Benzin 5 TL yi geçti. Gözünüz gününüz aydınlık olsun KS halkı:)An itibariyle,dünyada 1.yiz evvelallah!

Ne olacak bu devletin vergilerdeki engellenemez yükselişi?

100 liralık benzin alınca

26 lirası petrole,

9 lirası aracı bayiye,

65 lirası devlete vergi+ötv olarak gidiyor.

İçki ve sigarada ki yıllık %16 zammı anladık sağlığımıza ve ahlaka aykırıymış.

Peki benzine zamlar nedir?

Trafiği rahatlatmak için mi?O da mı sağlıklı yaşam için?

Zira bu zamlarla zengin olmayanın arabaya binmesi neredeyse imkansızlaştı.

Şöyle ankete bir göz atın bakalım siz hangisisiniz arkadaşlar?

Ha arabalı bayanlar bence artık sevgilinizden/kocanızdan özel günlerinizde çiçek miçek istemeyi bırakın, bir bidon benzin/ mazot ,yanaşın tüpünüze gaz koklatın falan,Allah ne verdiyse kapmaya bakın.Şöyle üstüne bir kırmızı kurdela da takıldı mı ohhh misss:)

• Çok mu dert bana ya! zaten arabam yoktu her yere toplu taşınmaya devam.
    36% (4)27% (4)31% (8)Oy Ver
  • Arabam vardı ama zaten zam bindikçe ben indim, alıştım gittim.Satar kurtulurum paşa paşa.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Arabam yoktu olanları da Allah bu zamlarla daha da şaşkaloz etsin emi.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Benim arabam da var param da var.Tayyip güzel ben güzel..Hülööğğğğğğ.
    9% (1)13% (2)12% (3)Oy Ver
  • Hay ben bütün o vergileri koyanın da, alanında, sabah sabah bunu bana hatırlatananın da...bipppp:)
    55% (6)60% (9)57% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Baktım ki bu mevzudan en çok mağdur olanlar siz beylersiniz.

Ben de__Aacaba dedim sayın başbakanımız bu kazı. pardon zamları hissedilmez kılmak için her istasyonda böyle bir çözüm mü üretse dedim ? Acaba mağduriyetten kurtulur musunuz ki:)

[url= link

0|0
11|28

En İyi Erkek Görüşü

• bu devletin neyine itiraz edeceksin ki ehliyet fiyatlarına itiraz edildi 15 tl indi güya ama onu almak için rapaor lazım bunuda devlet karşılamıyor 110 tl yine veriyorsun itiraz ettiğimizle kaldı.Hani diyorlar ya gezi parkı olayları bize zarar veriyor biz oraya hiç gitmedik diye%50 nin boşbakanı kendi halkına yapsın zamları biz seçmedik ki onu bizim günahımız nedir?

2|0
    0|0
    • hani %50nin basbakaniydi. haggat bize niye giriyor. ne kadar zarar varsa gezi parkiyla ilgili. otobus mudur artik, kaldirim midir. hah neyse atariz bes on lira odenir.

• ayni sey benim de dikkatimi cekiyor lakin bence cevremizle ilgili bir durum.

• teşekkür ederimm

Erkekler Ne Diyor 27

• Nerde taksimde ayaklanan millet onlara destek veren tum yurt halki?benzin olmus 5.06tl.onemli seylerede tepkimizi gosterelim biraz.yine ölü topragi atildi uzerimize sanki...

