Tilkinin uzanamadığı üzüm tanelerine zaten olmamış ve ekşi deme mantığını uygular mısınız?

Hayatınızda ulaşamadığınız hedefler, insanlar, seviyeler olduğunda kendinizi nasıl teselli edersiniz? Mantığınız karalama yönünde mi çalışır yoksa bir daha ki sefere mi dersiniz?

Güncellemeler:
Kedinin ciğere uzanamamasi deyimini biliyorum demenize gerek yok

Bu tilkiyle ilgili bir hikayeden esinlenerek sorulmustur

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili Penti,

Hedeflerimiz ulaşılmaz olmasa cazibesini yitirir bence.

Dünyaya ütopik bakan insanın tesellilerle tatmin olmasını beklemek yanlıştır.

Karalamak ''yahu zaten yanlıştı gerçekçi değildi''demek bilinçsizlik ve zayıflıktır.

İnsanoğlu idealleriyle yaşamalı,kolay ya da zor olanı değil imkansızı istemelidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bugüne kadar isteyipta yapamadığım hiçbir şey olmadı hedeflerime daima ulaştım.. Bu hedeflerin bazıları basitti bazıları ise gerçekten zor..Ama zor hedef çıktı diye karşıma asla yarı yolda bırakıp kaçmadım.. Daima savaştım, çabaladım er ya da geç elde ettim.Ve asla karalamadım doğamda yok böyle bir şey.. Ve böyle yapanları gerçekten anlamıyorum.. ;)

0|0
    0|0
  • İster istemez hepimiz yapıyoruz sanırım , ben istediğim birşey olmadığı zaman benim için hayırlı olan buymuş diyorum .

0|0
    0|0
  • Ben asla oyle dusunmem. Baktımkı yukarı dallarda bır prenses derımkı allah sahıbıne bagıslasın bence en ıyısıne layık bırı. Ama su temennıdede bulunurum umarım o kısı bunu hak eder ve hayal kırıklıgı yasamaz.. Ve o laf tılkı degıl kedı uzum degıl cıger ama soru guzel bence tsk edrm.

0|0
    0|0
  • yooo nasip değilmiş derim

0|0
    0|0
  • Pek değil..onun yerine " Kedi Uzanamadığı Et' Mırdar dermiş...!" Mantığını uyguluyorum...Tabi uzanamayacağım Et'in olabilme olasılığının sıfır olduğunu da belirtmiş olayım parantez dışında...kih..kih..kih...

0|0
    0|0
  • elde edemeyeceğime inandığım (maddi-manevi) peşinden koşmam zaten. bu nedenle (fazla havlarda uçmadığımdan) her istediğimi elde ettim ve bahsettiğiniz duruma düşmedim.

0|0
    0|0
  • Hiçbirşeyin göründüğü gibi olmadığının farkındayım. Bu yüzden sahip olamadığım şeylerin hasretliğiyle yanıp tutuşmuyorum

0|0
    0|0
  • kesinlikle daha çok bilenirim...

ama hedefimde her zaman ulaşabildiğim kadardır...

sıra ile çıkarım basamakları...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• hemen karalarım hemen eksi yönlerini bulurum,ben başarısız başkası başarılıysa ona sinirlenir onun salaklıklarını su yüzüne cıkarırım ama içten içe önce çok kırılır ve üzülür ardındanda nasip kısmet derim yapcak bişe yok

0|0
    0|0
  • kısmet değilmiş ne yapayım

0|0
    0|0
  • aslinda ulasamadigimiz hedeflere saygi duymak varken hepimiz en basit yontem karalamayi tercih ederiz

0|0
    0|0
  • Takıntı haline getiriyorum.Elde etmeden bırakamıyorum malesef.

0|0
    0|0
  • bu savunma psikolojisini istemeden küçük ya da yüksek dozajda herkes kullanıyor. mantığa bürüme...

0|0
    0|0
  • O an ki ruh halime bağlı. Karalamam değil, karalarım.

0|0
    0|0
  • birdahaki sefere.

0|0
    0|0
  • evet çoğu zaman zaten olmamış ve ekşi derim ama buna bi kendim inanamam.

0|0
    0|0
  • benim olmayan herşeye şahane b*k atarım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...