Marx, Paris Komünü sonrasında esnafı şöyle değerlendirmişti!!

"Tarih hiçbir zaman bu kadar lümpen bir ahmaklar grubuna toplu olarak şahit olmamıştır. Parisli esnaf, komünü savunmak için caddelerinde barikat kuran komünistlere saldırmış, caddenin yeniden normalleşmesine, barikatın açılmasına, komünün yıkılmasına yardımcı olmuşlardır. Bunu günlük karları için yapmışlardır. ancak unuttukları bir şey vardı ki barikat yıkılınca caddeye girenler onun müşterileri değil alacaklılarıydı ve burjuvalar çoğunu ağır senetlere zorladılar, bir kısmının da kapısına mühür vurdular. Küçük burjuvazinin müşterisi bizzat o barikatı kuranlardı. bunu acı bir deneyimle öğrendiler."

Güncellemeler:
Taksim esnafı bunları biliyor musunuz?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Soru sormamışsın o yüzden bir güncellemeyle soru sor sorun kalkmasın.

Anlattığın konuda bizim taksimdeki esnafı gördüm bir parça. Günlük karları için oradaki insanlara saldırmaya başlamalarını. Gönlümün bir kısmı hak veriyor; geçim derdi diye, bir kısmı lanetliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• dünyayı şimdi ağlayarak izliyordur , şimdi ki dünyanın halini görüp ben size demedim mi diyordur :'((((((

0|1
    0|0
  • soru nerdeki anlamadım :S

0|0
    0|0
  • Karl Marx

Adamın hası dır .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ne yazık ki bu devrimlerden (1848 ve diğer aradaki devrimler dışındaki) 1871 devrimi, 2 ay bile süremedi :(

0|0
    0|0
  • keşke bir soru işareti koyaydın bir yere azizim :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...