İslam'da Kadınların Değeri ...

İslam Dini çok barış Din'idir.

Adaletlidir. Kadın ve Erkek Eşittir.

Şimdi ise bu sözlerimin kanıtı olan videoları izleyelim.

link

link

Faydalı oldum mu? ;) Ön yargılarınızdan kurtulmanız gerekiyor tabi kurtulamayanlar için söylüyorum.

Güncellemeler:
Bu arada aklınız da soru kalmasın.

link

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.Nisa Suresi 34.Ayet

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• fiziksel farklilikla miras paylasimin alakasi nedir?

erkek kadindan daha güclüdür her alanda calisabilir ozaman miras paylasiminda erkege kadina düsen payin daha fazlasi niye veriliyor? daha gücsüz olana verilmesi gerekmiyor mu?

2|3
    0|0
    • + sahitlik konusu.

• İslam kadınlara çok değer veriyor. Gerçekten.

Ama ben dalga geçen kızların soyuna küfür ediyorum sana ettiğim gibi. :D AS:DAS

• peygamberin evlilik izni kuranla sabitmiş, peh, ben de kendi kitabımda kendime sınır koymazdım, ne var bunda.

1|1
    0|1
    • Sadece 2 hanımı ile beraber olmuş .

Sonra ise sen okuma yazma bilmesen Hitabı ve anlatışı süper ve gelecekte ki olayları anlatan ve bir çok Mucize'leri içinde barındıran bir kitap yazabilir miydin?

Öyle bir kitap yazacaksın ki yazdığından 1450 yıl sonra bile son derece Edebiyat yönünden çok gelişmiş olsun. Ve harfi harfine ezbere bilen Binlerce kişi olsun. Ve hiç hata olmasın . Ve hiç bir değinmediği konu olmasın. Ve kendine Teheccüd namazını emir verir miydin yoksa yatmayı mı tercih ederdn

• laf olsun diye yazıyonn nezoo

• Josef Islam :) Allah razi olsun onlardan.

0|1
    0|1
    • Sözler köşkü de çok yardımcı oluyor :)

• Hm abone oldum izleyim bir kaç videosunu Çok çok sağol ya iyi ki tanışmışım sormuşum :)

• Rica ederim ne demek :)

• Biz ilk regle oldugumuzda saklaniyor flan ama erkeklerin pipilerini kesince altin,para,oyuncak. Evet bu esitlik.

0|2
    0|0
    • Biri sünnet yani sen sünnet bir davranışla onu bir mi tutuyorsun ?

• İnsanların bir Bayanla konuştuklarına bakın ve yine aynı insanların bir Erkekle konuştuklarına bakın Bayanlara çok daha çok nazik olacaktır. Bence çok güzel bir eşitlik var :) ..

• islam çok reröre.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İslam, kadını muhatap almaz. Kadının bir değeri yoktur.

0|3
    0|2
    • Kadınlar Namaz kılarlar mı ? Evet kılarlar.

Düşünsene ALLAH ' huzuruna Kadınları da çağırıyor.

Cenneti Kadın'ın ayaklarına sermesinden anlaşılıyor Kadın'a verdiği değer.

Ana'ya verilen değerler. Saygı hoşgörü .

İlim Kadına da Erkeğe de Farz'dır biraz öğrenin Lütfen cahil kalmayın Detaylı inceleyin . Yobazlık yapmayın.

• NİSA 34. Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah’ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) DÖVÜN. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür

1|2
    0|0
    • Dövmenin şartları da var . yani paldır küldür değil .

Zaten Kur'an-ı Kerim ' emiri verir Efendimiz ise açıklar . Efendimiz asla hiç bir Canlı 'ya elini dahi kaldırmamıştır ve dövmemek sünnettir. eğer ALLAH'ın emri üzerine dövsek bile canını çok yakmayacak iz morarıklık olmayacak şekilde başa ve özel yerlerine vurmamak üzere .

Yani buna vurma denmez. Bu konu da bile ALLAH Yüceliğini gösteriyor.

• 1 erkek 4 kadınla evlenebiliyorsa kadın erkek eşittir zaten

1|3
    0|0
  • Bi iki sene önce bir gazetede okudum, köşe yazısını Harun Yahya'dan alıntılanmıştı: Orada "erkekler cennette 30 tane kadınla beraber olacaktır" diyordu.

0|0
    0|0
    • Neye şaşırdın ?

• Niye şaşırayım ki; "Erkekler Ne Diyor" bölümünde benden önce yazan 3 kişi şaşırmadıysa, ben niye şaşırayım.

• İslam'ın kadına verdiği "değer" belli şaşılacak bir şey yok zaten.

• Videolari falan zaten izlemedim, vakit kaybetmeyeyim.

...de niye kadin peygamber yok onu da bi' aciklasaydin.

0|0
    0|0
    • Peygamberlerin başına gelenlere bak.

Zülmediliyor . Hakaret saldırı hep bir tehtit halinde dir.

Efendimiz gibi Çok çok Temir birisine bile şuan bile iftiralar atılıyorsa bir Kadın Peygambere nasıl hakaret iftira atılmasın? Çok şekilde yalanlanabilirdi.

Kadın Evliyalar vardır .

• Secildi mi, belli miydi bunun cevabini istiyorum.

• Bu hala tartışılmaktadır diyorum .

İstersen tatmin olabileceğin bir cevap bulmak için Güvenilir Din Alimlerine sorman daha iyi olur .

İnternetten de ulaşabilirsin.

Yükleniyor...