Yatay geçiiiiş bir bakıın

üni 2. sınıfta yatay geçiş yapmayı düşünüyorum başka bir üniversteye. bu geçişte üni başarısı önemlimi. ayrıca geçiş yapmak istedğm üni de illa boş kontenjan olması gereklimi bilgilendirirmsnz

Güncellemeler:
gitmek istediğim üniversitenin başarısı kendi üniversitemden çok yüksek olsa bu etkilermi yatay geçişi. yapabilirmiyim yatay geçiş ?

0|0
18

En İyi Erkek Görüşü

• EVet önemli. Geçeceğin üniversiteye yapılan başvurular ve başvurular içersindeki not ortalaması önemli..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• ya nasıl bilgilendireyim seni ben 2 yıllık mezunuyum bizim zamanımızda önce o il ilçe içinde mezun olan öğrencileri alırlar önce puan tabide mesela ben memeleketim burdur liseyi denilide okudum burdur merkezi istedim çıkmadı oraya :) soonra bunlarda orataksa kişinin doğum tarhini bakıyorlar yani şöyle diyeylim puan sonra il ilçe sonra doğum tarihi oda olmadı gün ay bakaıyorlar diye biliyorum yani öncelik her zaman küçük yaşta lanlarındır bunu unutma

0|0
    0|0
  • üni diploma notun önemli, diğer geçiş yapacaklarınki senden yüksekse kalırsın, kontejan açılırsa geçiş olur diğer türlü olmaz.

2|1
    0|0
  • üf şu yatay geçiş yok mu çok güzel bir şeyde üniversiteler adamı deli ediyor başak üniye geçtin mi alttan ders veriyorlar yok efendim neymiş ben bu dersleri veriyorum lan sen bu dersi veriyorsun möadem iyi bir şey e benim üniversitem niye bana vermedi deyip adaletsizliği sorguluyor çıldırıyorsun tuhaf..

0|0
    0|0
  • basarı onemlı tabı ortalaman bellı noktanın ustunde olmalı ayrıca evet kontenjan olmalı ona gore gırıyosun

1|0
    0|0
  • Başarı çok önemli ortalaman bu birincisi ve çok az geçiş kontenjanı veriyorlar biraz sıkıntılı bir durum

0|0
    0|0
  • Tabiki etkiler...Senin geçtiğin barajla o ünv arasında fark büyükse başarın çok düşer...

0|0
    0|0
    • nedemek düşer ? geçtiğim baraj not çok yüksekse bile üniverste ne kadar yüksek olursa olsun farkediyormu yani?

• Tabiki farkeder...Benim selçukta 60 barajıyla geçtiğm derslerimi arkadaşım ank üniversitesinde 40 la zor geçiyordu...Konular aynı olsada hocalar ve sistemden kaynaklı farklılıklar oluyor...

• Öyle olsaydı herkes puanının yettiği yere gider sonra tıp okurdu yatay geçişle :D hem öss de aldıgın puanın tutması önemli hemde okul puanının 2 olması gerekiyor galiba ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ikisi de önemli

0|0
    0|0
Yükleniyor...