Vicdan azabı çekiyorum ne olur bir bakın

arkadaşlar bugün yeni tuttuğumuz eve temizlik yapmak için gittim. ev uzun zamandır kullanılmıyormuş balkonuna bir güvercin yuva yapmış 2 tane de yumurtası vardı. tam gider deliğinin üstüne yapmış. ben de yuvayı oradan aldım balkon duvarının üstüne koydum balkonu yıkayıp geri yerine koyacaktım. 2 dk içeri girip çıktım bir baktım kuş yumurtalarını düşürmüş ikisini de kırmış. çok üzüldüm. uyuyamıyorum aklımdan çıkmıyor. istemeden sebep oldum yine de günaha girmiş olabilir miyim ? kuşun yuvasını bozmuş mu oldum ben?

0|0
319

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan, isteyerek veya istemeyerek müstehcen bir manzaraya bakabilir. Hatta bir adım daha ileri giderek, zina günahına bulaşmış olabilir. Hatta ve hatta pişman olduğu halde bu tür günahlara birkaç defa daha işlemiş olabilir. Bu noktada şeytan tekrar devreye girip o insana şunları söylettirebilir:

"Ben bittim. İflah olmam artık. Allah beni affetmez. Ben dünyanın en rezil insanıyım. Böyle günahkâr birisini Allah affetmez. Tövbe etsem ne olacak! Boş ver gitsin, battı balık yan gider."

Aslında bu ifadeler şeytanın öldürücü darbelerinden en büyüğüdür. Ümitsizlik vermek onun en sinsi silahıdır. Onun en sevmediği şeylerden bir tanesi de kulun günah işledikten sonra tövbe edip Rabbi'ne yönelmesidir.

Tövbe, bildiğiniz gibi günahlar karşısında bir yenileme ve iç onarımdır. Tövbeyle Rabbimizin gazabından lütfuna, hesabından rahmet ve inayetine sığınırız.

1|1
    2|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Kuşa yuva yapacak yer mi bıraktılar. Her yer bina, her yer beton...

Günahı varsa belediye başkanlarının/valilerin üzerine olsun! Senin değil.

2|0
    1|0
  • hiç akıl sır erdiremiyormusun sen madem gider deliğine kuş yuva yapmış onu ordan almak dokunmak ne denli doğru olur..? zaten ev sizin eviniz başka zaman yıka balkonu illa kuşun annesi sürekli sürekli oturmayacaktır yumurtaya belli zaman sonra kalkıp dışarı yem aramaya gidecektir yanii.. o zaman güzel bir şekilde yumurtalaara dokunmadan alıp hemen yıkayıp yerine koyabilirdin..

0|0
    2|0
    • ben de bunu yapmıştım tam olarak uzaktan edebiyat parçalamakla aynı şeymiş baksana

• nereye yaptın öyle şeymi olur yıkaamasydın bok vardı sanki hemen yıkamakla ne geçti eline?

• bilerek ve isteyerek yapmadıgın bir şey günah değildir arkadaşım üzülme artık lütfen

1|0
    0|0
  • Ben bile etkilendim şimdi... istemeden olmuş sonuçta, Allah günah yazmasın... istemeden olduğu için günah olacağını sanmıyorum...

2|0
    1|0
    • Ne dedik de - aldım ? Tövbe ya yaranılmıyor insanlara...

• bunu ben yapmadım

• Dengesizin biri gelmiş saçma sapan tıklamış işte... neyse... takma sen de kafana artık... üzülme yine yaparlar... kendini suçlama... iyi niyetle onlara zarar gelmesin diye oraya koymuştun sonuçta...

• bende bier kere kuş yavrusu bulmuştum taşın arasına sıkışmış sanmıştım çıkardım sonra dedem git yerine koy dedi bende aldığım yere koydum elimde tam girmedi sonra o kuşu kedi yakalamış orda ve yemiş. akşam ezanında annesi öyle bir ötüyoduki içim yandı :( yavrusu benim yüzümden ölmüştü öterek onu arıyodu :(

1|0
    0|0
  • İstiyerek yapmamışsın ki aksine bir zarar gelmesin diye başka yere koymuşsun kaza adı üstünde takma fazla senin bir suçun yok

1|0
    1|0
  • Sıkıntı yapma isteyerek yapmamışsın

1|0
    0|0
  • yok gunaha gırmedın cunku ısteyerek o yumurtaları kırmadın onun ıcın senlık bısey yok

1|0
    1|0
  • inşallah girmemişssindir kötü niyet yoksa girmemişsindir

1|0
    1|0
  • dinde esas olan nıeyttır sen kötü bir nıyette değildin o yüzden günah olmamıştr

1|0
    0|0
  • İstemeden oldu. Kaza. Ortada günah yok.

1|0
    1|0
  • Olmuşla , Ölmüşe Çare bulunmaz derler ..

Yapacak bir şey yok .. Zamanala Geçer Elbet

1|0
    1|0
  • ameller niyetlere göredir. niyetin söylediğinde göre kötü değildi. üzme kendini. :))

1|0
    1|0
  • naptın sen ya caniiiiiiiiiiiiiiiiii

1|0
    2|1
  • yumurata yerken de azap çekiyormusun :D

0|0
    2|0
  • bişey olmazz nee cansız kzıısnn

0|0
    3|0
  • Tabi girdin. sonuç olarak istenmeden olan birşey. olacağı varmış de geç

0|0
    3|0
  • ameller niyetlere göredir . senin niyetin kötü değil di vicdan azabı çekme geri koyacaktın .

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir gram akıl yok bazısında. al şimdi temiz balkonu bir tarafına.. çok mu lazımdı onları oradan alman. pislik seni. iğrendim. ben olsam bez ıslatıp onunla silerdim iki saat yıne de kaldırmazdım. ama sizde nerdee. günahın alasını işledin. önünde başka seçeneklerin varken.

0|1
    3|0
    • hadi ordan be. sen vicdanını rahatlat buradakilerin dedikleriyle. o anne kuşun ne kadar üzüldüğünü asla anlayamayacak kadar vicdansızsın. bir de laf yetiştiriyor. pişmanmış. pişman görmesem inanacağım.

• senin dinin doğru arkadaşım tamam mı peygamber olacaksın ha gayret hadi yallah

• keşke her insan sen gibi olsa.

2|2
    1|0
  • Canim sen neden dokunuyosun anneleri insan eli degdini kokusundan bile anlayip terkediyormus bızım balkonada yuva yapmislardi kuluckadan cikip ucmayi ögrenipte gidene kadar dokunmamistık ama olan olmuş üzülme kasitli yapmamissin sonucta.

1|0
    1|0
Yükleniyor...