Mesut özil'i turk olarak goruyormusunuz?

adam almanyada dogmuş orda buyumus ordakı okullarda okumuş oranın pasaportunu taşıyor ve mıllı takımının formasını gıyıyor ustelık doğru dürust turkce bılmıyor nıye hala özil asagı özil yukarı deniyor adam turk olduğunu bıle kabul etmıyor nan

bır spor porgramında spıkerle yorumcu arasında gecen dıyolog aynen şöyle

spıker --- özil gol atındca sevınmıyorsun neden ?

yorumcu -- sen ronalda gol atınac sevınıyor musun ?

spıker -- nıye sevıneyım yahu adam portekızlı ben turkum

yorumcu -- ee özilde alman bende turkum nıye sevıneyım ?

başka mıllı takımın formasını gıyen turklugunu bıle kabul etmeyen adamı nıye zorla turk statutusunde gosterıyorlar ya da sız goruyormusunuz ? buyrun

0|0
16|16

En İyi Erkek Görüşü

• turklugu ınkar falan yok hocam yaw sımdı adam tabı ne kadar alman mayasıda alsa koku turk yanı ne olursa olsun sonucta yıne macı olsa ızlerım ben real madrıde bı onun yuzunden semptıklıgım var ne yalan soylım

bu arada bursadan bı gol haberımı var ?

0|2
    0|1
    • turkum dedıgını hıc duymadım

• bu da doğru haklısın

• haklıyım tabı nan ben erol buyukburcum en cok bana haklısın dıceksın en cok !

Kızlar Ne Diyor 16

• 0|1
    0|0
    • adam eglenmıs yahu o kadar da degıl :)

• Özilden Türklügümü kabul etmiyorum dedigini duydunuzmu? Bende Viyanada dogdum, burada okudum ve buranin pasaportunu tasiyorum ama Türküm! Almanya milli takiminda oynayamaz diye bir sey mi var?

0|1
    0|1
  • elbette görüyorum !

0|0
    0|0
  • Ben Mesut'u hiç sevmedim..

Türk olarak görmedim görmem de ..Adam ağır karaktersiz..

1|1
    0|1
  • kendini türk hisseden herkes türktür

0|1
    0|0
  • Bizim ne gördüğümüz önemli değil, dünya ne görüyor onu? Başarısını kime yazılıyor, ben hiç bir yabancı spikerin -Türk kökenli alman oyuncu-dediğin duymadım duyamam da, belki birleri hikayesin anlatırsa babası Türkiye'den giden bir gurbetçi olduğunu söyler-o değil babası-

bizimki başarısızlığımızı kapatmaktan başka bir şey değil, Türkiye'de doğup büyüyen kaç futbolcu 1.sınıf takımlarda oynuyor veya oynamış, parmak sayısını geçmez.

0|0
    0|0
    • Almanya'da herkes mesut özil'in türk kökenli olduğunu biliyor almanya dışındaki ülkelerde de biliniyor.sen de sanki kaç tane yabancı spikerin anlatımıyla mesut özil'in oynadığı maçı izledin de hiç yabancı bir spikerin türk kökenli alman oyuncu dediğini görmedim diyorsun.

• neyini kendimi kandırmaya devam edeceğim özil türk olsa ne olacak olmasa ne olacak benim için önemli değil.sana bir gerçekten bahsediyorum almanya'da herkes mesut'un türk kökenli olduğunu biliyor.inanmıyorsan git bir alman'a sor.eskiden yabancı futbol ile ilgili forumlarda çok takılırdım ve sana söylüyorum mesut'un müslüman olduğu da türk kökenli olduğu da biliniyor.kimse alman sanmıyor hatta ırkçı saldırıya da maruz kalmıştı almanya'da yeterli geldi mi

• Ben sizin dediklerine hiç itirazım yok, son cümlede kastettiğim bize Anadolu bağrından yetişmiş oyuncu lazım, milli takımın bile yarısından fazlası gurbetçi, 76 milyonuz ama 5 milyon gurbetçiden besleniyoruz. ben buna kızgınım.

• adam kendini Turk kabul etmiyorsa değildir.

0|1
    0|1
  • Formalite icabı Türk ama yaşantısının uzaktan yakından Türklükle hiç alakası yok.

