Hergün 5 defa namaz kılmak zormu bitmediğinden usanç veriyormu?

Bazen şeytan ve nefis insanı gıdıklayarak hergün 5 defa Namaz kılmanın zorluğunu önünüze serer aynı şekilde 30 günlük tutulacak bir orucu sanki yıllarca sürecek gibi gözünüzde büyütür.oysaki yarına çıkmaya garantimiz yok,bugün son Namazımız ve son orucumuz olabilir ,size böyle düşünceler geldiğinde cevabınız nasıl oluyor?

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• onları zoraki görev değil de teşekkür amaçlı kılsan ve orucu da görev değilde fakirleri anlamak amacıyla tutsan zorluğu kalmaz.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Hergün yemek yemek zor mu usanç veriyor mu ?

namaz nefis mücadelesidir elbette zor gelir ama tadına varana bambaşkadır.

Allah secdeden ayırmasın.

0|1
    0|0
  • Dua kısmı zorluyor beni. Her defasında bir şeyler istemekten rahatsız oluyorum niyeyse yüzsüzmüşüm gibi hissediyorum. :/

0|2
    0|0
  • Sevgilim namazını uzun uzun kılar, hiç de bıkmıyor. Dinine çok bağlı, ibadetlerini tam yerine getiriyor. Ben de haftaya başlayacağım namaz kılmaya, inşallah.

0|2
    0|0
  • zorunlu olduğunu düşünürsen bu düşünceden kurtalamayız evet ben öyle düşünmüyorum nefes almak gibi birşey

0|1
    0|0
  • zor değil de kalkıp kulluğumuzu göstermek nefse ağır geliyor. çunku nefis Rabbini tanımak istemiyor.

0|1
    0|0
  • Zor olmaz anlayarak yaparsan ibadetini..

0|1
    0|0
  • Zor gelmiyor sadece bazen şeytan uğraşıyor

0|1
    0|0
  • hayır vermiyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Severek yaptığım için zor gelmiyor. Kimse beni zorlamıyor buna ben canı gönülden isteyerek kılıyorum/tutuyorum.

0|1
    0|0
  • hocam, kendimi kandırmaktan başka bişey yapmıyorum. hemen başka şeyler düşünüp ya da ilerde kazasını yaparım düşüncesiyle kendimi kandırıp geçiştiriyorum. sonum hayır olsun

0|1
    0|0
  • Her gün üç öğün yemek yemekten 24 saat nefes almaktan yorulmadığımız gibi tam anlamıyla iman etmiş ibadetin lezzetini almış birisi de her gün beş vakit namaz kılmaktan yorulmaz hatta eksikliğini hisseder

0|1
    0|0
Yükleniyor...