Mesleki egonun en çok yaşandığı meslekler sizce hangileridir?

Mesleki egonun en çok yaşandığı meslekler sizce hangileridir?

Belli meslek gruplarına mensup insanların işleriyle dışarıdaki rolleri karıştırmaları nedendir?

Neyin kafasını yaşıyor ki bu insanlar?

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bu biraz da toplumun onlara biçtiği toplumsal rollerinden kaynaklı bişey. Mesela bir üst düzey asker, polis doktor filan olabilir. Toplum olarak onlardan beklentilerimiz yüksek. Belki de bundan dolayı onlar da bu baskıdan dolayı böyleler.

Bir de, bakın ben bişey oldum, havasında olanlar da var. Onlara da pabucumun ucu diyorum. :)

Aslında sosyolojik bir sorun bir olgu bu. Bunda çok güzel final sorusu olur üniversitelerde. :))

1|0
    0|0
    • Bazılarının egosunu tatmin etmekle meşgulüz yani.

• Niye yapmadın? :(

• Ne can alıcı bir soru ama. Bunu yapabilmem için iğne korkumu yenmem gerek. Şırıngaymış serummuş filan tahammül edemiyorum. :))

Ne ironi ama. :D

Erkekler Ne Diyor 15

• Küçük bir mağazada sorumlu olur, mağazanın her bir cm2'si onundur ve "mutlak güç baş döndürür" sözü harbiden de bu kişinin başını döndürür,burnunu kaldırır,ayaklarını yerden keser, kıçı yükselir sonra zamanı geldiğin de pattttttttttttttttttt yere çakılır. Ancak iş işten geçer kırdığı, kendisinden nefret ettirdiği insanların gözünde artık bir hiçtir.

Olay bu :)

1|0
    0|0
  • doktor hakim ve polis

doktoru hakımı anlıyorumda bır nevi, polısı cozemıyorum ver yetkıyı-sılahı gıt babasına posta koysun

1|0
    0|0
  • hiç iş bilmeyen bir vasfı olmayan insanlara ufak bir görev verildi mi sanki büyük biri gibi oluyorlar annem ameliyat olduğunda hastanede doç prof olanlar haricinde sanki kıdem sırası temizlikçi hasta bakıcı hemşire doktor diye gidiyor doktor rica ediyor temizlikçi sana buyuruyor

1|0
    0|0
  • polis

1|0
    0|0
  • şantiyede beyaz bareti takınca işler değişiyor evet :(((((8

2|0
    0|0
  • siyasetçiler ve akademik kariyer sonucu iyi yerlere gelenlerde var o durum daha çok. doçent, prof vs.

doktor, avukat gibi daha çok toplum tarafından egosu şişirilen mesleklere mensup olanlarda ben öyle bir yüksek ego göremedim. zaten ağır çalışma şartları ve yüksek tempo çoğunu olumsuz etkiliyor.

1|0
    0|0
  • Doktor Bürokratlar öğretmenlerde görüyorum bir ara işe otobüsle gider iken sanki belediye reisi teyzem genç kız da ona dokunma buna dokunma diyor görende manken sanır

Birde şirketlerde büyük kurumsal çalıştığım firmadan vereyim kasıntı idari işlerde olan kişiler

1|0
    0|0
  • Benim gözlemlediğim doktor tam tersi lokum gibilerde denk geldi lakin babamın hastalığı döneminde öyle biri denk geldiki hayatımda ilk defa birini öldürmeyi düşündüm tabi bunda babamın kötü durumuda etkili olmuştur dip not polisleride ilave edebiliriz kısmen

0|0
    0|0
  • vallaa avukatları düşün tanışırsın stadda, otogarda hep adından önce avukat vardır :)) komik bir durum ama bu hastalık hepsinde var

1|0
    0|0
  • Doktorlar, kamu kurumunda gişe tarzı yerdeki memurlar.

1|0
    0|0
  • finans sektorude bunlardan bırısı

1|0
    0|0
  • bilişim sektörü türkiye de özellikle işi bilmeyenler nedenine gelince adı üstnde egoo

1|0
    0|0
  • doktor avukat polis vs sanırm

1|0
    0|0
  • Doktorlar ve Mühendisler

1|0
    0|0
  • ego yunanca ben demektir.

belirgin mesleklerde olur o.

1|0
    0|0