Kapat

Size uğursuz geldiğine inandığınız kişileri hayatınızdan çıkarır mısınız?

Arkadaşlar bu sevgiliniz olabilir veya yakın bir arkadaşınız...

Sizin hiç böyle bir düşünceniz oldu mu? Özellikle fesat olan kişileri etrafınızda barındırmamanızı tavsiye ederim ve aldığınız maaş ve işinizle alakalı detayları kesinlikle belirtmeyin. Bir kaç kişi de denedim ve haftası geçmedin işlerim aksi yönde gitmeye başladı. Hem uyarı mahiyetinde hem de görüşlerinizi almak için bu soruyu sordum. Bakalım kimler benim gibi düşünüp analiz etmekte...

0|0
12|4

En İyi Kız Görüşü

• Olumsuz düşünen insanlar kötü düşünceleriyle bizi zehirlerler ve hayat enerjimizden çalarlar bu insanları uzaklaştırmak en iyisidir.

link vasfiye teyze kılıklı insanlardan uzak durmak lazım.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• Kimse uğursuz değildir, uğurlu da değildir aslında... Sadece zararlı ya da zararsız insanlar vardır, eğer o kişi kendi fiili ile beni zarara uğratıyor sözleri ya da hareketleri benim ya da ailemin huzurunu kaçırıyor ise hayatımdan hiç acımadan çıkartırım... Ama fiillerin onunla bir alakası yok ise ne diye çıkartayım kardeşim, onun ne suçu var? Birine uğursuz demek çok büyük bir günah, o senin hayatına girdiğinde tüm işlerin kötüye gidiyorsa bu onun uğursuzluğundan değildir, belki de Allah onu zor zamanlarınızda yanınızda olabilsin diye göndermiştir, teselli diye, yardım diye göndermiştir... İşte biz insanlar böyle batıl şeylere inandığımızdan hep birbirimizi boş yere kırdık, üzdük, heba ettik, boş yere canlar yandı kanlar döküldü. Atın şu batıl düşünceleri bünyenizden. Uğur ya da uğursuzlu diye birşy yok...

Ama nazar diye birşey var, çok bahsetmemeli, ama cimrilik de yapmamalı insan. Kiminin gözü fesattır cidden benim bir iki arkadaşım var onlara hiçbirşeyimi anlatmam meselaa... Bunu nasıl anlıyorsun biliyor musun, eğer arkadaşım birisinin mutluluğunu grdüğünde o mutlu kişiye zarar vermek istiyorsa bir maşallah bile demiyorsa zaten bunu hemen belli ediyor ben onlardan sakınıyorum işte.

Geçende bir arkadaş sevgilisinden ayrılmış epey zaman geçmiş biz de arkadaşla yolda yürüyüş yapıyoruz bir tane gelinlikli bir kadın ve yanında da damat fotoğraf çekiliyorlar evin önende arkadaşım da dedi ki : Gelinliğin yırtılır inşallah, yırtıp kaçasım var' dedi. Bu çokkkk ama çokkk çirkin bir davranış ve karar verdim bir daha o kıza hiçbir güzel şeyimi anlatmamaya, çünkü belli ki kötü gözle bakıyor ve nazar ediyor.

0|1
    0|0
  • Evet nazar var.Kuranda da yeri var ve hepimiz zaman zaman yaşamlarımızda gözlemliyoruz etkilerini. .Ama kişileri uğursuz olarak adletmek bence doğru bir yaklaşım olmayabilir.

Tecrübemiz arttıkça bakışta ki o bir an yanıp sönen ışığı,fesatlığın etkisiyle mimikler de oluşan küçücük bir nüansı yakalayabiliyoruz artık.

İŞ hayatında da, arkadaşlığımızda hatta akraba ilişkilerimiz de bile bunu görmek anlamak yazık ki mutluluk vermiyor, bilakis üzüyor.

Bende sizin gibi planlarımdan,paramdan, aşığımdan hatta hayallerimden bile fazla bahsetmiyorum artık kimseye..Emin olduğum tek yere, kalbime saklıyorum onları:)

Tek çare bu; zira çevremizi minimalize edilebiliriz ama camdan bir fanusta yaşayamayız değil mi?

0|1
    0|0
  • Uğursuzluk getirdiğini düşündüğüm biri olmadı ama uğursuz olduğunu düşündüğüm bir arkadaşım var. Uçağa bindi düşecekti, işe girdi patronu öldü dükkan kapatıldı, iş kurtular dolandırıldılar, dayısı yanına aldı maaşını vermedi, annesini doktora götürürken kaza yaptı kemikleri kırıldı v.s. v.s.

0|1
    0|0
    • Ne yapmış bu arkadaş tuvalette ekmek mi yemiş çarpılmış resmen yahu :S

• evet istemem hayatımda

0|1
    0|0
  • kimsenin nefsini kendimize karşı çekmemeliyiz gibi mi? ama bitmez ki..bizim nefsî isteklerimiz de bizden üstün kimselere karşı kabarırsa ya? :)

0|1
    0|0
  • kimseyi uğursuz olarak görmem ama gıcık olduklarımı çıkarırım

nazar değmiş olabilir ayrıca

0|1
    0|0
  • Çıkardım evelallah

0|1
    0|0
  • Tabikii hayatımdan çıkartırım.

0|1
    0|0
  • evet çıkartırım

0|1
    0|0
  • Ben çıkardım 1 kişiyi

0|1
    0|0
  • hayır.

0|1
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence gereksiz insanda vardır mesela benim eski 9 yıllık arkadaşım var ama adı arkadaş senede 3 kere bile buluşmayız buluşsak bile bir yere arabasıyla gitsek iki adım benzinini aldırır velhasıl gereksiz insan olduğunu 2-3 yıldır daha iyi anladım sadece nasıl kovucam yani ayıp olmasın diye usulunce bay bay yapıcam harbiden bu devirde adam gibi arkadaşı olucak insanın yakın olan arayıp görüştüğü paylaştığı gereksiz insanlara hiç gerek yok kral gibi yalnız yaşarım ama gereksiz insanda bulundurmam olursada adam gibi arkadaş olmalı ya da olur yanımda yani.

0|1
    0|0
  • Zaman zaman hayatımda elemeler yapmışımdır sabredirim oldukça sabırlıyımdır düzelmezse bir daha asla bir araya gelmeyecek şekilde hayatımdan çıkartırım.ramazan sonunda bir operasyon daha yapma niyetindeyim

0|1
    0|0
  • Bence o kişiye ya da kişilere alışamadığından ,sevmediğinden dolayı olumsuz şeyleri hep onların yüzünden olmuş gibi şartlamısın beynini bu yüzden sana uğursuz geliyorlar

0|1
    0|0
  • hayır hemen değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...