Kızınızı i·stemeye gelselerdi... Damatta arayacağınız kriterler nelerdir?

Şimdi ben evlenmezdim, çocuk yapmazdım diye ortalığı karıştrıma. Ne karıştırıyorsun ? :\

Farz edelim ki evlendin ve kızını istemeye geldiler. Damatta arayacağınız kriterler nelerdir ?

0|0
25|12

En İyi Kız Görüşü

• Allah'tan korkacak

namazını camide cemaatle kılma alışkanlığı olacak.

Yemeğe besmele ile başlayacak

sigara vs. kullanmıcak

Edepli olucak.

Tabi birde kızımın istemesi gerekiyor :D

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 24

• ortaligi karistirmaya geldim. tutki oglum oldu gelinime küstüm tüm sehir bana küstü, nolcek?

3|3
    0|0
  • çok zor bir karar kesinlikle nazlı çiçeğimi yaban ellere el oğluna vericem :D

benim için ilk önemli olan inancı tabiki kültürlerimizin uyuşması

ondan sonrası içki içen istemem valla yalan yok :(

ama düşündümde bu zamn böyleyse o zman nasıl evlatlar olur acaba düşünmesi bile zor

0|1
    0|0
  • - Efendim, sebebi ziyaretimiz malum. Allah'ın emri peygamberin kavlı ile Kıznız -çirkin-i oğlumuz -deli-ye istiyoruz, ne dersiniz.?

-efendim hoş geldiniz, onurlandırdınız, gençler birbirini görmüşler beğenmişler hatta birbiriyle yatmışlar, bize baba analar olarak doğacak çocuğun nikahlı bir baba-annesi olsun diye kabul ediyoruz, yoksa deliye verecek kızımız yok,

-ne diyorsunuz beyefendi azcık saygılı olun, oğlumuz bir halt yemiş temizlemeye geldik, o çirkin kızınızın yüzüne bile bakacak değildik.

nasıl istediğin gibi olu mu bu cevap.

0|1
    1|0
  • saygı, dürüstlük, Allah korkusu olan, ne bileyim kızım da ona denk olsun elbet:)) inş. amin. Allah iyilerle karşılaştırsın..

0|1
    0|0
  • ailesi nerde... ne isle meskul oluyorlar... hangi dine mensup... okumus mu.. ne is yapiyor... yas uyumu var mi... cevresi nasil... ben detektif tutardim herhalde :D

0|2
    0|0
  • Eğitimi, eli yüzü ve kızıma vadettiği mutluluğu verebilecek potansiyeli.

Bunun yanı sıra aile yapısı da çok önemli bir konudur.

0|0
    0|0
  • seçici olurdum herhalde çok

0|0
    0|0
  • Cocugun yüzüne soracagim seyler kac yasinda oldugu ve calisip calismadigi olur.. Sonra kizimda isterse arastiririm parayi sevip sevmedigini, severse olmaz, caliskan olup olmadigini, degilse olmaz, annesine babasina karsi nasil oldugunu, cok anneci ise olmaz.. Insanlar dürüst, emin, saygili biri derse iyi bir görünüm saglar.. Atiyorum "Mehmeti taniyormusunuz" dedigimde "Oo Mehmet bir tanedir" desinler..

0|0
    0|0
  • Kızımı tanıması, kızımın onu tanıması gerekir sonuçta hayatı beraber geçirecekler "oğlunuz nereden mezun" demeden önce görülmesi, öğrenilmesi gereken çok şey var

0|0
    0|0
  • Öncelik kendim şuanda olup olmayacağını bilmediğim kızım için bir aday belirleyemem:D

0|0
    0|0
  • İşini, aylık gelirini, nerede oturduğunu, annesinin babasının ne işle meşgul olduğunu/emekli olup olmadığını, eğitim durumunu sorarım. gerisini tipine ve kızıma davranışlarına bakarak gözlemler, değerlendiririm. Ama neticede kızım mutlu, ben mutlu.

1|0
    0|0
    • ha bir de hobilerini sorarım. sanatla ilgiliyse istemeden bir sempati duyarım.

