Birden telefonunuz çalsa, tanımadığınız bir numara ve hattın diğer ucunda hiç duymadığınız bir ses tonu...

"Detleşmek istiyorum. Hayat hikayemi dinler misin?" dese, tepkiniz ne olurdu?

Böyle bir çılgınlık yaptım. Çılgınlık diye tabir ettiğime bakmayın. Aslında deşarj oldum, yenilenmek diyebiliriz. Bir söz vardır, ya da yoktur ama söylene söylene kalıplaşmıştır. "Tanımadığım birisine gidip tüm hikayemi anlatmak istiyorum" diye, aynen öyle. Elle tutulur bir hikaye istersin, muhatabındaki kişilere anlatamazsın. Çünkü onlarda dinlemek zorunluğu varmış gibi hissedilir. Hepsinden öte, içinde o kadar derin bir gezintiye çıkması seni rahatsız eder. Gösterdiğin açıklarından doğacak "açıklarından vuracak" kaygısı insanı yer bitirir de, gık diyemezsin.

Gecenin yarısı gelen telefon.. Hattın ucunda ses tonunu daha önce duymadığınız birisi ve o tonda bir hüzün belirtisi.. Buğulu bir ses..

Dinler miydiniz onu? O an ki halet-i ruhiyeniz buna müsaade eder miydi?

Ben tanıdıklarımın derdini dinlemekten yorulmuş iken, tanımadığım birisinin derdini dinler miydim? Eğer samimiyetine inanırsam, dinlerim.. Çokta güzel dinlerim.

Not: bu söylediklerim birilerini harekete mi geçirecek yoksa? Aman diyeyim, numara uydururken dikkatli uydurun da yanlış bir durum olmasın.

0|0
19|25

En İyi Erkek Görüşü

• Nefes verdiklerim var.. Birisinde bir çay ocağına denk geldi.. Ney istiyon yeğenim dedi.. İki oralet dedim ve yutkundum çaresizce..

2|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 24

• Konuşmak ve sesle telkin herşeyden öte bir önem kazanır ve buna inanırırm. Eğer bir gece yarısı birisi arar ve bunu dile getirmek isterse memnuniyetle dinlerim. Neden olmasın ki. Sonuç olarak aslında bu da bir kazançtır. Hiç tanımadığınız, bilmediğiniz bir insanın sesiyle gelen huzur çevrenizi perdeleyen yığınla insanın sahteciliğinden daha niteliklidir.

:)

1|0
    0|0
  • Oldu bu bana, elemanın biri aradı, askerdeymiş, sevgilisinin aldattığını öğrenmiş, telde tartışmışlar,kimseye anlatamamış, salya sümük anlattı bana, kapatırdım da kıyamadım. Asker ocağı en nihayetinde, anlatamadığın dert seni s*ker.

1|0
    0|0
  • bir ses duymak ister kulaklarımız. duyduklarımız anlamak ister yüreğimiz.beynimizle değil yüreğimizle...çünkü her duyduğumuz sesin bam telimize dokunmasını isteriz hiç olmayacağını bile bile. yani anlaşılmak isteriz anlamak isteriz.çünkü anlattığımızda daanladıgımızda da kendimizi ararız.kendimizden bir nefes bir koku ararız başka seslerde ve kendimizde. yani kendimize bile yabancıyken yabancılığımız gidermek için bizden çok daha fazla yabancı birine ihtiyaç duyarız.çünkü yabancıya yoktur önyargımız. önyargıların esiri olacak sözlerden uzak tutmak rahatlatır bizi.

her hikaye duyacak kulağı olanlara anlatılır anacak.

en büyük terapidir dinlemek ve dinlenilmek.

1|0
    0|0
  • Ben dert dınlemeyı severım artık kendımı zaten bir psikolog bir ahmet ısıkara bir de bu postadakı adam gibi hısseder oldum :D ara sorsa bende de derım he buyur gardas otur soyle bı derın nefes al destur bısmıllah .

1|0
    0|0
  • Dinlerdim kesinlikle ama günümüzde sahtekar yalancı o kadar çok ki acaba lafın sonunda ne isteyecek ne yapacak. Beni telefonda oyalarak hangi bilgilerimi alır acaba gibi sorular oluşuyor kafanda

1|0
    0|0
  • madamım

bilmedigim tanımadıgım numaraları açamıyorum öyle bir fobim var

eski yaşadıgım olaylardan dolayı fobi oldu bu

bende tanımadıgım kimslerle konuştum gerçekten iyi geliyor :)

dostların canı cehenneme.

1|0
    0|0
  • Evet Dinlerdim.

1|0
    0|0
  • Yok ben bu aralar, ev telefonundan cebimi arayıp, cebi de hoparlöre verip, kendi hikayemi dinliyorum. Akşam 7 Sabah 7 bedava ya, o şekil yani. Yalnız bir sıkıntı var, sesim hiç hüzünlü ya da buğulu falan gelmiyor bana. Aksine bildiğin eşşek anırmasından hallice.

1|0
    0|0
  • Merhaba Sayın Madam'ım

Heyecanlı olur ya; uykum yoksa dinlerim, uykum varsa sonra kardeş derim

Gerçi psikiyatrları da birçok hastası bilmez, üstüne bir de para verirler, dertlerimi dinlesin diye.

Sonunda bir çözüm bulabiliyorsa amenna.

