Siz nasıl başarıyorsunuz, söyleyin bana?

Herkesin bir geçmişi var. Kiz ya da erkek sevgilileri az ya da cok paylastiklari. Aklinda kalan güzel ve kötü anilari. Ve ilerde birgün biriyle tanisacaksiniz. O sizin hayatinizin aşkı eşiniz olacak. Bebekleriniz olacak küçücuk melekler. Nasil kurtuluyorsunuz geçmişten. Ilerde bir gün eskiyle karsilasma duygunuzu nasil yeniyorsunuz. Yasayacagim guzel gunlere kendimi layik görmüyorum. Bu duyguyu herkes yaşar mi. Nasil kurtulabiliyor insanlar ?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle hayatında ilk ve tek kişiyle tanışıp yaşayacaksın düşüncesinden kurtulamayan ama buna uygun yaşayamayanlardansınız. Çok büyük olasılıkla evleneceğiniz ya da ilerde birlikte yaşayacağınız adamda en az sizin kadar o kafada olacak. Bu yüzden birbirinize yalanlar söyleyeceksiniz. Eğer ortaya birşeyler çıkarsa birbirinize çok büyük hakaretler edip birbirinizi çok kıracaksınız. Belki de iki tarafta bu yalanlarla yaşamayı tercih edecek.

Belki bir gün orda burada eski sevgililerinizden biriyle karşılaşacaksınız, selmalaşmayacaksınız bile, büyük olasılık o da öyle yapacak zira o dag*tgöbek bağlamış 2-3 çocuk yapmış, kendi yalan dünyasında yaşıyor olacak.

Ya da ayaküstü konuşacaksınız derken eşinize uyduruk ya da yalan bir açıklaması yapacaksınız, bizim liseden, ya da bizim mahallede oturuyorlardı, bilmemkimin bilmemnesi gibi.

Evlendiğiniz adamla evlilik öncesi ve evlendikten sonra ilk zamanlarda bu meseleleri konu edeceksiniz en fazla sonrasında geçmiş o kadar da umurunda olmayacak iki tarafında.

Ha bu anlattıklarım genelde olanlar.

Olması gerekenler ise, eşlerin birbirine açık ve dürüst olduğu geçmişlerini olduğu gibi anlattıkları birbirlerini bu şekilde hiçbir şüphe duymadan kabul ettikleri ve ilişkiyi güven üstüne kurmalarıdır.

Güven...

Bu konu üzerine daha çok şey yazabilirim ama kendimi durduruyorum :))))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle zaman gerçekten en iyi ilaçtır söz kendini tasdik etmiş bir unsur. Bırak o kişi ve onda dair anılar mazideki kütüphanenin raflarında kalsın. İnsan tam anlamıyla eskiye dair olan çoğu şeyi ve yaşanmışlıkları unutmaz. Çünkü zamanında unutmak için sevmez, değer vermez bir amaç vardır ortada. Eğer bunların hükmü artık yoksa sadece geçmişinden ders al ve kötü olarak anmaktansa analiz etmeye çalış :)

1|0
    0|0
  • Kurtulacak bir şeyim yok..Evet geçmişim var ama kötü ya da unutmak istediğim bir geçmiş değil. Sanırım bu konuda çok seçiciyim ve bir hamle yapmadan iki defa düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Zaman her şeyin ilacıdır. Unutmak insandaki en büyük mucizedir. Unutamasaydık bu hayat yaşanmaz olurdu. :)

0|0
    0|0
  • Eğer gerçekten bir şeyler yaşamızsanız ömür boyu senle gelir ama bir yerden sonra bu yüke alışırsın. Ben zaten hiç anlayamıyorum bu kadar şey yaşayıp ta sonra gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirenleri ya gerçekten sevmiyorlar ya da çok gamsızlar

0|0
    0|0
    • Peki hiç düşündün mü ya kız çok seviyo ve karsısındakine inanmıs onunla bir gelecegi olacagına inanmış ve aralarında bişeyler yasanmıs .yarı yolda bırakılan kız olmussa .bu acıyı unutmak için yeni bir ilişki denemiş ondanda aynı sonucu almıssa böyle böyle hayatmzda çok kişi oluyo sebepi aslında TEK BİRKİŞİ:)

• Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler ama senin verdiğin örnekte öyle olmamış.Bir kere kandırıldın tamam o karşındakinin hatası ama 2.kez senin salaklığın olur kusura bakma.Birde unutmak için başkasını aramak çok basit bir davranış karşındaki insanda bunu farkeder illaki onuda üzersin

• #chemistzy'e katılıyorum

#ksye de hashtag gelsin

0|0
    0|0
  • Asla ama asla eşine geçmişini sorma geçmişinide anlatma.. Bu çiftleri sarsar..

1|0
    0|0
  • benim öyle unutulması gereken geçmişim olmadı ki

0|0
    0|0
  • ben bu yüzden biri ile çıkamıyorum işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bence abartıyorsun. geçmişten kurtulmak diye bişey yok ki. öyle kötü bir suç falan işlemediysen neden kurtulacaksın? aksine bu yaptığın geçmişe takılıp kalmak. eskiyle karşılaşsan ne olacak? herkes kendi yoluna gider. seveceğin bir adamla karşılaşırsan ondan sonra hayatını onunla birleştirip yolunuza birlikte devam edersiniz.

0|0
    0|0
  • seni sen yapan yaşadıklarındır ve seni sen olduğun için seven biri karşına çıktığında bu düşüncenle kendine haksızlık yaptığını umarım farkedersin.

0|1
    0|0
  • Herkesin geçmişi var.

Sadece alışıyorsun.

Güzel günler geçiriyorsun güzel zamanlar gülüyorsun ağlıyorsun çok şey paylaşıyorsun. Ve hiç birini umursamadan bırakıp gidiyorlar. Kalakalıyorsun sonra diyorsun kendine ne bencil davrandı onca şeyi beraber yaptık bu bencilliği de beraber yapsaydık ya.

Alışıyorsun ama unutmuyorsun. : )

Unutma da zaten.

0|1
    0|0
    • Offf sizin tam damarınıza basmış galiba :)) Ben de katkı sunayım.

Geçmiş bir yere gitmez, Geçmiş geçmişte kalır :)))

• aferin :PP

alışmak lazım..

• yoo hiç öyle bir şey yaşamıyosun. çünkü karşına çıkan o gerçek kişi sana diğerlerini unutturuyo. adlarını bile hatırlamıycaksın kasma bu kadar.

1|0
    0|0
  • Eskilere kalırsan bir adım ilerleyemezsin. Önce onlardan kurtul ...

0|0
    0|0
  • kafada bitirdikten sonra geride kalanlarin bir önemi kalmiyor, isterse insanin karsisina ciksinlar;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...