0|1
    0|1
  • Türk asıllı alman olarak görüyorum

0|0
    0|0
  • Evet görüyorum.

0|0
    0|1
  • Türk Olabilir ama seçimini yaparak Alman'ım dedi nedne destekleyiyim ki sadece Futboul iyi oynuyor açısınsan bakarım

0|0
    0|0
  • mehmet özil gençken fenerbahçe, galatasaray kapı kapı gezmiş istememişler diye duymuştum adamın yerinde olsam bende milli takımda oynamazdım.

0|0
    0|0
  • hayır kendimi türk gibi hissetmiyorum diyen bir insana asla türk demem belki kariyer için yapıyordur ama hayatta paradan daha değerli şeyler var örneğin türk olmak gibi

0|0
    0|0
  • Almanya milli takiminda oynamayacakta ne yapacak? Türk milli takimiyla bir yere varamaz. Almanyada dogup büyüyen türkler genelde arada kaliyor. Öyle alman deyip atma bir kenara. Almanlar da aksine türk olarak görüyorlar bizi.

0|0
    0|0
    • oynasın yahu bende olsam oynarım ama kendını bu kadar da soyutlamazsın dımı

• "bende olsam oynarım" Tamam.

• Doğru ya... O herif ne?

0|0
    0|0
  • Kendi bilir...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ilkay ve mesutu türk olarak görmüyorum

0|1
    0|1
  • yarım Türk o

0|0
    0|0
  • Mesut Özil ben türk değilim diye bir şey demiyor.türk olduğunu kabul ediyor sadece türkiye'li değil almanya'lıyım diyor.ben türk değilim demediğine göre ben neden illa türk değil diyeyim türkçe bilmesi konusuna gelince röportajlarını falan dinledim.türkiye'de yaşayan insanlar gibi akıcı türkçe konuşamıyor doğru ama denilen şeyi anlıyor ve anlatmak istediği şeyi de anlatabiliyor.

0|0
    0|0
  • özil Türk oğlu Türk bunu kimse tartışamaz kendisi kabul etmese dahi. Ancak futbola gelince alman statüsünde oynuyor ve alman vatandaşı

0|0
    1|1
  • türkçe konuşuyor türkçe küfür ediyor adam zonguldakta cami yaptırmış daha ne olsun türkiyeyi bilmeyen biri değil

0|1
    0|0
  • Ben mesut ozil in Turklugumu kabul etmiyorum diye birsey soylemedi yalan bir soylem..2. Si o hem Turk pasaportu tasiyor bu onun Turk oldugunu gostermek icin yeterli...Bence orada kalarak bizi cok îyi temsil ediyor ve o oynayinca bende gururlaniyorum...Bu dusunceler cok eski dusnceler soyle de bak kendinisi yetistirmis bir ulkeye hakkini oduyor bu gozle de bakabilirsin...saygular

0|0
    0|0
  • Türkçeyi bile zor konuşan bir adama türk demek doğru olmaz

0|0
    0|3
  • endüstriyel futbolda milli takımlar kulüp takımı gibi bu yüzden kariyeri açısından alman milli takımını seçti ama bizim milli takımımızda oynayıp tek kelime Türkçe konuşamayan sercan sararere yüz kere tercih ederim Türkçeyi gayet güzel konuşan özünü koruyan mesutu

0|0
    0|0
  • elbette türk olupta abdullah avıcını milli takımdamı oynasaydı yani?

0|0
    0|0
  • yaw adamın ailesi falan türkiyede türk asıllı alman işte bu kadar basit

0|0
    0|0
  • türk bence. kanı ırkı belli.

0|1
    0|0
  • Türk asıllı milli takımı farklı sonuçta Türk

0|0
    0|0
  • almanya'da doğmuş türk kökenli başarılı bir futbolcu olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • adam reddediyor türkleri hiç sevmiyor

0|0
    0|1
  • Daha once Turkiye ile bi' sorunlari olmustu. Yeteneksiz diye mi ne takima alinmamis falan... Oyle bi' haber okumustum.

TR milli takimina gelmemesi bence hem yapilanlar geregi, hem de kariyeri geregi mantikli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...