Sizce kadın evlendikten sonra çalışmalı mıdır, çalışmamalı mıdır?

Bence kadının yeri evidir, tabi ki bir elinde bir altın bileziği olmalı her ihtimale karşı fakat ihtiyacı yokken çalışması saçma değil mi? siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
17|24

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba dut yemiş bülbülüm

Bir o kadar aile babası işsiz , bir o kadar evlenme çağındaki delikanlı işsiz gezerken

Bir o kadar kadının olur olmaz işlerde çalışması ahlaken uygun değil.

İnsanlar bencil. Benim karnım doysun da başkasından bana ne diyor.

Sana katılııyorum

Şu hadis ile cümleme son veriyorum

"İşleriniz kadınlara kaldığında sizin için yerin altı, üstünden daha hayırlıdır"

4|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 23

• kadınım kendini nerede görmek istiyorsa orada olsun, ben onun arkasındayım. Bu konuda özgür olması gerektiğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • tarıhte calışmış bır sultan gordunuzmu?

2|0
    0|1
    • hayır :)

• zaten çalışma taraftarı değilim :)

• çalışmayın evınıze esınıze ılgı gosterın cocuklarınızı buyutun, aksama kadar 3 kurus kazancam dıye cırpınıyorsunuz evde hersey sınanay o vaktı esınıze ayırın kendınıze bakın:) evınıze bakın:)

• Hz. Muhammed (SA) 'nın esı dahı calısıyorken, hatta calısmayı gectım bıldıgın buyuk bır tuccar ıken dınen kadınların calısmasında bır sakınca oldugunu sanmıyorum.

sosyolojık olarak da kadının hayatın zorluklarını gormesı, erkegın emegıne daha cok saygı duyması ıcın calısması daha ıyı gıbı bence

1|0
    0|0
  • Bazı durumlarda gerekebilir ama ben elimden geleni yaparım sadece evimin hanımı olması için

1|0
    0|0
  • sen kesin erkeksin. Pis yobaz. Ev hanimi olmayacak bu kadinlar izin vermiyoruz. Kadinin yeri eviymis hiii. Omru evde gecsin, bos bos hayatinin icine etsin. Yok oyle bir sey. Artik bu toplum bilinclendi, yobazlara dur diyebilecek gucte. Kadinin yeri, kocasinin yanidir. Evi degildir!

2|0
    2|1
    • yobazlıkla bir alakası yok, çalışmaması evde boş durması anlamına gelmiyor, kendini evde de pekala geliştirebilir

• greeneyes kardeşe katılıyorum

• yobazlar. Sizler karinizi kole-Cariye olarak evinizde tutun, hayvan muammelesi yapin. Butun isi ona yikin, Sonra gelin, kadinlar calismasin, evde daha rahat deyin. Pis yobazlar :P

• mecbur olmadıkca bence evinde olmalı.

1|0
    0|0
  • kadının yerı evi bizde öyle gördük. hayat şartları ıyıyse evıne baksın kafi yoksa Türk erkeği eşinin çalışmasını istemez

2|0
    0|0
  • Yani farketmez çalışıyorsa isterse çalışsın istemezse çalışmasın ne bilim öyle ısrar etmem yani

1|0
    0|0
  • Ben çalışacaksam o da çalışacak. Yok öyle ben çalışayım o yayılsın.

1|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı :)

• Çalışmalı şu eski kafa olaylarını bırakın. he tamam çok ağır geliyorsa evinde durur çocuklara bakar sütünü verir anlarım. onun dışında kadında adamda çalışır

1|0
    0|0
    • bu eski kafalılık değil, olması gerekendir

• Bu olması gereken değil. bu kendini kolaya alıştırmaktır.

• kadın olmanın birçok zorluğu var kolay değil

• kadının yeri evidir olayı eskidendi...hayat eşitse herkese eşit tabikide çalışacak kadın...birşeyi 5 senede yapcağına 2 senede yaparsın ne güzel...üniye koca bulamyamı gideceksiniz yani ?

