Zekat insanın maaşının kaçta kaçı olmalı sizce?

Ben mesela 1050 lira maaş alıyorum, ne kadar zekat vermeliyim ayda sizce? bunu bilemiyorum tam hesabını.. 100 lira filan vermeye çalışıyorum ama dogru mu eksik mi sizce?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• vallahii o kadarını bilemiycm ama ramazan kumanyaları yaptırın 30 liralık 80 liralık paketler halinde..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Zekat aylık değil yıllık verilir. Durumun iyiyse ve birikmiş bir miktar ederin varsa bundan borçlarını çıkarırsın ( eğer borcun varsa ). Geriye kalan miktardan 1/40 oranında durumu kötü olana verirsin. Ancak 1/40 oranı edecek parayı altına çevirip altın olarak ya da gümüş olarak vermen gerekir. Para olarak zekat veremezsin.

1|0
    1|0
    • bunun dogru oldugunu düsünmüyorum.. ne altınıymış, altın mı koyucak sofraya adamcagız..

• belki bankaya yatırmak istiycek? o nasıl istiyorsa öyle değerlendirsin sonuçta hangi çağda yaşıyoruz, altın değil para ile alışveriş yapılan bir devirdeyiz. hayata dön!

• Hiç bir halt bilmediğinden söz ediyorsun, bilen adama da inanmıyorsun. Git bir hocaya danış bari be !

• 100 lira vermen iyi bence bunu düşündün isen hoca daha az diyecektir miktarı senin içinden gelmiş inş hakkında hayırlısı olur

0|0
    0|0
  • 26 lira 25 kuruş ödemeniz gerekiyor mübarek

0|0
    0|0
  • aldığınız maaşa göre değil elinizde kenarda köşedeki birikiminize göre hesaplanır

geçim için kullandığınız para vs hesaba girmez

0|0
    0|0
    • elime geçen tek para bu

• elinizde birikiminiz varsa buna zekat düşer veya malınız varsa

aldığınız parayı kullanıyorsanız buna zekat düşmez

benim bildiğim bu diyanetin sitesinde doğrusunu araştırabilir sorabilirsiniz

Kızlar Ne Diyor 3

• maşın sene sonunda nisap miktarına ulaşıyorsa 40/1 vermek farz.

0|0
    0|0
  • 40da biri işte. Hesapla o kadarınıda yani.

0|0
    0|0
  • 1/40 vermen gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...