İlişkiler üzerine...

Hayatımda bir erkek olduğunda, ona daha önce yaşadığı ilişkileri sormasam, acaba onu merak etmediğimi mi düşünür? Ya gerçekten "onun hayatındaki eski insanların bir zamanlar onun için değerli olduğunu ve bu sebeple onları kıskanmamın ve onlara haset etmemin anlamlı olmadığını düşünüyor, sadece eski ilişkilerinde bir pişmanlığı veya hatası var ise onu kavrayabilip kendisinin hassasiyetlerini anlamayı istiyor ve (kendisi anlatmak istese dahi) geçmişteki özelini (bu özeli sadece o değil 2 kişi yaşadığı için) kurcalamak istemiyorsam" ? Bunları yapmakla hata eder miyim?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Biliyorsun ki, her erkeğin düşüncesi farklı olacaktır. Bana daha önce eski ilişkilerimi soran da olmuştu sormayan da. İki durumda da niye sorup sormadıkları hiç aklıma gelmemişti. Benim için bu sorunun sorulmuş olması çok önemli değildi. İspatlayacağım birşey de yoktu; gizleyeceğim birşey de. Sorulma sebebi de bana göre sadece meraktı ve gayet normaldi. Sorulduğunda da her soruya çok açık ve doğru cevaplar vermiştim. Bazı erkekler yeterince olgun olmadıklarından sanırım bu soruna tepki gösterebilirler. En azından, soruna soruyla karşılık verebilirler. Buna da hazırlıklı olman lazım. Sen de anlatmaya hazırsan sor. Bazı erkeklerin hoşuna gidebilir. Eski sevgililerini anlatarak kendisinin başka kadınlar tarafından da beğenildiğini gösterme fırsatını yakalamış olmak hoşlarına gidebilir ve anlatmaktan zevk alabilirler. Bu bilinemez. Sen, yine de tepkiyle karşılaşmamak için sorunu sorarken istersen soruyu ne maksatla sorduğunu (yukarıda bize anlattığın şekliyle) açıkla.

1|1
    0|0
    • İfadeleriniz; kefe'nin birinde açıklık ve netlik, diğerinde ise empati ve temkin olduğunu gösterdi gözlerime. Ve onlardan edinilecek kazanımların; bakırdan gümüşe, gümüşten altına, altından yakuta doğru ilerleyişteki gibi, bir yenilenmeye ve değerlenmeye tabi olduklarını fark edebilmek ve bu fırsatı kullanmak, muhatabınızın farkındalığına bağlı. :) Velhasıl, sözlerinizin hep kulaklarıma çalınıyor olmasını umuyorum.

Ellerinize sağlık, teşekkür ederim...

Erkekler Ne Diyor 5

• çok hassas dusunuyorsun ve haset etmenınde zaten abeste iştigal oldugun bılıyorsun bence bu şekılde bır tutum ıcınde olman hoş bir de sunu eklemek ısterım hangı tutum ıcerısnıde olursan ol hangı sozlerı sarfedersen sarfet karşındakının anladığı kadardır onun için hiç bir insan kendını ıfade ettıgını tam olarak zannetmesın ya onun haznesı cok genıstır sen ıfade etsende az gelır ya da senın haznen kucuktur mukemmel anlattıgını zannedersın ama ona yetersızdır .. hata etmense en guzelı hatalarınla sevsın senı .

0|0
    0|0
  • Bu kadar ince ve ayrıntılı düşünme bence. O anda içinden ne geliyorsa, onu yap. Sana verilen tepkiye göre, ilişki ya devam eder, ya da biter. Yaz yaz bitmez, derin bir konu...

0|0
    0|0
    • Aslında evet, her insan farklı derinlikte başka birer derya ve dünya. O vakit tahlilleri iyi yapmak düşüyor üzerime. Sağ olun...

• Yok Önce onu Umursamadığını, burdan kıskanmadığını, Buradan da sevmediğin ihtimalini düşünür direk.

Düz mantık

1|0
    1|0
  • Geçmişinde sen yoktunki düşünecek ve karıştıracak birişey yok bence

0|0
    0|0
  • Gözlemime göre, insanları bağımsız ve saygın birer birey olarak düşünebilen, onları anlamaya çalışan birisin. Ayrıca yazılarında mantıksal düşünmeyi, duygusal düşünmeye yeğleyen bir tavrın olduğu anlaşılıyor. Mümkün olduğunca muntazam, anlaşılır olarak kendini ifade ediyorsun. İnsanları daha çok gözlemleyerek tanıyor gibisin. Kova burcu değilsin, öyle değil mi?

Bu soruna cevap değildi farkındayım. Aslında şeytan ayrıntıda gizli.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...