Psikoloğa gidip de derdine derman bulan var mı diye bir soru başlığı açayım akşama

1|0
    0|0
  • dinlerdim sonrada ben başlardım anlatmaya.. seneeee bindokuzyüzçiftsıfır sen bilmezsin ben hiç bilmem dedem bilir o zamanlar istanbulda diz boyu kar var elektrikler yok bizmkiler mum ışığında television izliyor...

1|0
    0|0
  • #BenimVücudumBenimKararım link

#a friend in need's a friend indeed

#KSye hashtag gelsin, her zamanki gibi

#MJK

1|0
    0|0
  • #Dinlerim

#SublimimnalMesajİçerenBirTelefonNumarasıArarım -FakirOlmasıTercihSebebidir-

#KSye hashtag gelsin

#MJK

1|0
    0|0
    • #KS'ye sayende harbi harbi hashtag gelecek ve biz #Placebo hastagi'i altında çılgın aşıklar gibi ... ahaha <3

• Imm, şeyyy, sanırım dinlerdim.

Evet evet dinlerdim. Dinlemeyi çok seviyorum...

1|0
    0|0
  • yorum yazanlara bakılırsa kadın ve erkek cevap sayıları birbirine baya yakın?

1|0
    0|0
  • Dinlerdim. Dinlemeyi de konusmak kadar severim elbette. Karşılıklı görüşler, duygular ve bunların paylaşımı insanı insan yapıyor zaten..

1|0
    0|0
  • Başıma gelen bir durum.. baştan biri dalga geçiyor sanmıstım fakat .. arıyan hiç tanımadığım bir bayandı .. merhaba ben yaprak diyerek başladı yaklasık 3 saat devam ettik ...

1|0
    0|0
  • başıma geldi. izmirden bir kız aradı hayatını anlattı. kız başlarda ağlamaklı konuşuyordu ama neşelendirdim sonradan. sevaba girdim iyi oldu.

1|0
    0|0
  • o telefon bana gelmesin bende kendi dertlerimi anlatmaya bşladım 7 8 saat sürer o konuşma =))

1|0
    0|0
  • Evet, dinlerdim.

1|0
    0|0
  • saati 250 tl derim bizdeki de kafa be dert babası olduk iyice

2|0
    0|0
  • Zevkle dinleyecegime inaniyorum

1|0
    0|0
  • ilgimi çekerse dinlerim..

1|0
    0|0

• gece yarısı ise derdini skip geçerim

1|0
    1|1
  • İşim var der kaparım banane lan..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Tanımadığım numaraları açmıyorum oldu ki uyku sersemi açtım o da bir şeyler dedi.

Dinler miydim bilmiyorum açıkçası.

1|0
    0|0
  • burada gelip insanların sorunlarına yorumlar yapıyoruz dinliyoruz çözüm bulmaya çalışıyoruz. aslında çokda farklı değil yaptığımız. eğer zamanım uygun olursa dinlerdim arandığımda. yardımcı da olmaya çalışırdım

1|0
    0|0
  • Teselliden hiç anlamam bu yüzden almayayım...

2|0
    0|0
  • hayır dinlemem

yanlış aradın kardeş derim kapatırım :)

1|0
    0|0
  • Valla oturur dinlerim harika olur.. Keşke olsa :)

1|0
    0|0
  • dinlerim desem yalan söylemiş olurum ben tanımadıklarımla konuşmayı asla sevmem öyle olsa bu siteden birisine bile dertleri yazmak yeter ama ben sevmyrm. anneme bile anlatrm ama yabancıya asla

1|0
    0|0
  • Tanımadığım numaraları açmıyorum.

1|0
    0|0
  • Dinlerdim kim olursa olsun seviyorum teselliyi dertleşmeyi

1|0
    0|0
  • Anlat bakem evlat.

1|0
    0|0
  • aslında hoşuma gidebiirdi.ama ruh hallime bağlı.

1|0
    0|0
  • gerçekten samimiyse bir de uydurduğu numara benim numaram olacak kadere bak der dinlerdim

1|0
    0|0
  • Beni aramaz, cok yazar.Oldu aradi, dinleyecegimi sanmiyorum.

1|0
    0|0
  • samimiyetine inanırsam ihtiyacı sadece anlatmaksa dinlerim . en güzel yardım heralde.

1|0
    0|0
  • Tanımadığım insanlarla sohbet etmekten çok hoşlanıyorum. dinlerim ben

bu arada soru çok güzel :)

1|0
    0|0
  • o yanlış numara benim hayatımdaki ilk aşk acısı oldu:))

1|0
    0|0
    • Bir başlık altında yaşadıklarını, hissetiklerini ve geride kalanları yazmalısın.

Evet, bu konuda sana yeterli teşviklendirmeyi yaptığımı düşünüyorum.

• Içini dökmen adına söyledim hayatım, dilersen mesaj da atabilirsin.Biliyorsun.

Hayat tecrübelerini ve yaşadıklarına rağmen hayata karşı tutumunu seviyorum. Güçlü kadınsın vesselam:)

• teşekkür ederim canım:))

• ben dinlemezdim açıkçası arayıp dalgaya alan da çok oluyo

1|0
    0|0
  • Dinlerdim canım

1|0
    0|1
  • sen dinliyon mu?

1|0
    0|0
    • Tanımadığım numaraları açma huyum yoktur fakat işim gereği bakma durumunda kalıyorum...

• benim o anki halime bağlı bebeğim belki dinlerim de erkek olursa biraz temkinli olmak lazım. he bir de öyle aşklar başlıyor çok duydum

• Dinlemezdim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...