Yüksek standartlara sahip olmak insanları yalnızlaştırır mı?

toplum düzenindeki erkek egemenliği sebebiyle erkekler için çok geçerli olmayabilir fakat kadınlar için maddi manevi iyi imkanlara sahip olmanın yalnızlıga yol açtıgını düşünüyorum.

imkanlarınız gayet iyi yaşamanızı sağlıyorsa zamanla insanları egitim seviyeleri, yaşam tarzları, statüleri, görgüleri vs. gibi sebeplerle beğenmemeye başlıyorsunuz, üstüne bir de "sevgili dır dırı" tabir ettiğimiz şey eklenince insan yalnızlıktan keyif almaya başlamıyor mu? zaten ben babamın evinde maksimum huzurla yaşıyorum, rahat mı battı da sevgili yapıcam kafasına bağlıyor sanki .. yorucu ilişkiler yaşamış olmaktan mı kaynaklanıyor bu durum yoksa cidden hali hazırda sahip olduklarımızla mı ilgili acaba?

Güncellemeler:
düzeltiyorum, yalnızlık yanlış bir tabir olmuş, yalnızlıktan kastım sosyal anlamda yalnız olmak degil, bir aşk, bir flört, bir ilişkiden bahsediyorum, birisine dahil olmak fikri mutlulugunu bozacakmış gibi geliyor insana sanki, normal arkadaşlıklar dostluklar degil kastettiğim şey.

0|0
8|30

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle böyle bir soru için seni gerçekten tebrik ediyorum.

Maddi durumum iyi. çalışmama gerek yok. kira gelirlerim var. 3 dönüm bahçe içerisinde müstakil bir evde yaşıyorum. şehir kalabalığından uzaktayım. 2 yıl öncede boşandım. bütün gün bahçemle ilgileniyorum, köpeklerimle oynuyorum, ev işleri ve internetle oyalanıyorum. şimdi söyleyin bana ben salakmıyım bir sevgili edinipte onun kaprisleriyle, tripleriyle, kısıtlamalarıyla, dertleriyle uğraşayım? bunun adı yalnızlıksa yalnızlıktan çok memnunum.

2|0
    0|0
    • Çocuğun var mı ?

• Siz eski kocanızdan bunalmışsınız onun için böyle konuşuyorsunuz, hayat hep yalnız nereye kadar gidebilir. 20 yıl sonra kaç kişi olacak etrafınızda işte o zaman bir eşe ihtiyaç duyacaksınız ..

• Bundan bahsediyordum esasında

Erkekler Ne Diyor 30

• Aslında bunun cevabı hem evet hem de hayır. Eğer bir insan yüksek standartlara sahipse ve mütevazı olmayı becerebiliyorsa yalnız kalması için bir sebep yok çünkü yüksek standartlara sahip olan onun çok kadar insan olduğu bir gerçek. Ama eğer mütevazılığı beceremiyorsa karşısındaki insan, ondan daha yüksek standartlara sahip olsa bile, onun gözünde ondan daha aşağı gözükecektir. Buradan da gene dönüp dolaşıp insanın kişiliğine geliyoruz sonuç olarak. Bilgi, kültür, donanım vb. önemli özellikler ama karekter bozuksa bunlar pek bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Zaman,

Zamanın etkisi ile güzelliğin,gençliğin, diriliğin yıpranacak. Yine bariz yer çekiminin etkisi ile göğüslerin sarkacak belki servetinin getirisi ile estetik operasyonlar geçirsende, yüzünde ortaya çıkan geçmiş zamana ait tüm o kırışıklıkları gerdirerek yok etmeye çalışsanda yanında tutacağın adam gerçekten de seni ne için seviyor soru içini milim milim geçirecek. Hemcinslerimin dürüstçe söylüyorum %99.99999'u maymun iştahlıdır. Sen tazeliğini ve tutkunu kaybettiğinde onlar gencecik hatunlara asılacaktır. Maddi gücünün verdiği zenginlikle kendi yatak odanda aynanın önüne geçtiğinde bir çok şey yanında duracak. Değerli takıların,fiyatı pahalı makyaj malzemelerin, içinde durduğun ev, eşyaların ve paraların ama hiçbir zaman seni sen olduğun için sevecek erkeğin yanında olduğunu göremeyeceksin. Gözlerine istisnasız dolan yaşlar seni hıçkırıklara boğarken maddi güç için evlendiğin adam başka bir kadının çıplak vücuduna tapacak.

Bu yüzden evet para bir gereksinim ama şu lanet hayatta onu yürekten sevdiğin ve sevildiğin kişiyle harcamadıktan sonra lağımdan farkı yok.