3|0
    0|0
    • Haklısınız o.k ama ne yapsın millet?Bu kez E- 5 te arabalarla toplanıp kornolara mı bassın mesela akşam saat 9 da:)Buna Toma da yetmez diye havadan taarruzla boya topu atar artık arabalara devlet:)

• biz hep birinciydik,sadece rekoru geliştirdik

2|0
    0|0
  • Bizde suc sadece 1 saat bu ulkede araclarin tamami kontak kapasa tak diye duser fiyati.. Gurcistana gecicem benzin icin artik lanet olsun.. Fakir gurculerde 1.75 litresi ayip ya

2|0
    0|0
    • Aaa iyi fikir vallahi. Bekarsanız Gürcü kızları da güzelmiş duyduğuma göre.:)Hem arabalı hem hatunlu hem de hepsi ucuz yollu:) düşünün derim:)

• Zaten pompacilarda kiz :P hatta erkekleri nerde o memleketin bilmiyorum ama benzin ucuz

• cok rahat o yuzden trafik istanbulda! zengin milletiz biz kimsenin sesi cikmiyor demekki memnunlar insanlar ya da umurlarinda degil. sirket aracimizin 90 lt mazot deposu 2007 yilinda 180 tl civarinda doluyordu bugun ise 380 kusur lira ya doluyor! neredeyse yuzde 110 fark etmis peki bu gecen 6 yilda ssgari ucrete de bu oranda zam yapilsaydi.

2|0
    0|0
    • Güzel bir konuya değindiniz.Aslında devlet yıllık asgari ücret oranına yaptığı zam oranıyla, yakıt ve tekele yaptığı zamlarda ki oran arasında ki uçurumla enflasyon puanını otomatikman ciddi oranda yükseltiyor.

Böylelikle de o diline doladığı faiz lobisini kendi elleriyle besleyip büyütüyor.

Develüasyon gibi işte.

• aynen oyle enflasyon yok deniyor bu ne o zaman! geli gider artislarindaki adaletsizlik ne? elektrik faturasi her ay zamli geliyor sanki eve her ay yeni bir elek alet bagliyorum. konu ile alakasiz ama ogs cihazlarindan tonlarca deposito adi altinda para toplandi ve simdi herkes hgs ye gececk ogs nin depositosunu geri alamiyorsunuz hatta cihaz kullanima kapaniyor ve sizde kaliyor . hgs ilk alista o parayi yine topluyor sizden ve en az dolum 30 tl adam yilda 2 kere kullanacak belki ve o otuz tl de

• Bu ülkede hayvancılığın bittiği söyleniyor, oysa Türkiye'deki koyun sürüsünün bir benzeri hangi ülkede var ki ?

2|0
    0|0
    • Bende acaba Amerika dedi diye mi hayvancılığı, süttozu ithal eden eski maliye bakanıyla,anguslarla v.s ile bitirdi diyordum.Ama dediğin gibi yerine bizi hayvana çevirecek diyeymiş:)

• İçinde bulunduğumuz dönemde, güneş bir gün batıdan doğsun demek gibi oldu bu!

• Bıçağın kemiğe dayandığı zamanı bekleceğiz desene.Umarım bu zaman diliminde kan kaybından ölmeyiz (:

• Artık depoya işiyorum

2|0
    0|0
  • o vergiler olmasa bu rahatlık bu çevrede olmaz çalıyo çırpıyo demeyin bu saatten sonra peygamberde gelse yer bu millet bu kafayla giderse kabullenin artık battı balık yan gider

3|0
    0|0
  • Gezinin faturası

2|0
    0|0
  • Ya 2014'te bu hükümet gidicek ya da iç savaşa hazır olun.Bu itlerle baska türlü basa cıkılmaz

2|0
    0|0
    • Ramazan mübarek dua edin kardeşim.Ne kadar ayıp öyle iç savaş falan Allah korusun..Ben Allaha havale etttim bunları biz gelemicez haklarından çaresiz galiba:(

• taksime destekte İzmir de her gün en önde gidenler dendim.Oyumu da vermedim. bu beynim burun deliklerimden akmadıkça da vermem asla!

Ama elden gelen başka ne var? Adamlar kartları açık oyun oynamıyor ki..hem katakulle!

Planlar elli yıl önceden yapılmış!