• İlk önce işi ve maddi kazancına bakarım. Sonra kişiliğine, hal ve hareketlerine

0|1
    0|0
  • İnançlı ve dinini yaşasın, efendi, işi gücü olsun..

0|1
    0|0
  • Benim yasattigim hayati aratmasin.

0|1
    0|0
  • Hayırdır süvo kız istemeye mi gidiyoruz?

0|1
    0|0
    • Ben bir sene sonra falan evlenirim de milletimizin ailevi yapısını dolaylı olarak sormak istedim aslında. :)

• Ben facede yanlış mı gördüm süvo? bu 2 mi oldu şimdi?

• Temizlik, merhamet, güç (mücadele ruhu ve kendi ayakları üstünde durabilmesi).

0|0
    0|0
  • kızım damat adayını iyi sececeğinden emin olurdum ve sadece kızıma sorardım onunla bir ömür gecirmek istediğine eminmisin diye ? okadar

0|0
    0|0
  • Çalışkanlık ve merhamet duygusu. Bunlar önemli benim için.

0|0
    0|0
  • allahsız olması.

0|0
    0|0
  • İmanlı ve calıskan olması önemli benim icin.

0|0
    0|0
  • Ailesi ile arası iyi mi ilk o.

0|0
    0|0
  • Efendi olsun, zeki olsun, soğukkanlı olsun cıvık cıvık olmasın

0|0
    0|0
  • ben turşusunu kuracağım.

0|0
    0|0
  • kimseye vermem turşusunu kurarım

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Bak bak, hemen açtı evlilik sorusunu gsddfsds

Damat adayı evlilikten vazgeçerdi diye tahmin ediyorum.

1|1
    0|0
    • Seni düşünerek sordum soruyu. Adını da yazacaktım ama soru kalkar belki diye düşündüm . :)

• Dedim ya hax yaparken. :)

• Onu karıştırma şimdi. Var sende bir şeyler gsdgsdfs

Öyle 2 yıl sonrasının planı değil o sdgds

• Damadı her yönüyle tanımaya çalışırdım. kimdir nedir ne iş yapar. karakteri nasıldır bakarım? Dinine ne kadar önem veriyor, dinini hayatına uygulayabiliyor mu buna bakarım.

0|1
    0|0
    • Böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Çevresinden sorup soruştururdum adamı. Peygamber efendimiz böyle buyurmuş. Sorun soruşturun demiş.

• Dinini bilsin, allah korkusu olsun, çalışmayı sevsin, sorumluluğu bilsin, namuslu olsun... Yeterli

0|1
    0|0
  • iyi bir işi olmalı birader bu şart ve bir ev kira zorluğu çekmemeleri içn

0|0
    0|0
  • -Kötü alışkanlık,sigara,İçki , kumar , karı kız?

-Vallahi hepsi var bir karı eskik :))

1|0
    0|0
    • :) kimin karikaturu bu ya :D

• :) evet biseyler animsatti bana okurken :D guzel olmus, aile olaydan hicbisey anlamamis :)

• Ohoo daha çok var ona. O yüzden atıp tutmaya gerek yok. O gün gelsin,o zamanın şartlarına göre konuşuruz. Dünya değişiyor,şimdi saydığım kriterler belki o zaman en düşük kriterler olabilir. Hızlı değişen bir dünyaya sahibiz.

0|0
    0|0
  • sımdı yazacam uzun uzun güzel ahlak temız huy güzel iş temız gecmıs zırt pırt dıye bu zamanda uc seye bakarlar gozumcan

para para para

0|0
    1|0
  • Adam olsun amele olsun devir bunu götürüyo artık yavaş yavaş.

1|0
    0|0
  • calıskan olsun ne iş yaptıgı umrumda olmazdı .kulturlu olsun .sosyal olsun.tabiki hoşgörulu

0|0
    0|0
  • kritelrleri önemli değil benim kızım olsa kimseye vermem tursusunu kurucam :D

0|0
    0|0
  • Adam olsun karakteri düzgün dürüst biri insanın kızını yarı yolda bırakmaz

Amelelik yapar bakar

0|0
    0|0
  • komünist olması , düzgün çocuk olması , eğitim durumu hal ve hareketleri

bu kadar

0|0
    1|0
Yükleniyor...