Meditasyon yapar mısınız?

Dinsel olarak yanlış bulan var mıbilmiyorum ama ben yağmur sesinde meditasyon yapmanın yararını çok gördüm adeta reset atıyorsun gibi huzu ve sakinleşmek için yapıyorum siz yaparmısınız?:)

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Vay bee...peygamberimiz diyor ki, yagmur yagarken yapilan dua daha cok kabul edilir ve daha maküldür. Yani simdi sen böyle birsey diyorsun, enteresan geldi bana. Yani yagmurda gercekden bir bereket, huzur, cekcilik var

1|0
    0|0
    • Kesinlikle:)

• Harbiden enteresan, zaten o yagmur taneciklerinin bir canli olduklarini ve o canlilarin birbirlerine düserken deymediklerini bilirim. Hatta her yagmur tanecigini bir melek indirirmis diye biliyorum

Erkekler Ne Diyor 15

• Meditasyon ibadet degildir.Yoga ibadet seklidir.Gozlerini kapatip oturup icine donmekten bahsediyorsan meditasyon olarak.Zaten insanin yapmasi gereken bir davranistir.Mesela sems cok yaparmis bir tasin ustune oturup kapayip gozlerini.Ama adini meditasyon degilde daha farkli birsey koyarsan.Daha uygun olur.En nihayetinde baska bir dine ait.daha az yanlis anlasilir.Namaz haraketlerini herkes yapabilir.Ama ona namaz kiliyorum demezde egzersiz yapiyorum der.O yuzden namaz olmaz gibi dusun.Rusyada ornekleri var.

0|0
    1|0
  • Master yi aldığım zamn apciyken iyi oluyorda adc olmuyor :)

Not : Alınma lafta etme takııyorm öyle uykusuzluktan.

0|0
    0|0
  • Zihnimi meditasyonla değil alkolle boşaltıyorum diyenler derneği.

0|0
    1|0
  • Dinsel olarak neden yanlış bulunsun ki? Yağmur sesi eşliğinde meditasyon yapmanın günah olduğunu belirten bir ayet okumadım ben. Huzuru bulmanın başka yolları da vardır, o ayrı.

0|0
    0|0
    • Yoga falan filan günah der çoğu kişi.

• Onu diyenler eminim Allah'ı bırakıp ölmüş kulların mezarları başında para, sınavda başarı...vs isteyen kişilerdir.

• Ozellikle firtinali yağmur sesiyle... youtube uzuerinden indirdigim kayıtlar sag olsun kaliteli bir kulaklikla yeniden doğuyor insan..

0|0
    0|0
  • Senin meditasyon dediğin şey uzanıp gözlerini kapatıp sessizliği dinlemek mi ? :)

0|0
    0|0
    • Hayır aslında ruhumu bedenimi tazeliyorum.

• evet yagmuru seviyorum

benim için en iyi uyusturucu olma özelliği tasıyor

o yagarken her ne yapsam o kadar guzelki

0|0
    0|0
  • ooo çok pis meditasyon yaparım. benim meditasyonum tek başıma Sarıyer'e gidip arabanın içinde içmek. Fena manzara var bide yük gemilerini sayıyorum. acaip meditio beni.

0|0
    0|0
  • benim meditasyon olarak kullandığım bir şarkı var onu da dene.

pink floyd - learning to fly

adeta beleş meditasyon

0|0
    0|0
    • Denerim :)

• Canım zaten kulaklıkla yapıyorum ben mumlarımı yakarım kulaklığımı takarım ve uçuşa geçerim:)))

• orayı söylememişsin ama neyse böyle de dene farkı göreceksin

böyle yazınca da reklam gibi oldu :P

• Hiç yapmadım daha doğrusu ihtiyaç duymadım çünkü daha farklı yöntemlerim var rahatlamak için ama faydalı olduğuna inanıyorum yapılışını bir kaç kez okumuştum

0|0
    0|0
    • Ne gibi yöntemler?

• Aslında yazma işi hadi yazim demeyle değilde anlık geliyor ya mesela ben o anı yakalarsam baya döktürüyorum baya baya hemde :)

• Ne üzerine yazıyorsun?

• Vangelis - Ask The Mountains

0|0
    0|0
  • bende arada bir yapıyorum sessiz bir ortam bulduğumda

0|0
    0|0
  • meditasyon ne mk ben yağmur yağarken vuruyom kafayı uyuyom meditasyon oluyomu

0|0
    0|0
  • meditasyonda ne düşünüyorsun ?

0|0
    0|0
  • Hayir. Zaman kaybi gibi geliyor bana. Beynini ozgur birak... falan.

Sevgilimle sominenin basinda oturup, muzik dinleyip, Jack Daniels (hayir kirmizi sarap degil) icmek daha iyi bir meditasyon cesidi.

1|0
    2|0
    • Sen bilirsin .

• Arka fonda Depeche Mode - Free Love calabilir. Temposu ortama uygun.

• Ben okyanus sesinde rahatlamayı tercih ederim:)

Kızlar Ne Diyor 6

• Tabi ki hatta birine az önce meditasyon yapmasını önercektim tam üstüne geldi konu :D

0|0
    0|0
  • Meditasyon ya da yoga bunları denedim yapamadım beynim hiç susmuyor ,susturamıyorum hep bir şey düşünüyor..

0|0
    0|0
  • Beni en çok rahatlatan namazdır..

1|0
    0|0
    • O zaten başlı başına rahatlama ve huzur ama meditasyon yaparak sadece bedenim ile ruhumu bütünleştirip negatif enerjimi atıyorum bence yapmalısn.

• Bende pek işe yaramıyor denemedim değil denedim...

Açıkçası biraz saçma geliyor ama sende işe yarıyorsa ne mutlu :)

• Yağmur sesi beni rahatlatır zaten.

Kendime özel yöntemlerim meditasyon sayılır mı bilmem ama işe yaradığına göre sorun yok.

0|0
    0|0
    • Sayılır tabiki ruhunu nasıl rahatlatıyorsan.

• Meditasyon..huzur verir,neden günah olsun ki:)

0|0
    0|0
  • ruhumu rahatlatan şuan ki dışarda ki toprak kokusu

0|0
    0|0
Yükleniyor...