Evlenirken kız ve erkek tarafının alması gereken çeyizler

ev eşyası tarzında kim ne almalı tabilki duruma göre aama tecrubeelrınızı paylasırmısınız

Güncellemeler:
şmdi arkadaşlar ben 4 beyaz eşya çamaşır mak bulaşık mak fırınlı aygaz buzdolabı alıcam inş mutfak eşyası ve gunluk oturma odası için oturma grubu almayı dusunuorum.. erkek arkadasımda yatak odası salon takımı yemek takımı halı tül perde tv almayı dusunuyor.. sizce nasıl olur ağırlık kimde bide ben görunmeyen seyler yatak yorgan masa ortusu filanda biz alıcaz..yorumlarınızı merak la beklıorum :D

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• bu yöreye göre değişir ama ? öyle değilmi bizim burada farklı mesala yatak oadasın erkek alır falandı şimd ortak herşey :)

0|0
    0|0
  • Çeyiz kızın getirdiği her türlü mal ve hediyelere denilir. Yuva kurulurken genelde aileler konuşup evi diziyorlar. Yük ortak paylaşılıyor..Buzdolabı, ocak, fırın, tv erkeğin, çamaşır makinası ise kızın getirdiği oluyor. salon yemek odası, oturma odası, yatak odası satın alımı v.s. paylaşılıyor..karşılıklı konuşmaya bağlı..gidip her şeyin en en ennn pahalısına sarılan olursa kavgalar başlıyor..paraya göre eşya düzmek doğru. Zaman içinde istediğiniz gibi yeniliyorsunuz...

0|0
    0|0
  • En önemli konu düğün alışverişinde anneler kızım bundan iste şundan iste gibi bir saçmalık yapar çok bilinçsiz bir hareket doğal olarak evlenince düğün masrafları eşinle sana ait olacak ne kadar az şey istersen evlilik sonrası maddi sıkıntıları o kadar çabul aşarsın...

Allah hayırlı evlilik ve iyi bir eş vererek bir yastıkta kocaltsın...

0|0
    0|0
  • hayırdır?

0|0
    0|0
  • ne alınacaksa o alsın bana fatura etsin sorun değil yeterki bni böle çetrefilli şeelerle uğrastırmasın alışverişten nfret ediorum da :s

0|0
    0|0
  • Kız vardı olduğu gibi mutfak eşyası ona ait. Erkeğin televizyon yatak odası oturma gurubu yatak odası falan mutfak eşyası kızın

0|0
    0|0
  • kızlar dantel falan örer, yatak odasını alır içini de doldurur, mutfak eşyalarını bornoz havlu cart curt, erkek beyaz aşya oturma grubu falan

0|0
    0|0
  • her şey ortak şimdi, eskidenmiş önceden almak...

0|0
    0|0
  • Mümkün olduğunca ortak alın...

0|0
    0|0
  • Kız yatak odası ve Mutfak alır...

Erkek tarafı ise Salon ve Misafir odasını alır...

0|0
    0|0
  • bu işte bir terslik var.

Olan aslında o olan değil bu kız o olan.

Cut. alşişsşa

0|0
    0|0
  • bana almam gerekenleri söyle evlenip gidelim :D

0|0
    0|0
  • kadın yatak odasını ya da beyaz eşyayı alır gerisini erkek alır

0|0
    0|0
  • ben ıc guveyısı gıdecegım ıcın bısey almıycam

0|0
    0|0
  • Gönlümü alıp ona vericem gerisi mühim mi sence :)

0|0
    0|0
  • yinemi masraf

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Genel olarak bakarsan ; Yatak odasını, yatak odası perdesi ve halısını, mutfak perde ve halısını, bulaşık makinesi ve fırını, küçük ev aletleri , tabak çanak vs. Hatun kişi alıyor. Geri kalanı karşı taraf.

0|0
    1|0
  • ufaktan başlamak gerekiyo ben öyle yaptıım. önce yataj örtüleri havlu bornoz takımları küçük eşyalar tenceresiydi kaşığıydı takımıydı bunlar yapılmalıı :) kiiii çeyiz oldğu belli olsuuun :) tabikiii yüklüler erkeğe saklıııı o alıcak :)))

0|0
    0|0
  • Kiz tarafi sadece yatak odasi beyaz esyalari yapar geri kalanini erkek tarafi yapiyor...

0|0
    0|0
  • bizde herseyi kiz alir.

0|0
    0|0
  • su ısıtıcısıylan büyük kupa bardağı unutmayın e mi. :D

0|0
    0|0
  • kimse karışmasın ..evlilik için muhatap olanlar aralarında ortak çözsünler.

0|0
    1|0
  • beyaz eşya kiz rarafina ait diyerleri erkek tarafina

0|0
    0|0
  • kızzz paranın çoğunu onalr harcasın amann :)) dediklerine göre fena değil sanki ortayı bulmuşsunuz işte

0|0
    0|0
    • pek durumu yok aılesının bende dayanamıorum gucum yettiği sürece almak istyorum ama bakalım

• çok sağolun en guzel mutluluklar sizinle de olsn

• ben evliyim ama sağ olsasınız bundan sonrası için..

• Bnm ailem mutfak esyalarimi ve ytak odasini aldi karsi tarafta beyaz esya ve perdeleri aldi diger mobilyalari kndimiz aldik

0|0
    0|0
  • ev eşyasını , fırın bulşık çamaşır makinası kız tarafı ; yatak odası , mobilyalar , buz dolabı erkek ttarafı

0|0
    0|0
  • kız tarafı incik boncuk aklına ne gelirse alır erkek ise mobilya ve buzzz dolabı :D

0|0
    1|0
Yükleniyor...