Sizce kick boks mu yoksa karete mi?

Ramazandan sonra sıkı bir spor programım başlıcam diyebilirim :) her sabah 1 saat koşu sonra yüzme kursu kesin inş. ama bu bna yeter mi hyr :) kick boks düşünüyodum ama sonra karete girdi aklıma sizce hangisi daha iyi olur koşu ve yüzme planlarım arasında ama diğerlerinden birini seçebilirim aancak sonuçta bnde insanım bünye meselesi :)

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• hedefini belirle. buna göre secim yap. karate ile kick boks farklı alanlar sayılır. felsefeleri farklı. calısmaları farklı. ikisine de dövüş sporu olarak bakarsan yanılırsın.

0|0
    0|0
    • amacım spor sadece aslında

• sen karate yap.

• ama dediğin gibi ikisininde amaçları oldkça farklı teşekkür.ederim daha da iyi araştırıcağım

Erkekler Ne Diyor 12

• Benim bir arkadaşımın abisi var (yarı profesyonel boksör) bir gece gittiğimiz mekanda olay çıktı yaklaşık 10 kişiyi tek başına girişti millet yerlerde yuvarlandı. En az 3-4 kişinin burnu kırıldı o gece. Okadar kavga ettim ama birisi bana anlatsa atma lan abartıyorsun falan derim ama bizzat gördüm hayatımda şahitlik ettiğim en ilginç anlardan birisiydi.

0|0
    0|0
    • şiddet olarak göstermesi bnce yanlış ama kendimi koruyabliceğim duygusunda olmaz güzel ( biliyosun erkek gücüyle kadın gücü bir değil normalde )

• Sen birşeyler bildikten sonra şiddet olarak kullan veya kullanma bu sana kalmış. Genede böylesine kadın şiddeti varken kendini koruyabilmen adına mantıklı olurdu.

• bn 17 yaşımda olmama rağmen brezilya jit jisu-muay thai-kick boks-thai boks-judo yapmış birisi olarak tecrübelerime dayanrak kesinlikle kick boks,kick boks sert bir dövüş sporudur tekniklerini iyi yapabildikten sonra kendinden güçlü 4-5 kişiyi birden dövebilirsin :D

0|0
    0|0
  • muay thai (tayland boxu) araştırırsan detayları bulabilirsin. diz ve dirsek kullanımı çok daha fazla yani fazla bir kas gücüne ihtiyaç yok iyi bir çalışmayla ve birazda çeviksen senin için çok bir spor olabilir.

0|0
    0|0
    • gidiceğim kursta var mı bilemiyorum

• her yerde olmaz zaten o . olsa bile bile çoğu yer muay thai adı altında karete öğretiyor. araştır belki yakın çevrende vardır çünkü kadınlar için daha uygun bir savunma sanatı. elinde bıçak , sopa olan saldırganlara karşı bile nasıl davranıcağını öğretiyorlar.

• bu sene olmasada bir sonraki sene olabilir aslında listeme aldım :)

• Funk Hu ..

0|1
    0|0
  • kızlara bu karete ve kick boks yakışmıyor bence . Kapoera yap hem estetik hem fena döversin milleti :D

0|0
    0|0
    • kız veya erkek bence farksız

• kız veya erkek tabikide farksız ama karete ve kick boks ta tam bir sonuç alamazsın.Mesela kapoera veya aikido yapıyorsan bir erkeği dövebilirsin :D

• 1-2 ay sonra hevesin kalmaz zaten..hep böyledir yok önce koşu sonra kickbox bunlar boş heves vücuttan önce beynini geliştir..

0|0
    0|0
    • yüzmede hedefim milli takıma girmek

• milli yüzücü takım demişim :)

• ikisi farklı.

0|0
    0|0
  • Kick boks

0|0
    0|0
  • bence teakwondo

0|0
    0|0
  • dalmaya yönelik en iyi boks :)

0|0
    0|0
  • kickbox ama kızlar da güzel durmuyor

0|0
    0|0
    • neden?

• kickbox vücudu sıkılaştıran ve geliştiren bir spor yani sevgilimin öyle bir vücuda sahip olmasını istemezdim

• hepsinin söylediği palavra ben 9 ıldır karete ye gidiyorum ama kesin konuşmuyorum şunu yap demiyorum fakat önerim kung-fu karatede olabilir ama önerim kung-fu da wing chun öğren tavsiyem ama araştır tabi

0|0
    0|0
    • çok mu zor :) zordur tabide bir bayan için?

• hiç birşey zor değildir istedikten sonra illaki zorluklar olacaktır ama her işte bu böyle yemek yemek bile zordur ama ihtiyaç bunuda ihtiyaç olarak hissettiğin zaman aksatmadan hergün çalışırsın çalışmazsan eksiklik hissedersin baana kalırsa dünyanın en gzl sporudur kung-fu, kung-fu yaşamımızın her anında var çünkü

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...