Yüzmeyle ilgili bir sorum var

Doğru yüzme tekniğini biliyorum. Nasıl nefes alıp vereceğimi de biliyorum. Suyum içinde nefes ver ve 3 kulaçta bir ağızdan nefes al. Ama karnımı içime çekip kendimi çok kasıyorum ve 25 metreyi bazen zor yüzüyorum. Yüzmeyi biliyorum ama aylardıryüzüyorum bu kendimi kasmayı bir türlü engelleyemiyorum neden böyle oluyo ne yapmam gerek?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Herşeyden önce altın kural rahat olacaksın.Bu rahatlığıda kendin sağlayacaksın bırak bu 3 kulaç bir nefes gibi şeyleri nasıl rahat edersen öyle yap ilk başta.

Ben ilk öğrenirken 1 kulaç ya da 2 kulaç bir nefes veriyordum ama alışınca 5,6 kulaçta bir bile verebilirisn.Bide yüzerken hızlı yüzmeye 25mt. tamamlamaya bakma yavaş ve rahat yüzersen daha çabuk alışırsın...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sigara gibi bir alışkanlığın yoksa bu sorunun giderilebilir aynı sorunu gecen yıllarda bende yaşadım sana tavsiyem suyun vucudunda verdiği rahatlığı düşünerek kulaç at kendini kasmanın nedeni yüzmeyi ilk ögrenirken yasadığın bir sorun olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Olur öyle..

0|0
    0|0
  • yüzme kursuna gitsen?

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• çabuk yorulduğun için oluyordur

kondisyonunu arttırmayı dene

0|0
    0|0
  • diyafram nefesi al,evde söylediklerimi dene.yatağa uzan nefesi ağzından alıp gogus kafesinin şişmemesini sağla.diyafram nefesi aldıgında karnın şişmeli.yüzerken nefesini suya ver.uzun mesafe yuzuyorsan 2 kulacta 1.kısa mesafe yarış yapacaksan 4 kulacta bir nefes al

link

0|0
    0|0
  • bırak kasmadan teniksiz köpekleeme yüz biraz. sonra yaaş yavaş tekike nefese geç düzelir inşallah

0|0
    0|0
  • Birkere sakin yüzmeyi dene. yani hızlı gitmeyi değilde yavaş yavaş kulaç atıp git. yürüyormuş gibi.

0|1
    0|0
  • Kasmadan ziyade,nefes sorunun olabilir.

Suyun icinde nefes tutarken zorlanıyormusun ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...