• Aynen çok akıllılar.Bizim Atatürkçüyüm diye gezinen salaklar bu kadar akıllı olamıyo.Ses çıkartamıyolar mecliste.Ya bunların istediği gibi Atatürk e dair herşey kalkacak şeriat gelecek,ya da savaşıp herşey baştan baslayacak

• Vaooww desem de inanma. Artık felaket derecede acıyor kazıklar. Bi'de 3 çocuk istiyor. İnsanda çocuk yapacak heves mi, şevk mi bırakıyor :)

2|0
    0|0
    • Gözüm bu sarışını bile görmez diyorsun demek:)durum vahimmiş anladım:)

• RTE'nin vereceği sarışın yetmez diyorum. Yoksa hatun ateşliyor :)

• Ee baska ne olmasini bekliyordunuz. Adamlarin yaptigi tek sey bu. Zam yap, vergi tuttur. Halktan al parasini, halkta sansin ki bunlar yonetiyor ulkeyi. Yorumlara baktimda bir tane akpli vatandas yok.

2|0
    0|0
    • Onların dümeni tıkır da o yüzden:)geçen seçimde oy verenler bu seçime kadar arabalanmıştır nasılsa.Kömür parası yerine araba yakıt parası dağıtır seçim öncesi olur biter kardeş:)

• aynen aynen , ya da 3 koli makarnaya talip olurlar

• ben pompacıyım valla eskisi gibi " fulle koçum" diyemiyo kimse artiz artiz pompayı taktığımla çıkardığım bir oluyo koklatıyorum benzini tabiri caizse :))

2|0
    0|0
    • madem pompacısın bilirsin belki..bu istasyon sahipleri nasıl yorumluyor bu zamları arkadaşım?

• yıkamadan gelen para çerez parası market te öyle asıl vurgunu dolmuşçudan servisçiden ,taksiciden ve özel şirket araçları gibi daimi müşteriden vururlar ;))

• o.k..haklısın. aydınlattın sağol arkadaşım:)

• durmak yok yola devam :)

2|0
    0|0
  • Yaşasın RTE, yaşasın ABD'nin Büyük Orta Doğu Projesi Eş Başkanlığı...

3|0
    0|0
  • alın size kapitalizm çok sever bizim millet kapitalizmi o yüzden kimse zırlamasın

2|1
    0|0
  • işte bunlar hep FAİZ LOBİSİ

Türkiyenin büyümesini istemeyen hedele hödölö hülooğğğğğğğğğğ

3|0
    0|0
  • Bmw 3.20 de hayal oldu desene :(

2|0
    0|0
    • Bunu canlı bir toplulukta söylerken topluluğun gelir düzeyine bakmadan söylememeye dikkat edin bence:) bu zamanda çullanıverirler adama yoksa:)

• Tek yatırımım olacaktı belki :)

• satacak bir şey kalmayınca mecbur abanacaklar.

brent petrolün 100 110 dolar arasında gidip gelmesine bağlı olarak zam kabul edilebilinir. keza 3 kere uygulandı. asıl i*nelik tekrar 100 dolar seviyesine indiğinde zamların ne kadarının geri çekiliyor olduğu.. %60 vergi mi olur allah kitap sevgisi , korkusu taşıyan bir insan açıklasın.

ben d şıkkını seçtim. cehape zihniyeti hep

2|0
    0|0
  • nankör araba 20 bin tl ye alırsın 20 liran yok diye seni götürmez

2|0
    0|0
  • E şıkkın da biip'ten nasibini alıyor olsan da e şıkkı :) Samimi olmak lazım lazım.

