Ilk buluşmaya ne giysem neler yapsam diyenler için size doğrumu

1- Geç kalmak: İlk randevuya geç kalırsanız karşınızdaki kişi yeterince önemsenmediğini düşünür. Ayrıca bu sizin plan yapamayan, organize olamayan biri olduğunuzu da gösterir. Randevularına gecikenleri kimse sevmez. 2- Aşırı ciddiyet: Her işin bir ölçüsü var. Kimse size şaklaban olun demiyor ama öyle aşırı ciddi tavırlar da itici gelir insana. Karşınızdaki suratsız, gergin bir tip olduğunuzu düşenebilir. İnsanlar gülmek, rahatlamak ve eğlenmek ister. 3- Fazla konuşmak: Sürekli siz konuşup karşınızdakine bir tek söz bile ettirmezseniz daha baştan kaybedersiniz. O zavallı insan "Her buluşmamızda böyle mi olacak?" deyip sizin yanınızdan kaçmanın yollarını arar. 4- Dinlememek: Diyelim ki konuşmasına izin verdiniz. Ama dinlemezseniz de olmaz. Konuşmanın bir yerinde "Sen bu konuda ne düşünüyorsun?" diye sorduğunda "Pardon ne demiştin?" diye cevap verirseniz bir daha buluşma olasılığınız yoktur. 5- Eski sevgiliyi anmak: Size şöyle bir soru gelebilir: "Bana eski sevgilinden bahsetsene, neden ayrıldınız?" Bu aslında bir çeşit sınav sorusudur. Karşınızdaki kişi bu soruyla sizin eski sevgilinizi unutup unutmadığınızı test etmektedir. Aman dikkat! Bu soruyu kısaca ayrılma nedeninizi anlatarak geçiştirin ve hemen konuyu değiştirin. Eğer gözlerinizi uzağa dikip saatlerce eski sevgilinizden söz ederseniz, bu iş daha baştan biter. 6- Rol yapmak: Bir başka role bürünüp kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeniz hiçbir işe yaramaz. Bir gün mutlaka foyanız meydana çıkar ve işte o zaman yanarsınız. 7- Sorunlu insan portresi çizmek: İşinizdeki, evinizdeki, ailenizdeki sorunları, dostlarınızla yaşadığınız problemleri anlatın. Hatta dünyada sizden şansız bir insan olmadığını söyleyin. Söyleyin ki hemen orayı terk etsin! 8- Genelleme yapmak: "Erkeklerin hepsi şöyledir" ya da "Kadınlar hep böyle yapar zaten" diye genelleme yapmayın. Karşınızdaki kendisini özel hissetmek ister. 9- Maddi durum olayı: Daha ilk buluşmada karşınızdaki insanın mali durum portresini çıkarmaya kalkmayın. Ne kadar kazandığını, arabasının markasını, ev sahibi olup olmadığını sormayın. 10- Çok yalnızım çok: "Uzun zamandır kimseyle çıkmıyordum" deyip kendinize artı puan sağlamayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mutlaka sizin bir sorununuz olduğunuzu düşünecektir. 11- Küçük yalanlar: Sakın ama sakın! Etkilemek adına söyleyeceğiniz her yalan ileride başınızı büyük derde sokar. 12- Tartışmak: Politika ve din gibi konularda tartışmalara girmek son derece riskli. İlk günden tartışırsanız ikinci buluşma şansınız niye olsun!

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• gayet güzel ve doğru olmuş bence de:D

0|0
    0|0
    • teşekkürler

insanların hayat bakış acısı ve düşünce yapını yansıtmış

• link bu doktor bir mükemmel buyrun izleyinn =)

0|1
    0|0
  • her şeyi usulünce yapmak lazım.zaman mevhumu önemli.ne geç kalmak lazım ne de bekletilmek.olağanüstü bir giyim kuşam sevmem.doğal halimin bir çizgi ötesinde sade bir şıklıktır sadece.kendine özen gösterdiğini ,ona saygı gösterdiğimi anlar.geçmişten değil de gelecekten afaki olmamak kaydıyla konuşmak mühim.tartışmaktan zaten hoşlanmıyorum.

0|0
    0|0
  • keşke yazı olarak yazsaydın ya :)

0|0
    0|0
  • Güzel tespitler.

0|0
    0|0
  • hangi siteden alıntı yaptınız diğer konulara da göz atarım belki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Abi abartiosunuz yaa ilk bulusma falan bu kadar işi kagida dokmeyin iki tarafta dogal olsun etkileme gibi bir amac olmasin ikidode etkilenir zaten ya da olmaz yani

0|0
    0|0
  • 11-12 konusunda kesinlikle haklısın diğerleri değişkendir bazen ilgi çeker bazılarının hoşuna gider bazense gitmez. gerçek hayatta hesaplar tutmuyor %0.1 bile ihtimal olsa o sizi gelip bulur bunu düşünerek hareket etmek lazım.

0|0
    0|0
  • paylaşım için sağol

0|0
    0|0
  • Çok bilgilendirici :) Acemilere yol gösterici olmuş :)

0|0
    0|0
  • geç kalmaktan sonrasını okumadım

0|0
    0|0
  • Tamamına katılıyorum

0|0
    0|0
  • hepsi özenle düşünülmüş bravo arkadaşım

0|0
    0|0
  • çok uzun bir sürü karınca görüyorum :S