Sıfırdan Başlayanların Hikayesi..

Geçmişte sıfırdan başlayıp da Şu an bambaşka yerlere gelmiş insanların hikayelerini okuruz hep.Dün en son birine denk geldim, sıfırdan başlayıp kendi alanında en iyilerden biri olan bir adamın hikayesi.

Peki tesadüfi olmadığını biliyoruz da bu durumun, bu başararıyı sağlayanların ortak paydası nedir? Allah yürü ya kulum dedi ve gittiler dersek çok sığ bir tanım elbet.Peki gerçekten o kadar çok mu azmedip çalıştı bu insanlar?

Sabah sabah çekilmiyorum, bu sorularla farkındayım:))

Ama maksat her şey beni buluyor,ben hiç bir konuda başarılı değilim diyenlere kıvılcım niteliği taşıyacak düşünceler.

Buyrun kürsü sizin...

?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• orta okul yillarinda anne babamin ayrilmasi,babamin isi birakmasi,annemin de ev hanimi olmasindan dolayi orta okulu bitirip calismak zorunda kaldim.Oysa ki cok iyi bir ogrencilik hayatim vardi.O zamanlar yapilan fen lisesi sinavlarinda tr de ilk 25 e girip okumamis birisiyim.

Sifirdan baslamak durumuna gelince.is hayatina atildigim gunden itibaren ailemden hicbir sekilde maddi yardim almadim aksine hep verdim.

20 yasinda askere gittim.Geldigimde isci olarak hicbir yere varamayacagimi,o ay calisip o ay maasimi alip ancak masraflarimi karsilayacagimi dusunup kendi sirketimi kurdum.Cunku sahip oldugum ticari zekayi bir yerde calisarak harcamak kendime buyuk haksizlik etmis olurdum.

su an kendi sirketimi kurali tam 14 sene oluyor.Ve yillik kazancim 1 milyon liranin ustunde..Tabii tamami bana kalmiyor.4 tane kredi oduyorum ev arabalar,yarisi zaten habire alacak olarak defterde vs vs..

Fakat her ne kadar maddi durumum iyi olsa da hayatimda hep icimde ukte kalan bir sey eksik.O da aile sevgisi.Babami kaybettim 4 sene once.iyi gunde herkes onun yanindayken hastaliga yakalandiginda herkes beni ve babami bas basa birakti.annem de dahil.Bende karar verdim annem de basta olmak uzere herkesi hayatimdan manevi olarak sildim ve 4 yildir yaklasik yalniz yasiyorum.Su an sadece maddi destek vermeye devam ediyorum anneme.

Mutlumuyum ? degilim.Cunku yalnizlik allaha mahsus.Ailem zamaninda beni cok kullandi,fakat sonucta kaybeden yine onlar oldu.Bu yuzden ailemden bulamadigim sevgiyi insallah ileri de kendi ailemi kurarak paylasacagim.

Sizin sorunuza gelince.Herkesin ortak paydasi bana gore zeka.Allah ister yuru ya kulum desin ister demesin hersey insanin kendisinde bitiyor.

Nasil ki einstein fizik bolumunde kendi adini tarihe yazdirdiysa icimizde de kendi alaninda einstein olan yuzlerce kisi mevcut.Fakat onemli konu bu insanlarin bu ozelliklerinin farkina varip kendilerini kanitlamalari.Benim gorusum herkes ozel bir yetenek sahibi olarak doguyor.Ancak bunu disariya cikarmakta o kisinin kendisine bagli.Ben sahsen ticari zekamin cogu kisidenn fazla olduguna inaniyorum.Bunu da iyi kullanarak allaha sukur bugunlere geldim.

10|3
    0|0
    • teşekkür ederim bu kadar uzunca yazıp zahmet verdiğin için.Allah rahmet eylesin diyorum bir yandan da .gerçekten aile kavramı önemli.Dilerim kendi kuracağın aile ile yeri dolmasa da sıfırdan bir hayata adım atarsın..

herkes aynı zekaya sahip mi bilmiyorum.kendi farkındalığı önemli insanın.bu da bir gerçek.sen fark ettiğin için şuan bu konumdasın.o bir an fark etmemiş olsan farklı olurdu sanırım.

• Ne denebilir ki.Yolun çok açık olsun

• cok tesekkurler arkadaslar insallah daha buyuk kazanclar,guzel bir is hayati sizin olur.

Erkekler Ne Diyor 12

Kızlar Ne Diyor 11

• Erken yaşta hayata atılmak, o heyecanın ve isteğin içinde bir yerlerde olması sonucu diğer insanların ulaşmak için henüz bir adım dahi atmadığı o yolda ilk koşuşunu gerçekleştirirsin. Sonunda önüne birçok meyve sunulur ama yaşanmışlık hissinden olsa gerek onca yılın ardından pekte hevesin kalmaz.