1|0
    0|0
  • Çalışmalı bence. Ben çalışmasının taraftarıyım ama mecbur etmem. Eğer üniversite bitirmişse kendi dalındaki işlerde çalışması süper olurdu.

1|0
    0|0
  • meslek sahibi olmalı ve çalışmalıdır

1|0
    0|0
  • sadece para içinmi çalışılır,yada sen kocanı sana baksın diyemi aldın koca yaptın?

1|1
    1|0
    • bana baksın diye almadım ama, bana bakmakta görevi değil mi?

• sana katılmıyorum uzamasınıda istemiyorum,bul bir eş o çalışsın sende ye,bileziğinde bitince ozaman acır ona çalışırsın sende :) hoşcakal.

• hoşçakal

• dün sordum ben bu soruyu.

bence çalışmasa daha iyi

1|0
    1|1
  • Bunu bir bayandan duymak ayrı güzel :)

1|0
    0|0
  • Kendisi bilir

1|0
    0|0
  • kendi özgürlüğüne bırakırım fakat, evini ihmal etmeyecek...

1|0
    0|0
  • Bence çalışmamalıdır...

1|0
    0|0
  • Madem çalışmayacak, neden o zaman üniversite okuyupta meslek sahibi oluyor, bu süreçte ailesine maddi külfet oluyor. Liseden sonra gitsin evlensin, istediği kadar otursun kocasının evinde... Mesleği varsa çalışacak...

0|0
    0|0
    • eğer ihtiyacı olursa çalışmak için var mesleği

• Çalışacak o zaman... Çalışmayan bir eş istesem okumamış elinde mesleği olmayan birini bulurum...

• peki sen öyle yap o zaman :)

• Bu konu da Sifil Hocayı dinlediniz mi hiç?

0|0
    0|0
    • Pardonda bir şey sorsam böyle tecrit etmiş gibi neden davranıyorsunuz?

• Yani gerekçeniz bu mu? Adım yazıyor ayrıca..

• gerekçem bu değil, farkettiğimi bilmeni istedim neyse iyi günler...

• kadınların da çalışması gereken meslekler var çalıştırmak istemeyen beyler eşlerini muayene ettirmek için bayan doktor iğne vurması için bayan hemşire kızları için bayan öğretmen dini soruları sormaları için bayan hoca üzerini aranacaksa bayan polis ararlar ne yaman bir çelişki...

0|0
    0|0
  • Çalışsın canım ne var sanki namuslu bir kadına herkes adam gibi davranır sonuçta.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• kendi tercihi şayet bana tercih sunsalar çalışmam

1|0
    0|0
  • çalışmalı.

1|0
    0|0
  • Kadın dediğin evlenmeden önce de çalışıyor olmalı, evlendikten sonra da.

Ayakları yere basmalı ki zorunlu kalmasın kimseye.

1|0
    1|0
    • çalışmıyorsa ayakları yere basmıyor mu yani?

• isterlerse o anlık duyguları daimi yapabilirler, nasılsa bir işim var muhtaç değilim boşanayim deyip kestirip atmak çok yanlış

• Tek taraflı olsaydı bu işler o boşanma oranı şu anki kadar çok olmazdı.. Kişi kendinden emin olduğu kaadar karşısındakinden de emin olmak zorunda.

• hep ailemin sırtına yaslanacağıma kendim bir şeyler için çabalamayı tercih ederim.ben biraz vicdan yapıyorum galiba.

1|0
    0|0
  • var mı o kadar olanak sunacak adam bu devir de?

hayır o zaman neden tercihen memur isterler geneli ya da kariyer sahibi bir eş,geliri yüksek.

kim demiş erkekler maddiyata bakmaz diye?

