Çocuklar da masumiyetini kaybeder mi?

İyi geceler..sizce çocuklar da masumiyetini kaybeder mi arkadaşlar?

Uçurtma Avcısı'nı okuyanlar bilir,Emir'in Hasan'ın canının yanmasına nasıl göz yumduğunu ve kendi iç sesini bastırmaya nasıl çalıştığını,diğer çocukların Hasan'ı aşağıladığını ve yaptıkları korkunç şeyi..

Cevap verenlere teşekkürler.

Güncellemeler:
çocukkenki yaptıklarıyla olan bir durumdan bahsediyorum soruda

ilerdeki değil

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Uçurtma avcısını ben okumuştum,yaşadığı koşullar ve hırs bazen masumiyetin önüne geçebiliyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sanmıyorum. Zira o, Bir yetişkin tarafından yazılmış bir kitaptır. Bİr yetişkin, bir çocuk masumluğğunda düşünemez. Ya da şöyle söyleyim. Bir çocuk, bir yetişkin zihniyetiyle düşünemez. Çocuk hala bazı şeyler konusunda kirlenmemiştir. saflığını temizliğini hala taşıyordur.

1|0
    0|0
  • Çocuğun masumiyetini kaybetmesi hep çevresinden dolayı olur . Çocuk kaset gibidir ne yaparsan onu sarar. Kötü bir çevrede yetişen çocuk yavaş yavaş masumiyetini kaybetmeye başlar.

1|0
    0|0
  • Çocuk iken bazen insanlar kaderini seçemez masumiyeti kaybeder ama bazende içinden öyle bir ilham gelir ki adam olur

Hayatta Allah yolumuza dürüst sadık yüreği temiz insanlar çıkarsın ki bizimde içimiz yıkansın onların temizliği ile

1|0
    0|0
  • gayette kaybeder. fark nedir dersen çocuk olayları manipüle ettiğinin farkında olmayabilir. dünyası kirlendikçe büyüdükçe yediğinden çok attığı kazık olduğunu idrak edince farkına varır

1|0
    0|0
  • evet kayebeder

1|0
    0|0
    • şimdi iftira atmış gibi hissettm ama belki de kaybetmez ama anlık kötülükler yaparlar yani kötü düşünebilirler ama kanuni olarak çocuk diyırsanız 11 yaşlarından sonra masum olmamaya başlayabilir gerçekten fesatlıklar olabilr ;hırsızlık,taciz,kavga,darp

• kitabı aldım okuyunca cevap vereceğim

0|0
    0|0
  • Masumiyetini Kaybetmezler ..

0|0
    0|0
  • evet kaybeder ama şöyle;hiç bir çocuk çocuk kalmaz yaş ilerledikçe masumiyet kaybolur;))

0|0
    0|0
  • Çocuklar da masumiyetini kaybederse, o zaman bu dünyada hiç yaşanılmaz.

0|0
    0|0
  • Bizde çocuk değilmiydik. Bak ne haldeyiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• büyüdükçe yitirir.

0|1
    0|0
  • emirden nefret etmiştim o kitapta

1|0
    0|0
  • umutsuz ev kadınlarında görmüştüm bir çocuk vardı ki şeytan şeytan

0|0
    0|0
  • bırakınHikayeleri Romanları günümüzde okullar ilkokulda çocukların birbiri ardından laf çevirmesi

0|0
    0|0
  • şimdiki çoçuklar şeytan bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...