Şu an yaşadıklarınız rüya olsa ve uyanınca 10 yaşında olsanız, tekrar nasıl başlardınız?

İkinci bir şanstan bahsediyorum,yapmak istediğiniz, gitmek istediğiniz, olmak istediğiniz ne varsa yazın..

0|0
136|119

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 135

• Her şeyi buraya yazmak zor ama bir kere meslek lisesine gitmezdim :) Okuduğum bölümlerden pişman değilim fakat daha iyisini elde edebilecekken bununla yetinmezdim..Düşünüyorum da meslek lisesine gitmeseydim bütün hayatım bambaşka olacaktı şimdi.Bir de bir ara çok cilt bakımı yapıyordum, şimdi de yapıyorum ama o cilt bakımına bir dönem ara vermiştim, o arayı da vermezdim işte :)))) Küçükken bir ara kendi kendime diyet yapıyordum saçma sapan, iyi beslenemedim.O diyeti de yapmazdım işte..Ya da ailem daha iyi olsaydı, bu kafaya takmış, götürelim bir diyetisyene diyebilirlerdi..Ama sanırım ailemi de kendim seçemem :)

0|1
    0|0
    • e artık üniversite için çalış madem :) sistem de değişti matematiği çözersen yine aynı be gülüm

• benim zamanımda yoktu öyle şeyler. :P İkide bir sistemi değiştiriyorlar zaten, sistem yalama yaptı :D Ben de yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim.DGS'ye girince 2 yıl daha okuyup 4 yıllık okumuş olacağım işte..

• dgs de 2 değil 3 yıl okuyacaksın, kazanacağna %100 eminsen devam et bu arada sınav ne zman ?

• 1. si daha çok oyun oynardım .

Şimdiki sisteme göre, ilk öğretimim bitince vaktiyle kaçırdığım konservatuar sınavlarına mutlaka girer zaten kazanır, komplike bir sanatçı olurdum.Oradan da Amerika da ki Fame gibi bir dans müzik sanat okuluna gider eğitimimi tamamlar iyi bir müzikal sanatçısı olurdum.

0|1
    0|0
  • herşeyi aynı yaşamak iserdim özellikle sevgili knusunu ki şimdiki eşimle tanışmamız biraz karışık yolardan geçiyor aynı eyer yaşamazsam onu bulamam :D sadece okul konusunda aklımı başıma toplaardım lisede derslere girmeyip adam dövmeye geçmiyormu hayat onu anladım :D üstelik derslerim iyiyken :D

0|1
    0|0
  • Küçükken çocuklara çok ters davranırdım şimdi yapmazdım herhalde :D

pek bir şey yapmazdım aynen yaşardım sadece 2012 yılını farklı yaşardım .

1|1
    0|0
    • noldu 2012de?

• dediğim gibi seni geleceğe taşıyabilecek erdemleri olan dürüst ve çalışkan birisini bulmalısın o zaman çoğu şey kolaylaşır

• Umarım öyle olur .

• Daha iyi bir okul okurdum. Sevdiklerimi kırmazdım.

0|1
    0|0
  • En ufak hatamda şuan yaşayan insanların yaşamda olmamalarını sağlıyabilirdim :S..

2000'e dönersen belki daha ona doymadan kaybettiğim Anneannem ve babaannem hayatta olbilirdi belki hatırlardık geleceğide erkenden bişeyler yapardık :D.

Okurdum heralde Mimar sinanı kazanmak için.. Güzel bir şan eğitimcisi olur bunun yanısıra kendi bestelerimi söylerdim.. Bunun için geç değil enazından :).

Bikere daha keşke 2013'te olsam diyeceğime dikkatli davranıyorum umarım ileride buyazdığım aklıma geldiğinde gülümsüyor ve güzel bir sahnede olurum peeh :D.

0|1
    0|0
    • umarım tüm isteklerin gerçek olur hala gençsin gördüğüm kadarıyla, sağlığına da çok dikkat o bozulunca hayatın cehenneme dönüyor midene özellikle sakın sigara içme alkol almamaya çalış baharatlı asitli şeylerden uzak dur..bak ben 3 yıldır sağlığımı düzeltmeye çalışıyorum

• Yaşadığımız şu an zaten rüya, uyurken tekrar bir rüya içine girerek, on yaşına girmek istemem. O zamanlar yapacak pek fazla birşey yoktu.Sen bana 20-den sonrasını söyle o zaman uyumak için bahanem olur:)

0|1
    0|0
  • Bu kafayla yaşıma dönsem delirirdim sanırım.

0|1
    0|0
  • herşeyi daha fazla yaşamaya çalışırdım.

