen bir şey değil)

2. si kaynananın suyundan gideceksin durumlar müsait oluncaya kadar problem çıkarmayacaksın. Olanı biteni sineye çekeceksin.

• geceleri rahat edebiliyor musunuz? eşini ikna etmekle başla

0|0
    0|0
    • esime ev alalim diye israr ediyorum zaten nisanliyken baslamisti bu isteyim oda para olsa almazmiyim diyo,onada yuklenemiyorum,cunku maasi babaya veriyo yani ihtiyacimiz olani aliyoruz sonra babaya veriliyo yani beraber yasaninca boyle oluyo,geceleri ben pek rahat deyilim dir dir edipte esimide biktirmak istemiyorum ama kaynana tam bir kaynana yani

• :(

• eşini ikna et bunları ona anlat bence

• Tarihte buna benzer nice hüsranla biten evlilikler oldu,Hiç ders almazmısınız ?

0|0
    0|0
    • ders alip ne yapiyim?sabr sabrda bir yere kadar insan bazen kendi anne babasina sabr edemeyim yeter anne bu boyle deyil soyle diyo ben ne yapiyim yani

Kızlar Ne Diyor 9

• Bir arada yaşamanın olağan sorunları..Seni anlıyorum zor durum.Ancak bu durumu daha da zorlaştırmak ya da tersi duruma indirebilmek bence senin elinde genç bayan.

Şöyle ki;

Öncelikle kayınvalidenin sevip evlendiğin eşinin _tıpkı senin annen gibi_annesi olduğunu, gelecekte seninde bir anne olacağını unutmamalısın.Yaklaşımların bu duyarlılıkla olmalı.

Ben eşin, kadınsal taktiklerle kendi cephesine çekilerek kadının kurnazca ve iki yüzlülükle yaptığı taktik savaşını doğru bulmuyorum.Zira uzun vadede arada kalan erkeği ciddi anlamda sıkan ve sonuç olarak gelecek patlamalarla yine kadının kendini üzeceği dolaylı bir durumdur bu.

Gerçek akıl sahibi, adaletli, kişilikli bir eş, eşine de kayınvalidesine de düşüncelerini sıkıntılarını kaygılarını açık, net ve dinlenebilir halde güvenle anlatan kadındır.

Yani kartlarını açık oyna ve her ikisine de bunu böyle yapmayı tercih etmenin bile takdire şayan sayılmayı hak ettiren bir davranış olduğunu söylemekten çekinme derim.

Nihayetinde konuşmayı, senin açından baktırmayı ve hem oğlunun hem de kendisinin sürekli huzurlu mutlu olabilmesi için dürüst ve anlayışlı,tarafsız, adaletli davranmanız gerektiğini eşinin annesine aktarabilirsen o da nihayetinde bir anne ve bir kadındır seni anlar.

Bir evde yaşamasak ta_ ki çok yakın otururduk hergün gelirdi_ bende evliliğimin ilk zamanlarında bazı sıkıntılar yaşadım kayınvalidemle. Ama diğer gelinlerinin hatta kızının bile çekinip cadı lakabı taktığı o sert görünüşlü kayınvalidemi , dostluğuma iyi niyetime inandırmayı bu yolla başardım vaktiyle.Üstelik daha 18 imdeydim.Sonra hep rahat ettim.

Eşimle ayrıldık(sorun asla o değildi olamazdı da) ama onunla görüşmelerimiz bitmedi ve bana hep __sen bana kayınvalideliğimi saygınlığımı hissettiren tek ve has gelinimsin derdi.Öldü yazık ki 3 yıl oldu.Aniden hemde.Koşarak gittim cenazesine.Allah rahmet eylesin hala arada yasin okur yollarım. O kadar sever ve hatta ara ara aklıma düşünce ağlarım.

Yani insanların cadı deyip çekindiği ve bana da tırnaklarını gösteren birini ben sadece iyi niyet saygı ve açık yüreklilikle, tatlı dille o cahilliğimle böylesi bir ilişkiye almayı başardım.

Bu ilişkiler eşimizin tüm akrabaları için geçerli.Onlarla sorunları ya biz yaratıyoruz ya da olanı büyütüyoruz aslında.

Sende yapabilirsin!Buna çaba göstermen eşin ve kendin ,gelecek çocuğun içindir bunu unutma olur mu?