Acı ama oldukça gerçek... :)

0|0
    0|0
  • Birliktelikler hep aynı hedefi olan insanlarla birlikte oluyor farkettiysen. Kadınların maddi özgürlüklerinin de sürekli sorun yarattığını da eklersek sonucu kadınların karakterlerine getiririz. Bu vakte kadar sanmıyorum hiç bir erkeğin parayı bahane edip partnerine kötü davrandığını. Sadece kavga sırasında söyleyecek başka bir şey bulamayan erkek öylesine benim param diyor. İçinde barındırdığı yaratık biliyor ki ne kadar kazanırsa kazansın kadın hepsini istiyorum derse vermekle yükümlü, kadın çalışmayacaksın derse çalışmamakla, daha çok getireceksin derse daha çok bulmakla yükümlü. Kadında olaylar tam tersi işler. Kadının işlevi yönetim ve idaredir. Geleni idareli kullanır, çalıştırdığı personelin(erkeğinin) moraliyle ilgilenir. Kadın liderdir bir yerde. RTE'ye bakın. Kimse onu yerinden indiremediği için nasıl da saldırabiliyor heryere. Kendi özgürlüğünü kazanmış, karşısında bağımlı olduğu hiç kimse yok. Kadın da öyle. Eğer karşısında bağımlı olduğu kimse yoksa tamamen sorun çıkartmaya yönelir. Herşeyi ben yaptım düşüncesindedir. Erkeği her zaman zaptedebilirsin ama kadına asla böyle bir olanak sağlayamazsın. Kadınların özgürlük hissiyatları tamamen vahşidir. Kim ne derse desin onu dizginlemek gerekir. Birlikteliği sağlayan sadece erkektir. Aldatmalar da kadın nedeniyle olur. Kadın için bütün erkekler aynıdır. Kıllı, kaslı, tipsiz, kavgacı, terli. Kadınlar için güzellikle diye kategori yoktur. Ağzın çalışır, vaadlerin bollaşır ve yaptığın bazı hareketler vaadlerinin gerçekleşeceğine gösterge olursa kadın o zaman seninle birlikte olur. Kadının karakteri pistir. Bu yüzden olabildiğince dışını güzelleştirir. Eşitlik ve özgürlük diye ağlamaları da hiç bir şeyi ifade etmez çünkü eşit oldukları kimseyi affetmez, birlikte aynı ortamda bulunmaz, sürekli ezmeye, bölmeye, parçalamaya çalışır. Ben etrafımdaki hiç bir erkekte görmedim sokaktan geçen arabaya gerçekten içli içli of çektiğini ya da televizyonda gördüğü zenginlere özendiğini. Sürekli ben kendime yettiğim kadarım ve bu beni mükemmel yapıyor düşüncesindeler. Olursa olur, olmazsa karnımı doyurmam yeter düşüncesindeler. Bir erkeğin dünyada tek bir zaafı vardır o da kadındır. Kadının zaafları bitmez.

2|0
    0|0
    • Dogru. Bir yazi okumustum "kari dirdiri hirsizliga surukledi" diye...

• İlginç insanlar görmüşsünüz. Dilerim farklılarıyla da karşılaşırsınıZ.

• Toplumdaki erkek egemenliği eğitimsizlikten kaynaklanan bir durum. Gerçi öncekine göre daha iyi sayılır bugün ki seviyesi. Artık kadınlar da haklarının olduğunun farkında. Tabi bu eğitimle gelen bir farkındalık. Ancak her okumuş insan bilinçli insandır tezi yanlıştır. Günümüzde okumuş cahiller çoğunlukta. Bu nedenle bazı kadınlarda da özgürlük algısı yanlış oluşuyor. Tabi bazı erkeklerde de bu durum böyle. Daha detaylı düşünülüp tartışılması gerekilen bir konu bence. Bugün insanlardaki özgürlük algısı bütün arzuları tatmin etme yönünde. Gelelim sorunun cevabına; yüksek standartlara sahip olmak değil de, iyi eğitim alıp okumuş cahil olmayan, bilinçli olan insan yalnızlaşıyor. Çünkü toplumumuzun bilinç düzeyini aşmış oluyor. Sonuç olarak da kendini kimseyle paylaşamaz konuma geliyor. Benim en büyük sorunlarımdan birisi bu belkide. Toplumda bilimsel olarak düşünen, mantık yürüten, sorgulayan insanlar az olduğu için oturup kimseyle sohbet edemiyorum.