0|1
    0|0
  • 10 yaşında olmak istemem :)) ama bu demek değildir ki ben çok iyi bir ömür geçirdim... Aksine anne babası her an ayrılma eşiğinde olan ve gece kavgalarla uyanan bir çocuktum. Annem kanser olmuştu. Atlattı çok şükür. Kardeşim astım krizi geçirmek üzereydi. Kötü günlerdi ama bana olgunluk katan yıllardı. Hem yine 10 yaşında olsam yine kavgalarla uyanırım,annem kansere yakalanır... İnsanları değiştirmeden hayatını değiştiremezsin buna inan. Aksine kaçmak istediğm bir yaştır 10 yaş. Annemin kanserli olduğu yaşlar onlar.

0|1
    0|0
    • geçmiş olsun evet bu farklı bir durum :/ zaman sana mutluluk getirmiş hep öyle kal

• neden bu niki seçtin:)

• bayanparfüm? ya parfüm benim için çok önemli kokular yani :D çokta parfüm sıkarım ondan aklıma direk bu geldi

• yeniden uyur bir daha dogmazdım anasını satıyım :)

0|1
    0|0
  • oy hic takatım yok vurun beni

1|1
    0|0
  • hiç kimseye değer vermezdim şımarık davranmadığım için benden nefret edenlere şımarıklığın kralını yapmak isterdim.

pişmanlık duyduğum bir kaç şeyi yapmak istemezdim derslerime daha çok çalışıp iyi bir meslek sahibi olmak isterdim.

ama en önemlisi akrabalarımdan şimdiki halimden daha da uzak olmak için canla başla savaş verirdim beni hep üzen onlar oldu çünkü.

0|1
    0|0
  • 7 sene çok ya bir 3 sene yeterdi ozaman kimsenin lafına bakmaz istediğim liseye giderdim halen daha arada dua ediyorum Allahım 3 senedir bir kabusun içinde olim artık uyandır beni falan diye ama yok daha uyanamadım o kabustan

0|1
    0|0
    • imam hatiptesin dimi

• ben o lisenin ortamını istiyordum ama geçti artık ya evet üniversitede Gastronomi okumayı düşünüyorum zaten.

• seçimlerine dikkat et zaman hızlı geçiyor

• eşşek gibi ders çalışıp sağlık meslek lisesini kazanırdım

0|2
    0|0
  • çok çalışkan olurdum her şeyi takmazdım hatta hiçbir şeyi takmazdım arkadaş derdine düşmekten vazgeçip tek takılırdım gitara şan derslerine şimdi değilde o zaman başlardım anadolu lisesini kazanırdım istediğim bölümü seçer sınıf 1. si olurdum bu arada müzikle aramı da iyice ilerletirdim ve insanlara hiç değer vermezdim umarsızlık en güzeli

1|2
    0|0
    • ne güzel :) umarım reankarnasyon vardır ve hepimiz bir gün kanadada isviçrede filan doğarız :)

• Aynı hayatı yaşardım çünkü ben buyum seçimlerim bu.

0|1
    0|0
    • eğitimiyle kariyeriyle aynı mı yani

• Okuyorum henüz ama sevdiğim bir mesleğim var :)

• lütfen öyle bişey olmasın cok kötü :((

0|1
    0|0
  • ben kesinlikle geri dönmek istemezdim tekrardan okumak istemezdim çok uğraşlı iş ben okulu bitirene kadar neler neler çektim el işi falan yapıyoz sınava çalışıyoz aklımız yettiği kadar... ne geri döncem şimdiki işimden memnunum gereği yok daha fazlasına...

ama konu dışı olarak YAŞLANMAK İSTEMEZDİM...!

0|1
    0|0
  • Yaşamadığım çocukluğu yaşayıp yaptığım hatalardan uzak dururdum ve en önemlisi okulum da daha başarılı olmaya çalışırdım :)

0|1
    0|0
  • Bende bu akil bu sans varken yine ayni olurum. Okuluma devam ederim evimizin satilmasina izin vermezdi yalnis evlilik yapmazdim okulum bitirip calisip anneme bakardim omrumun sonuna kadar yaptigim yalnislari yapmazim ama b akila degil ikinci sans verdiklerinde aklimida degissinler munkunse :)

1|1
    0|0
  • Sence bunu diyenin psikolojisinde sorun varmıdır çünkü ben 8 yaşımdan belli yaşadiklarımın bir rüya olduğunu aslında şuan 20 yaşlarında amerikada ailesiyle tartışmış ve bu yüzden odasına kapanmış hiçkıra hiçkıra ağlarken uyuya kalıp beni bu yaşadiklımı rüyasına gören kìz olduğumu düşünüyorum..