Olmazsa da en azından vicdanın rahat olur ki bu en önemlisidir!

Herşey hepiniz için güzel olsun kızım.

0|0
    0|0
    • insallah iyi olur dediklerini yapmaya calisacagim tesekkur ederim ellerin dert gormesin

• tamam onuda denerim

• en kısa zamanda ayrı eve çıkmanız gerekir. insan belli bir yaştan sonra kendi anası babasıyla bile aynı evde duramıyor. evin büyük olması önemli değil. hem yeni evliyken birlikte yaşamak daha zor. zamanla eşinle aranızdaki ilişki de bozulur. burada kaynananın iyi veya kötü olması bile önemli değil, ne kadar iyi olsa da problem çıkar. eşine özel bişeyler yapamazsın, onu istediğin gibi karşılayamazsın, evlilik sadece yatak odasından ibaret değil, adam da bir süre sonra sana ilgisini kaybeder.

eşinle konuş hiç vakit kaybetmedem evi ayırın.

0|0
    0|0
    • konusuyorum abla keske mumkun olsa :(( cok pismanim beraber yasamaya evet dediyim icin cok cunku boyle olacagini dusunmemistim

• ayrı eve çıkma gibi bir durumun yoksa, suyu bulandırma. Yeni evlisin, yeni ortam, yabancı insanlar, eşine alışma derken zaman alacak tabii onlarda sana alışacak. İlk zamanlar böyle olur. Maalesef biraz kendinden fedakarlık yapmak zorundasın mutluğunuz için. Mümkünse kocana surat asma, belli etme, hatta o sorsa bile yok bişi canım, alışırız zamanla, sorun yok falan de. Bu seni onun gözünde daha da yüceltir. Kaynananın muhtemelen damarı tutmuş, idare et. Yaşlı insanlar sonuçta. Sabret inan ilerde çok çok ayrı bir yerin olacaktır. Başkaları gibi, ayrıl somurt konuş demiycem sana, çünkü en yakın örneğini ablam yaşamıştı ;)

0|0
    0|0
    • tamam canim denemeye calisacagim

• evden kaçış yollarını arayın bence ...

0|0
    0|0
    • ne onerirsin?ben daha cok biktiris yollarini denemeyi dusunuyorum yani biktirsam belki baska eve cikin derler diye dusunuyorum

• aslinda o her yerde oper oksar beni ben kisitlarim ayip diye artik durmak yok bende oyle olucam :)

• Haha sevindimm :)) tepki görürsünüz umarım

• Baştan kabul etmen hata olmuş

0|0
    0|0
    • :( evet bastan beraber olmayi kabul etmemeliydim

• yaşlı olan evde bereket vardır bunun kıymetini bil, kaynanan ne kadar kötü davransa da sen alttan al, bir süre sonra kendine gelmeye başlar, eve çıkamıyorsan şimdi ki durumundan mutlu olmaya bak, hem daha yenisiniz bu birbirinize alışma süreci, 1-2 sene sonra öz anne kız gibi olucaksınız belki de...

0|0
    0|1
  • Bir sorun varsa oturup konuşursunuz.

0|0
    0|0
    • kiminle?

• niye boylesin mi diyeyim ne diyeyim?konus demesi kolay gidipte bana niye boyle davraniyorsun diyemem esime desem oda gidip annesine dese simdide ona patlar elin kizinin lafini bana soyluyosun diye of ne konusayimki

• Konuş demesi kolay diye bir şey yok konuşamadan sorunlarınızı aşamazsınız

• esınle knustn mu bu konuyu kaynanaın bole davrandgnı bılıo mu

0|0
    0|0
    • evet biliyo konusuyoruz sabr et iyi olucak diyo ama zaten cileyi ceken benim sabah ise gidiyo aksam geliyo

• allah kolaylık versın canım

• tesekkurler canim Allah razi olsun

• evden gitmeniz lazım , yatak odanızda çok ses çıakarın kovsunlar sizi :))

0|0
    0|0
    • hakketenmi? :))))) bu seferde kadin beni tutar kizim gece cok ses yapiyorsunuz sakin olun der ,der yani

• alah alah :)) basık duyguları serbest bırakın bacım :D , 3 güne kalmaz kapı dışındasınız :D

• :)))

Yükleniyor...