2|0
    0|0
  • ben eşeğim diyene semer vuran çok olur :)

2|0
    0|0
    • salla bu p**evenkleri...benim param var valla ben olmayanları düşünerek tepki verirdim herşeye ama artık vermiyorum gebersin hepsi banane :)

• Allah belasını versin :D

1|0
    0|0
  • Hay ben bütün o vergileri koyanın da, alanında, sabah sabah bunu bana hatırlatananın da...bipppp:)

1|0
    0|0
    • Eyvallah ta akşam oldu arkadaşım patlasın artık afyonun di mi:)neyse geçmiş olsun:)

• 10tl de olsa alırlar devlet açısından sorun yok :D

2|0
    0|0
  • vergileri koyanın da

2|0
    0|0
  • Biz böyle koyun oldukça bizi daha çook güderler böyle. Tayyip amca paran varsa bin koçum yoksa binme diyor. Sadece bu değil. Sigorta şirketlerini serbest bıraktılar onlarda poliçelerde geçiriyor. 95 model arabaya 250 tl ye sigorta yaptılar. Geçen yıl 120 tl ye yaptırmıştım. Aradaki farkı siz görün artık. Yaş kriteri koymuşlar piyasada aynı modelden kaç tane var en çok hangisi kaza yapıyor adamlar bunları hesaplamış. Allah büyük. çoluğun çocuğun rıskını alıyorlar ya Allah yedirmesin.Benim param haram olsun onlara.

2|0
    0|0
  • toplu taşıma araçları sana birşey çağrıştırıyor mu?

2|0
    0|0
    • Valla ben ilk uçuk zamlarla B şıkkını yapıp kurtulan o cesur kentkart lılardanım.Ama merak ettim hala olanlar bu zamlarla ne düşünecekler?

Kızlar Ne Diyor 11

• iste bunlar hep faiz lobisi. aman bosver zaten ekonomimiz super, ultra, manyak, uber falan degil miydi? laaaan noluyor o zaman. dolarin firlamasi niye bize bu denli koyuyor.

2|0
    0|0
    • Çıkarlar yarın hep dış güçler bunlar onların oyununa gelmeyin derler alıştık

• yok demezler zaten isterler

• son seçimlerde çorumun 25bin nüfüslü bir beldesinde 45 bin oy çıktı ineklerde oy kullandı herhalde bunların normal oylarla geldiğini düşünmüyorum

Birde bir şey var bu olaylar olmadan önce kime desem ben akp oy vermedim diyordu ama şimdi yüzde 50 oldular çok ilginçler gerçektende

• bizim evde 2 araba var annemin babamın sanırım babamın arabasının benzin masrafını karşılamak için anneminkini satıcaz :D

2|0
    0|0
    • Bence ikisini de satıp sana alsınlar hem onlara servis çeker hem gezersin.Onlar binmiş yeter gençler gezsin:)

• genel konuşmuyorum ama bunları seçip başa getiren halka iyi oluyor !

2|0
    0|0
  • çok veciz kelimeler geliyor aklıma da ...

haktır ama yaa.nasıl olsa bunu isteyen bir yüzde ellilik kesme sahibiz.herkes memnun demek halinden.

2|0
    0|0
  • Hep zam herşeye zam. Bu durum daha nereye kadar devam edicek merak ediyorum

2|0
    0|0
    • Bence hazır başlamışken ve yemeye epeyde alışmışken, Tayyip Wikipedia da tarihe 21.Yüzyıl Kazıklı Voyvoda sı olarak geçene kadar devam etsin derim:)

• Resmen iliğimizi kuruttu. Zam konusunda dünyada rekora gidiyoruz. Voyvado olmaz ondan diktatör olur ancak.

• Şu önümüzdeki 5 yılı iple çekiyorum.

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun hepimize:(

2|0
    0|0
  • toplu taşınmaya devam. Lanet :)

2|0
    0|0
  • Göt kılları bundan da memnun mu bari

2|0
    0|0
  • 5 mi? kaç para olmuş benzin? motorin alıyorum ama benzin fiyatına hic dikkat etmemişim

1|0
    0|0
  • Oha ben daha dun totaldaydim cesitlere gore en pahalisi 1.70euros civari birseydi.. Turkiye ekonomisini boyle guclu tutmaya calisiyor.

1|1
    0|0
Yükleniyor...