2|0
    0|0
    • Katılmıyorum. Olay sohbetse paylaşımsa o çevreni iyi kuramamakla ilgili. Çevremdekilerin çoğu kendini yetiştirmiş aklı selim insanlar. Kimisi doktora yapıyor kimşsi bitirmiş, okumuş cahillerden diiller. Yani koca memlekette tek okumuş yazmış kendini yetiştirmiş biz miyiz de yalnız kalalım? Burada sorunun öZü, insan rahata alışıyor ve vazgecemiyor, ailenle huzurun yerindeyse pek de yanaşmıyorsun dur ben de bir aile kurayım olaylarına.. Bana böyle geliyor

• Ben farklı açıdan yaklaştım sanırım olaya. Biraz kendi durumuma göre yorumlamışım. Benim ailem iyi eğitimli olmadığı için evde de yalnız hissediyorum kendimi. Çevreme baktığımda da, üniversite öğrencisiyim, bölümünde ki insanlar gerçekten çok bilinçsizler ya da sorumluluk almak istemiyorlar. Öğretmenlerime baktığım da ise bazıları gerçekten bilim insanı olmanın hakkını veriyor, bazıları ise gelişmektense bildikleri yöntemlerden şaşmıyorlar. Yaşıtlarımdan sevebileceğim kimse yok gibi geliyor bana

• ne kadar Standart o kadar çevre...

1|1
    0|0
    • yalnızlıktan kastım sosyal anlamda yalnız olmak dııl, bir ilişkinin yükünü taşımaktan bahsediyorum

• kıyafet kombinasyonu diil de zihniyet önemli..

• oda zihniyetin bir parçası.. ne giyiyorsan kültürünün aynası...

• E tabi onunda etkisi var, standartlar ne kadar yükselirse birini beğenmekte o kadar zorlaşır. Daha seçici olunabilir. Buna katılıyorum. Artı bir de hayat yoğunlaştığı zaman böyle şeylere çokta güç kalmayabiliyor. Tabi karşınızdaki size güç verebiliyorsa o başka.

1|0
    0|0
  • buna herşeyi katabilirsin sonuçta toplumda herkes kendi dengiyle bir şekilde arkadaş ya da sevgili oluyor kendi dengi dediğim ise alçaltmak amaçlı değil yani ortak payda da buluşabildiğin hayata bakışlarınız birbirine yakın sevdiğiniz şeyler benzerse eğer zaten iyi bir uyum yakalanır... Birşeylere sahip olan içinde olmayan içinde bu geçerli bence ...

0|0
    0|0
  • Beğendiğin bir elbise ya da ayakkabıyı giymeden üzerine olacağı konusunda birşey söyleyemzsin.istiyorsan denemelisin yoksa zaten diğerleri eskiyeceği için zamanla buna mecbur kalacaksın.şimdi sana soruyorum zaman değiştikte dünya değişiyor.zamanında beğenipde almadığın ayakkabı ya da elbise vs almadığın için pişmanlık duyar mısın?

0|0
    0|0
  • Tüm yazdıklarınıza içtenlikle katılıyorum ve Türkçemizi katletmeyen düzgün yazım tarzınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum arkadaşım

0|1
    0|0
  • böyle düşünen çok kız var. birşeylerden fedakarlık etmek zor geliyor size. böyle düşünüyorsanız ilişkiler size göre değil. babanın anlayışını sevgilinden beklemek doğru değil

0|0
    0|0
  • Hemde nasıl..

0|0
    0|0
  • Beğenmemeye başlıyorsan yalnız yaşarsın evet.. Belki bir süreliğine kırarsın dizgiyi ama yine sonuç aynıdır.. Beklentiler yüksek ya farklı sonuç çıkmaz..

1|0
    0|0
  • cinselliği es geçme.

0|0
    0|0
  • ya o karşındaki gerçekten iyi biriyse huzuru artırabilir ama mesela bende aşık olduğum zamanlara nefret ediyorum.bişey olacak diye korku şu bu amannn ilerde birini bulursam evlenirim diyorum :D

0|0
    0|0
  • Bence sağlıklı bir bakış açısı değil, statü ile yaşanmaz sonuçta yalnızlık duygusu size bir süre sonra çok ağır gelecek.

0|0
    0|0
  • benim gibi biri yalnız olduğuna göre :D dsgsgsdg

0|0
    0|0
  • soru üniversiteli soru ya. ben bir şey anlamadım. ilkokul mezunuyum ben

0|0
    0|0
  • yalnızlasmak için yuksek standartlara sahip olmak gerekmiyor ki

onun getirdigi yalnızlık baska diyorsun sen onuda anladım lakin yalnızlık yalnızlıktır

ne olursa olsun onu yasamadıgı için o duygu tarafı gelişmemiş oldugundan:)

0|0
    0|0
  • İstisnasız, evet..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle..

Menfaat amaçlı birliktelikler olacağından gerçek anlamda yalnız olursun

0|0
    0|0
  • sana göre yüksek olan standartlar benim standartsızlığımın umrunda bile olmaz

0|0
    0|0
  • Hayır. Next.. :D

0|0
    0|0
  • çok uzun yaa bunu okursam sınavı kazanırım ben zaten :D

0|0
    0|0
  • herşeyi çözmüşsün ve farkındasın.Polemik yaratışını sevdim :)

0|0
    0|0
  • Bi genetik araştırma yapmam lazım bu konuda :)) bilemiyorum yalnızlaştırır mı dersin.