0|1
    0|0
  • keşke öyle bişey olsa ve bana acı cektirenlere ben acı çektiririm herkesi tanımış olurum rüyada olsa adamına göre muamele yaparım:)

0|1
    0|0
    • arkadş herkes bir acı çektirme derdinde manyakmısın olm siz :D

• ama yine de gelmiyor ki başım dertten kurtulmuo :(

• o zaman bir sınavdan geçtiğini düşünüp sabredeceksin

• daha pek birşey yaşamadım aslında ve hayata yeni yeni adım atıyorum ve zaten hayatın her anından ders çıkarıyorum.. yine aynı olurdum bence sadece derslere daha çok sarılırdım demekten başka çarem yok çünkü o kadar çok yaşamış olsamda bunlardan hiç pişman değilim allah pişmanlıktan korusun. benim hayallerim hala var ve bunları yapmak için çalışıyorum.neredeyse hala yolun başındayım ve zaten insanları tanıyorum..(hoş ders konusundada pek kötü değilim) eğer hayatını nasıl geçirmek istiyorsun dersen dolu dolu ve iyi insanlarla eğlenceli sağlıklı mutlu ve ailemle.. ayrıca hakettiğim gibi yaşamak ve namuslu..çünkü ileride geriye dönüp baktığımda hakkını vermişim demeliyim..

0|0
    0|0
  • plan yapmam 10 yaşımın tadını çıkarırdım

0|1
    0|0
  • yaşadıkalrımdan çok memnunum geri dönmeye niyetim yok

0|1
    0|0
    • haklısın tabi ama, çocuğum olduğunda benim yaptığım hataları yapmayacak en azından bu çok güzel

• tabi tecrübe hatalarla pişmanlıklarla elde ediliyor orası da öyle , ben genel anlamda dedim ; herkesin pişmanlığı keşkesi muhakak olmuştur..

• 10 yaşında değilde 15 yaşımda olmak ve şu anki akla olgunluğa sahip olmak isterdim.

Çok şey yapardım keşkelerimi değiştirirdim mesela..

0|1
    0|0
  • Napıcam yahu. sabah kalkıyorum ve 10 yasındayım aynaya bakar bakmaz bu ne yaa diye çığlık atardım herhalde korkardm yani öyle bir anda 10 yasında olmak.

0|1
    0|0
  • Allah 'a sükr ederdim, tekrar bastan alip Allah in dogru buldugundan ayrilmamak ve yasaklarindan kacinirdim

2|1
    0|0
  • Yanlış olduğunu düşündüğüm insanları asla hayatıma almazdım. onları görünce kaçardım hatta. aşık olmak istemezdim mesela (:

0|1
    0|0
    • hep aşk yakmış bizi desene :)

• tam hata yapmayı bitirdim derken..bir de bakmışsın ömür bitmiş :)

• (: hata yaparak olgunlaşıyor insan. büyüdük derken yaşlandığımızı fark edeceğiz zaten bir gün (:

• Kızlar Devam
    105

Erkekler Ne Diyor 119

• şimdiki gibi efendi dürüst biri olmazdım fırlama serseri biri olmak isterdim. Bu devirde efendilik dürüstlük prim yapmıyo her geçen sene daha iyi anlıyorum bunu.

0|1
    0|0
  • hayata yeniden başlamak gibi birşey ama 10 yaşında olsan bile ruhun çok yaşamış gibi yorgun ve yaşlı olurdu. tabiki yaşantılarımızdan ders çıkartıp yapmamaya gayret ederdik. aşka yeniden başlardık . işimi doğru seçerdim . güzel bir şey amam beden yorgun

0|1
    0|0
  • * adam gibi bir sporla ilgilenirdim basketbol futbol voleybolu yarım yarım oynayacağıma birine yönelir devamlı yapardım.

*bodye yönelir daha sağlam bir vücut yapardım

*imkanım olsa oradan oraya tayin edilmek istemezdim ilk orta lise aynı şehirde okumak isterdim.

*lise hayatım dolu dolu geçerdi daha çok gençliğimi yaşardım.

*öss için çok kasmaz asla ama asla teknik bir bölüme gitmezdim çünkü sağım solum erkek bıktım artık bu ortamdan

0|1
    0|0
  • cok fena bırı olurdum cok:)

0|1
    0|0
  • İsteyipte yapamadığım ve bunun için pişman olduğum herşeyi gerçekleştirmek isterdim bir de yapıp ta keşke yapmasaydım dediklerim şeyleride yapmazdım.Okul,meslek,sevgili, yapılan günahlar,kalp kırmalar,boşa geçmiş zamanlar ve yaşayacağım şehir bunlardan bazıları...

