PTT açılımını bilmeyen yoktur.

Posta Telefon Telgraf, günümüzde telgraf hiç kullanılmıyor? PTT kısaltmasının değişmesi gerekmiyor mu? PTİ posta telefon internet şeklinde yapılması daha iyi değil mi

Güncellemeler:
PİT(Posta iletişim teşkilatı) olabilir bana göre

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Sonuçta köklü bir kuruluş, değiştirilmesi bence gereksiz. Ayrıca adı geçmişte ne iş yaptığına dair fikir de vermekte.

Bildiğim kadarıyla bir iki örnek vereyim,

BMW'nin açılımı "Bayerische Motoren Werke" yani Bavyera Motor Fabrikası demek. Adında ne var diyebilirsin ancak firmanın ambleminde dönen bir uçak pervanesi var. Geçmişte uçak fabrikası olarak görev yapmış, bunu da bu şekilde belli etmişler ve hoş bir ayrıntı.

Peugeot da 200 yıl kadar önce ev aletleri üreten bir firmaydı, ancak adamlar firmanın 200. kuruluş yıl dönümünde gururla bunu vurguladılar.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Telgraf Denilen icatin en azından adının çocuklarımız tarafınedena duyulması için böyle kalması daha iyi

0|0
    0|0
  • Saat bir buçuk bea.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Posta Telgraf Teşkilatı bence kalıplaşmış bir isim artık. Değişmez ve değiştirilmesi çok zor. Dediğinin olması için ise PTT'nin ISS işine girmesi gerekli. Internet ile pek bir bağlantısı bulunmuyor çünkü.

0|0
    0|0
  • Ona bakarsan İETT de değişmeli. Bunlar artık simgeleşmiş. Bırak ne zararı var?

0|1
    0|0
    • İETT(İstanbul ekonomik toplu taşıma) anlamında bir değişklik yok günümüz için

• Elektrik faturanı belediyeye mi ödüyorsun sen? :D

• sorry, elektrikli tramvay olarak anlamışım

• olabilir .olması uzak değildir aslında .

0|0
    0|0
  • posta telefon telgraf değil... posta telgraf teşkilatı

0|0
    0|0
    • peki onun değişmesi gerekmiyor mu, bu arada bana hayat bilgisi dersi veren hocaya iyi niyetli beddualarımı iletiyorum :D

• ben de 'posta telefon telgraf' diye biliyordum, aratınca kendi sitesinde 'posta telgraf teşilatı' yazıyordu. bu işte bir bit yeniği var dedim ve şunu buldum: link

• açılımını herkes biliyoda yanlış yazmışsın.Posta Telgraf teşkilatı

0|0
    0|0
  • şimdi ben bu soruyu gördüm, sabaha kadar nasıl uyucam

0|0
    0|0
Yükleniyor...