0|0
    0|0
  • evet olabilir.

0|0
    0|0
  • evet yanlızlaştırır

0|0
    0|0
  • Maddi durumu iyi olup yalnızlaşan insanlar genelde bencil insanlardır. Parayla pulla herşeyi elde edebileceğini sananlardır. İlk dönemlerde hep el üstüne tutulurlar, çevresi genişler.Telefonları susmaz. Menfaatçi bir sevgili bulur ve vakit geçirir. İkince dönemdeyse çevresindekilerinin sadece çıkar için kendisini aradığını anlamaya başlar, gerçek dostluk ve maneviyatın olmadığını herşeyin sadece " para" olduğunu anlar. Sevgilisi onu hep el üstünde tutmuştur tat alamaz. Tabi bunu anladığında iş işten geçmiştir. Çünkü gerçek dostlarını ya da gerçek dost olabileceği kişileri bir şekilde kendisinden uzaklaştırmıştır. Bu yüzdende yalnızlığa ister istemez girmiştir.

0|0
    0|0
    • Neden direk madddi duruma takılıyorsunuz? Evdeki huzur diyorum.. Yüksekse elin adamını çekesin gelmiyo, anam var babam var zihniyetine bağlıyorsun... Dostlarına daha cok deger veriyorsun, amaan şimdi hayatına girecek adam ayşeyle miydin fatmayla mıydın.. Sevdigim insanlardan da koparacak diyosun bir yerden sonra.. Baskıcı anan baban yoksa tamam canım oldu canım diyemiyorsun diyorumm... Ama emin de değilim bu tamam canımları uzunca bir süre yapmıştım belki de yaptık da ne oldu hissi bu..Bilemiyorm

• Peki maddi duruma takılmayalım. Eğer aynı evde yaşadığın adama elin adamı diyebiliyosan zaten orda kaybedersin. Evlilik fedakarlıktır. Özgürlüğünden, rahatından, geleceğinden fedakarlık edersin. Bunu bilerek evlenen insanlar mutlu olur. Farkında olmayan insanlar ise bir süre sonra hiçbir sorun olmasa bile aynı yatağa girdiği insana karşı soğur. Farklı heyecan arayışlarına girer.

• hanuz evlenmedıgımıcın rahatlıkla elın adamı dıyebılıyorum :)

• özet: armudun sapı üzümün çöpü derken evde kaldım :D

0|0
    0|0
    • anne baba baskısından kurtul :D havuzlu fitneeslı bir sitede ev tut (tercihen anadolu yakası:D) otoparkı yakın yerden ayarla, 3 kapak dolap ayır bana :D TV alma oturma odasına da bişey alma :D bitince haber ver :D

• yalnızlaştırır.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle sahip olduklarimizla ve ayrica yalnizlikla gecen yil sayimizla dogru orantili olarak secicilik katsayimiz artiyor.cok mukemmel bir yorum.en azindan fikren yalniz olmadigimi gormek sevindirici...

1|0
    0|0
  • Ben humanistim ve her ne seviyeye gelsemde hep humanistligim agir basacak. Gecen sene buyuk bir sirkette staj yaptim ve aksam ustu temizlikci gelirdi burolarin tozunu almaya ve copleri bosaltmaya falan. Ben copumu kendim bosaltmayi tercih ederdim cunku bir insanin bana hizmet etmesi onu hor gordugumu hisettiriyor hissi veriyor..İster temizlikci ol ister asistan ister noter muduru herkesin kendine ait gorevleri vardir gelirsin isini yaparsin cikarsin. Tek degisen sey maastir.

Bence hayati boyunnca ezik dedigimiz tabirle yetismis biri yalnizliga mahkumdur ve o kisiler en tehlikeli varliklardir...

0|1
    0|0
    • artıladım

• herkes işini yapmazsa birileri kendi işinin dışındaki işleri de yapmaya başlar ve iş hayatı sekteye ugrar, ben o ofiste temizlik yapan insan olsam ve herkes kendi çöpünü dokse masasını silse bana iş kalmasa aksam eve gidince helal diil benim kazandıgım para diye aglarım..

• direk yoklukla ilgili.

0|0
    0|0
  • Birisine dahil olmak fikri mutluluğunuzu bozar, diyerek genelleyemeyiz. Ama bahsini ettiğiniz standartlar seçiciliği artırıyor, çok iyi değinmişsiniz.

0|0
    0|0
  • o durumu yaşamadığım için bilemicem :)

0|0
    0|0
  • bırak yüksek bir standardı , çevrene göre farklı isen zaten yalnızlık yaşıyorsun.

0|0
    0|0
  • evet .

0|0
    0|0
Yükleniyor...