0|1
    0|0
  • daha az yemek yerdim ve önüme gelen kıza kağıtla çıkma teklifi ederdim 10 yaşında olsam ashashasha :D

0|1
    0|0
  • Şimdikinden daha kötü biri olma yolunda ilerlerdim. Dünya bana hiçbir yardımda bulunmadı neden ona yardım edeyim ki.

0|1
    0|0
  • Oy oy oy... Sanırsam facia olurdu istemem istemem :( :)

0|1
    0|0
  • aynı kafayla başlardım

0|1
    0|0
  • 4 yıl geri gitsem on numara beş yıldız olurdu.Ama madem sorun öyle çekingenliğimi ortadan kaldırırdım.Zira çok çekingenindim.Ama şimdi çekingenim.

0|1
    0|0
  • 10 yaşımda babamı kaybettim ikinci şans pek doğru bir yaş değilmiş beğenmedim.

0|1
    0|0
  • 10 yasindanda oyun oynarim sadece. Suanki aklım olmaz

0|1
    0|0
  • hayalim öyle bir gün uyanacağım ve herşey rüya olacak yaptığım tüm hataları yapmam mesela hayatıma daha güzel yön veririm kendimi daha çok geliştiririm

0|1
    0|0
  • 10 yaşında olacağız ama aklımız bugün kü gibi mi olacak ? eğer olmayacaksa aynı şeyleri yapacağım diye korkuyorum:)

0|1
    0|0
  • Peki daha önce yaşadıklarımızı hatırlayacakmıyız ?,

her ne olursa olsun yaşadıklarımdan daha çok keyif almaya çalışırdım ve eski hayatımı hatırlarsam yaptığım hataların hepsini düzeltirdim

0|1
    0|0
    • tabiki hatırlayacaksın rüyadasın ve uyanınca ikinci bir şansın olduğunu farkediyorsun:)

• :D soruların nereden geliceğini bilince cevaplandırmak kolay değil düşünsene tarih sınavında çıkacak soruları ve cevapları biliyorsun ama sen matematik sınavına girmek istiyorsun :D oda yeni bir macera yeni bir risk :D

• hahahah doğru diyon valla :D

• Mesleğimi terkederim.

Yepyeni seçimler için imkanım vardır artık.

yaptığım büyük hataları toplarım.

kişilik olarak olmak istediğim kişiye ulaşmaya çalışırım.

hayat anlamında elimden geldiğince dik durur mücadele ederim.

0|1
    0|0
  • Yaşadıklarımın aynısını tekrar yaşamak isterim...

0|1
    0|0
  • Tuvaletimi nereye yaptığımı merak edip yatağı kontrol ederdim.Malum çok uzun bir rüyadan uyandık :)

0|1
    0|0
  • 7/24 top oynamayıp derslerime çalışırdım :)

0|1
    0|0
  • Sanırım bazı arkadaşlıkları kurmaz bazılarına da çok kötü davranırdım.

0|1
    0|0
  • Olmayacana göre ahahahahahahahah olan lucak eninde sonunda ve bir çogumuz cennete gidemicez:):):

Kimse kendine yakıştıramıyor dimi ama doğru hahahahahah

0|1
    0|0
  • 5 dk daha yatacam. Offf yine mi okul yaa.

0|1
    0|0
  • keşke rüya olsa yapmamak istediğim keşke zamanım geri alınsa dediğim çok şey oldu ama zaman geri dönmiyecek malesef

0|1
    0|0
  • gerek yok daha 12 13 sene okuyamam ben o yastan itibaren

0|1
    0|0
  • uyanınca başlama yaşını keşke ""isteğe"" bıraksaydın :)

0|1
    0|0
  • bir hatam herşeyi herşeyi aynı yaşardım

0|1
    0|0
  • 10 yaşa gerek bile yok,sadece 5 yıl bazıları için 10 yıl geriye gitmek yeterli.yaşım 32 benim ,ben 18 yaşına geri dönsem yeter..anasını satarım o zaman dünyanın :)))

0|1
    0|0
  • kaderimden memnunum tek sorun babamın güvenini kaybettim sadece bu düzelsin diğer herşey aynı kalsın isterdim

0|1
    0|0
    • daha kaç yaşındasın la du bakalım bebksin daha onun gözünde sen onu mu düşünüon aq

• o kadar sevinirdim ki :D yine bir 10 sene daha yaşayıp yine başa dönsem daha çok sevinirdim.Sonra yeter :D

0|1
    0|0
  • okadar seneyi bidaha yaşayacak hiç halim yok ben en iyisi evde yatmaya devam ediyim.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    89
Yükleniyor...