Azmetmek güzel şeydir, fakat dozunda olması gerekir. Fazlası bünyeye zarar. Heves duygusunu köreltir..

Yine de öyle insanlr daima parmakla gösterilen, idöl olmayı başarmış ve bununla birlikte birçok başarıya kapı aralamış kişilerdir.

1|0
    0|0
  • ben yine bunların şansla ilgili olduğunu düşünüyorum. sıfırdan başlayıp çok çalışarak başarılı olan insanlar var. bunları okuyunca, görünce sanki çok çalışmak, azimli olmak yeterli gibi geliyor ama öyle değil.

bu şekide sıfırdan başlayıp deliler gibi çalışan milyonlarca insan var, içlerinden biri başarılı olunca onun hikayesi yapılıyor. diğerlerinin hikayesini dinleyen olmuyor :)

çalışmak, akıllı olmak, azimli olmak şarttır ama bunlar olunca yeter demek değil. şansının da yaver gitmesi gerekir.

1|0
    0|0
    • şans denilen faktör çok karmaşık.

• o kadar karmaşık değil aslında, biz abartıyoruz. mesela deprem oluyor, aynı binada insanlar ölüyor sen hayatta kalınca bundan büyük anlam çıkarıyorsun. ama tamamen rasgele aslında. başına kötü bir şey gelen neden ben diyor, iyi gelen de ben yaptım oldu diyor :)

• bence işin sırrı inanç , dua ve zekat .. ; yani birgün en iyisi ben olacağım inancıyla çaba gösterip azimle çalışması rızkını aramasıdır hergünde ALLAH a verdiği rızk için şükredip ondan gene rızkını istemesidir.. dua etmesidir , kazancının bir kısmınıda gizlice yardıma ihtiyacı olan insanlarla paylaşmasıdır hani derlerya bir sadaka bin bela önler diye... gercekten helal yoldan sıfırdan başlayıpta en üste gelen bikaç kişi biliyorum ki hepsinin tek ortak özelliği var inanç,dua ve zekat... bana göre inanç başarmanın yarısıdır, dua en büyük güç ve desteğin gelmesidir, zekat ise inanç ve dua sayesinde elde ettiğin maddi manevi herseyi huzurla sağlıkla yaşamaktır..

1|0
    0|0
  • Senin bu soru tarzını çok seviyorum be ..

Sıfırdan başlamak konusunda cidden iyi değilim ..Ben çok çabuk bağlanan ,alışan biriyim .. Kolay vazgeçerim derim ama öyle değil .Alışık olduğum , benimsediğim şeylerden kolay kolay vazgeçemem ..Söz konusu şey bana zarar verse bile..

Bunu başaran insanlara cidden hayranlıkla bakıyorum .. Sabretmeyi bilen , özverili ve dediğin gibi Allah'ın yürü ya kulum dediği kişiler .. Ne diyeyim umarım sıfırdan başlamamı gerektircek bir durum olmaz hayatımda..

1|0
    0|0
    • sağol canım:)) zamanla biliyorsun ki kişiliğinde değişimleri sağlayabilirsin.bunalr köklü olmaz asla ama sorun edilesi şeyler olmaktan çıkabilirler.bu senin elinde.henüz yolun çoook başındasın o yüzden kesin cümleler kurma lütfen.dilediğin vakit bu konu üzerinde konuşabiliriz:)

• Hayatımda dönüm noktası diye tabir edeceğim bir durum söz konusu ..

Konuşalım bir gün çoook memnun olurum balım :))

• İnşallah güzel yerlere getirir seni canım.herkesin bir hikayesi var elbet.Sen yıllar sonra da sevgiyle an.Ne zaman istersen:))

• en onemlisi sabir ve inanc sanrim.

1|0
    0|0
  • bende onlardan bırıyım ıste 5 yıla kalmaz Türkiye'nın en ıyı ressamı ve grafık tasarımcısı olaak adımı her yerde duyacaksınız.

0|0
    1|0
  • inanmak..herşeyin başlangıcı.

ablacım nasılsın ya? ekleyemedim seni:(

1|0
    0|0
  • bnde sıfırdan başlıcm umarım iyi olur herşey

1|0
    0|0
  • Bende onlardan biriyim nasip kismet nerdeyse bizi oraya çekiyor

1|0
    0|0
  • Hirs ve sans olacak.Bu ikisini de dogru kullanilirsa, neden olmasin.

1|0
    0|0
    • ama hırs kelimesini nedense sevmiyorum.ama haklısın genelde hırslı insan tipleri oluyor.

• Hirsini muhtemelen kotuye kullanan tiplere sahit olmussundur.İyi huylu hirs diri tutar insani.

• hırsın güzel tabiri ben de azmetmek.bu kelimeler tezat geliyor bana.

• Benimde elime sıfırdan başlama şansı geçti ama bu fırsatı batıracakmışım gibi geliyor . Hayırlısı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...