2|0
    0|0
    • ben bakmıyorum :) güleryüzü ile kapıyı acsın yeter

• cok saol iltifatın için ne biliyim ben zor büyüdüm ama ailemi rahat ettirmek için herşeyi yaparım

• inşallah gönlünce olur:)

• bence kendi tercihinde olmalı çalışmak veya çalışmamak

1|0
    0|0
  • Kadin, ekonomik ozgurlugunu kazanmak icin elbette calismali.

1|0
    0|0
  • bayana kalmis bir durum bence ister calisir ,ister calismaz. ama esine destek olmak icin calissa iyi olur daha iyim bir yasam icin

1|0
    0|0
  • Zor kalmadıkça çalışmak istemem

1|0
    0|0
  • Çocuk yapmayacaklarsa ya da yapana dek çalışmalı.

1|0
    0|0
  • Bence çalışmalıdır

Ki kariyerim sevdiğim insandan daha önemlidir benim için.

1|0
    0|0
    • eşinden daha önemli olmamalıdır ama..

• Sadece ihtiyaç olunca çalışmak saçma geliyor asıl bana ,ohh yatak döşek ser ,paşa paşa uyu koca gün evde ,ekmek elden su gölden ..İnsan kendi parasını kazanınca hissettiği o mutluluk var ya ,emeğinin karşılığı olarak aldığın şeylerin tümü tadından yenmez ..

0|0
    0|0
    • kadın yatak döşek serip yatmıyor ki sadece onunda görevleri var

• Tamam görevleri tabi ki varda ,görev karşılığı aldığı bi' ödül .. maalesef yok .Elbette her işin sonunda ödül alınmaz ama sen bunu bir ömür boyu yapacaksan bi' süre sonra yaptıklarının hiçbir karşılığı olmadığını görünce süngün düşecek ,hayattan aldığın zevk azalacak ,haa bu benim fikrim , ben ev işimide yaparım , gider sevdiğim mesleğide en iyi şekilde yapmaya çalışırım ,sen de bu şekilde mutluysan no problem .

• sende bu şekilde mutluysan sorun yok :)

• Calismali bence

0|0
    0|0
  • istiyor mu, istemiyor mu, mecburiyetten mi? :)

0|0
    0|0
    • anlamadım?

• bilmem :)

• bak şimdi de ben bir cevap bekleyince sen ihtimal bıraktın..:) eyvallah

• bende çalışma taraftarı değilim ama daha iyi şartlar için çalışma mecburiyetindeyim. onun dışında eşim çalış ya da çalışma diye ısrar etmez.

1|0
    0|0
  • sanırım sırf bu konu yüzünden evde kalıcam :) karsılaştıgım erkeklerin geneli çalışan bayan istiyor ben zaten simdi çalışıyorum fakaat evlenecegim insanın bastan calışmalısın demesi çalışan istiyorum demesi çok itici :( lütfen yapmayın erkekler biz evimizle ilgilenmek çocuk bakmak akşam geldiğinizde sizi güler yüzle karsılamak istiyoruzzzzz:))

0|0
    0|0
    • fıtratımız böyle zaten dimi :)

• evet :) sahsen en eve streslı ve yorgun gelıp oylesıne bısıyler hazırlayıp atıstırıp yatmak ıstemem ben kendımı boyle ozgur hıssetmıcem

• bir erkeğin kocamda olsa eline bakmak bana gurursuzluk gibi geliyor üstelik özel ihtiyaçlarım için o adamın saatlerce uğraşıp kazandığı parayı harcarken hem üzülürüm hem de düşünürüm. o nedenle kendim kazanır kendim harcarım hem ona hem kendime

1|0
    0|0
    • yanlış düşünüyorsun arkadaşım, o senin eşinse senin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda zaten

• şöyle söyleyeyim 20 tane ayakkabım var mesela yenisine ihtiyacım yok belki fakat 1 tane daha almak istiyorum o adam bunu karşılasa bile ben aldıramam

• o zaman sen bu zamanın aranan bayanlarındansın :)

Yükleniyor...